Portál AbcLinuxu, 14. května 2025 00:48

Dotaz: Update Debianu po internetu.

26.8.2007 12:03 hellena
Update Debianu po internetu.
Přečteno: 432×
Odpovědět | Admin
Dobrý den. Mám Debian 3.0.r.1 Woody. Nemám lepší. Pokud si jej nainstaluji, mohu na internetu updatovat na Debian 4? Instalacku si kvůli FUP nestáhnu, proto se ptám. Nevím taky jestli by mi Debian 4 poslali domu do Rijswijku. Zitra se vracíme. Děkuji, Helča.
Nástroje: Začni sledovat (2) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

26.8.2007 12:10 diverman | skóre: 32 | blog: život s tučňáčkem
Rozbalit Rozbalit vše Re: Update Debianu po internetu.
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Ahoj,

updatovat po netu samozrejme muzes, nicmene ten objem dat, co se bude stahovat bude zhruba tak velky, jako by sis stahla novou instalacku. Ja jsem asi pred 14 dnama instaloval debian testing, mam to nejlevnejsi ADSL od O2 s FUPem a v pohode jsem se "vesel" do limitu.

Obecne apt-get dist-upgrade nedoporucuju, protoze stejne ti v systemu zustanou nejake zbytky ze starsi verze. Cista instalace je lepsi ;-)
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
MaT avatar 31.8.2007 13:30 MaT | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: Update Debianu po internetu.
Fuj, takové windowsácké móresy, jako kompletní reinstalace kvůli nové verzi... Dříve u Red Hatu/Mandrake možná, ale u Debianu? A ne, upgradem člověk často nemusí stahovat stejný objem balíčků, jako když si stáhne ISO. Na tom CD je třeba spousta balíčků, které já vůbec nemám nainstalované... Ale pak je tu taky fakt, že toho pak mám dost nainstalovaného z netu navíc, takže toho pak celkově může být i víc. Ale pořád je asi efektivnější stahovat jen to, co potřebuji, než ISO i s tím, co nepotřebuji.
Open source software for open minded people. :-)
Dalibor Smolík avatar 31.8.2007 13:58 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
Rozbalit Rozbalit vše Re: Update Debianu po internetu.
Také si to myslím. Stačí upravit soubor /etc/apt/sources.list, pokud má třeba verzi woody nebo etch a chce testing (nebo sid), pak postupně zadat příkaz aptitude clean, aptitude update a aptitude upgrade (příp. ještě aptitude dist-upgrade). Aktualizace proběhne pak sama na novou verzi.
Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
26.8.2007 12:18 janskyj | skóre: 11 | blog: linuxuv_blog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Update Debianu po internetu.
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Ano, čistá instalace je lepší, přestože je to možné, protože se balíky pěkně nakonfigurují instalačním programem a nejsou tam žádné zbytky po minulé verzi (což sice nějak nevadí, ale začátečníka to může zmást).

Nemusíš samozřejmě stahovat všechna instalační cd/dvd. Stači buď první a nebo pouze "net install" cd, které má něco kolem 300MB a po základním nakonfigurování systému se již všechno stahuje z internetu.

Taky by nebylo od věci si přečíst instalační přiručku, když už jí máme (http://www.us.debian.org/releases/stable/i386/index.html.cs)
Krystaly, polovodiče, všechno směšné. Co tak konzole z digitronů, to by bylo něco pro pravé muže. :)
30.8.2007 20:36 MiK[3]Zz
Rozbalit Rozbalit vše Re: Update Debianu po internetu.
Namiesto 300MB asi polovica 150-170MB ma netinstall.
blami avatar 26.8.2007 12:35 blami | skóre: 29 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Update Debianu po internetu.
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Ono mas jedno jestli budes stahovat instalacku nebo prepises /etc/apt/sources.list na 4ku a udelas apt-get dist-upgrade - stejne se to bude muset stahnout.

PS: mozna to zni kuriozne, ale muzu ti instalacni DVD v pohode privezt. Voorhout :)
26.8.2007 14:31 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
Rozbalit Rozbalit vše Re: Update Debianu po internetu.
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
z woodyho by se melo nejdrive (dist-)upgradovat na sarge a pak teprve na etch, otazka je, jestli to za to stoji
Urine should only be green if you're Mr. Spock.
30.8.2007 20:20 hellena
Rozbalit Rozbalit vše Re: Update Debianu po internetu.
Dekuji vsem. CD dorazila.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.