Portál AbcLinuxu, 29. prosince 2025 16:48
Ano spravne, jsou to ony neznackove radoby servery i kdyz se treba pouzije nejaka ASUS server deska - i ta uz nam minimalne 1 odesla do vecnych lovist... Takze pokud to jen trochu jde, rozhodne doporucuju znackovy server!
Sedliackym rozumom by som povedal, že RAID5 na boot oddiel neprichádza do úvahy, keďže sw RAID nad tými oddielmi sa vytvorí až neskôr keď už je kernel v pamäti.
Pro LILO by to v principu fungovat mohlo - mapový soubor se bude vytvářet z běžícího systému. Vlastně i pro GRUB, pokud by někdo napsal příslušný stage 1.5 driver. Ale v praxi jsem to nezkoušel.
grub> device (hd0) /dev/sda1 grub> root (hd0,0) grub> setup (hd0) grub> device (hd0) /dev/sdb1 grub> root (hd0,0) grub> setup (hd0) grub> quitFunguje to tak, že za normálnych okolností sa bootuje z prvého disku (tu ako /dev/sda), ak by ten vypadol, tak prvým diskom pre grub sa stáva ďalší v poradí (tu ako /dev/sdb), atď (pre viac diskov analogicky), takže pre grub je každý z nich (hd0).
- takto to má byť:
grub> device (hd0) /dev/sda grub> root (hd0,0) grub> setup (hd0) grub> device (hd0) /dev/sdb grub> root (hd0,0) grub> setup (hd0) grub> quit
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.