Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 09:11

Dotaz: Kino padá při přehrávání

15.8.2006 23:25 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
Kino padá při přehrávání
Přečteno: 110×
Odpovědět | Admin
Zdravím,

potřebuju stáhnout a následně sestříhat video z digitální kamery. Je připojená přes FireWire. K uskutečnění svých záměrů jsem zvolil program Kino, postupně od verze 9.0 až po 7.6. Ve všech verzích se ale děje tohle - jakmile dám pokyn k přehrávání - buď přímo z kamery, nebo otevřu už stažené video (pomocí dvgrabu), program okamžitě spadne. Toto se ovšem nestane, pokud v Nastavení - Zobrazení - Dekodér DV posunu posuvník doprostřed či dál doprava (nižší kvalita), to potom všechno funguje, ale obraz je naprosto nekoukatelný (čtverečky...).

V čem je chyba? Jádro? Libdv? Kino? Distribuce je Gentoo, jádro 2.6.16-r2, ovladač používaný pro grabování je dv1394.

Přikládám konec výpisu Kina do konzole - část po kliknutí na kartu "Snímání" a následně na tlačítko "Play" (pak to spadne):
-- kliknutí na "Snímání" --

>> Starting Capture
>> AV/C Zapnuto
>>> Using iec61883 capture
>>> iec61883Reader::StartThread on port 0
>>> AVC enabled

-- kliknutí na "Play" --

Kino experienced a segmentation fault.
Dumping stack from the offending thread

Obtained 2 stack frames.
kino(__gxx_personality_v0+0x35a) [0x8072bc6]
[(nil)]

Done dumping - exiting.
I am Jack's wasted life.
Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

16.8.2006 08:29 Wop | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: Kino padá při přehrávání
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Ahoj, v tomto sice neporadim, ale zajimalo by me jak je na tom Kino treba s porovnani s Pinnaclem z win. Jde potom video exportovat na DVD, je mozne vlozit nejake jednoduche prolinacky... Prave zatim nemam zadne video na kterem bych to zkusil, takze bych se rad poptal na zkusenosti. Ja take pouzivam gentoo, takze jsem zvedav, cim to bude, pokud Ti nekdo odpovi.

Dik
10.9.2006 18:17 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
Rozbalit Rozbalit vše Re: Kino padá při přehrávání
Bohužel jsem tento problém ještě stále nevyřešil. Upgrade na verzi 0.9.2 a pořád to samé...

Až pojede a já něco sestříhám, poreferuju v blogu...srovnání s win programy ale nemám...
I am Jack's wasted life.
10.9.2006 18:25 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
Rozbalit Rozbalit vše Re: Kino padá při přehrávání
něco umí - je dobré si doinstalovat balík kino-plus, tam jsou nějaké efekty navíc a myslím ,že ceklem dost.
... Prave zatim nemam zadne video na kterem bych to zkusil
novější verze kina (9 určitě) umí už nejaké formáty importovat a samo si je přeloží do dv, tak můžeš zkoušet
2.10.2006 20:48 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
Rozbalit Rozbalit vše Re: Kino padá při přehrávání
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Koho to zajímá - problém vyřešen na tomto fóru. Chyba byla v libdv-0.104-r1, musel jsem downgradovat na libdv-0.104. Taková blbost, že? :-/
I am Jack's wasted life.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.