Pro testování byl vydán 4. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).
Ben Sturmfels oznámil vydání MediaGoblinu 0.15.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. MediaGoblin (Wikipedie) je svobodná multimediální publikační platforma a decentralizovaná alternativa ke službám jako Flickr, YouTube, SoundCloud atd. Ukázka například na LibrePlanet.
TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.
Před dvěma lety zavedli operátoři ochranu proti podvrženým hovorům, kdy volající falšuje čísla anebo se vydává za někoho jiného. Nyní v roce 2026 blokují operátoři díky nasazeným technologiím v průměru 3 miliony pokusů o podvodný hovor měsíčně (tzn., že k propojení na zákazníka vůbec nedojde). Ochrana před tzv. spoofingem je pro zákazníky a zákaznice všech tří operátorů zdarma, ať už jde o mobilní čísla nebo pevné linky.
Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.
Samsung na akci Galaxy Unpacked February 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy S26, S26+ a S26 Ultra a sluchátka Galaxy Buds4 a Buds4 Pro. Telefon Galaxy S26 Ultra má nový typ displeje (Privacy Display) chránící obsah na obrazovce před zvědavými pohledy (YouTube).
Byla vydána grafická knihovna Mesa 26.0.1 s podporou API OpenGL 4.6 a Vulkan 1.4. Je to první stabilní verze po 26.0.0, kde se novinky týkají mj. výkonu ray tracingu na GPU AMD a HoneyKrisp, implementace API Vulkan pro macOS.
Byla vydána nová verze 4.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Byla vydána nová verze 3.23.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opravuje 11 bezpečnostních chyb.
Španělský softwarový inženýr oznámil, že se mu podařilo na dálku ovládat sedm tisíc robotických vysavačů po celém světě. Upozornil tak na slabé kybernetické zabezpečení těchto technologií a jejich možné a snadné zneužití. Nesnažil se hacknout všechny robotické vysavače po světě, ale pouze propojil svůj nový DJI Romo vysavač se zařízením Playstation. Aplikace podle něj ihned začala komunikovat se všemi sedmi tisíci spotřebiči a on je
… více »
if ( document.getElementById('odp').innerHTML ) {
casovac = window.setInterval("odpocet()", odpocitavani*100);
}
ve strance se musi vyskytovat tenhle kod
<span id="odp" style="color: red; font-size: 20px; font-weight: bold;">Potrebuji zjistit zdali se tohle ve strance vyskytuje aby mi to nehazelo kazdou sekundu chyby ve tvaru
document.getElementById("odp") has no properties
[Break on this error] document.getElementById('odp').innerHTML = odpocitavani;
pokud se tam ten span nenachazi
První věc, která mě začíná vytáčet je kódování. V Mozille to běží dokonale a v IE ne. Prostě cpěte mu znakovou hlavu v HEAD části a stejnak ho nepřemluvíte k tomu aby ji použil. Další věc je tam že mi nějak neběhají korektně odkazy. Mám je vytvořeny v tomhle stylu:
<a href=soubor.php?promenna1=hodnota&promenna2=hodnota&pro....> <INPUT type="button" value="Vytvořit uživatele" style="width: 150px; font-weight: bold;" class="button"></a>ten odkaz předává nějaké parametry a podle toho se volá funkce. V Mozille zase vše tak jak má chodí, ale v IE mi to nechodi. A ted babo raď. Kód jsem už prolezl snad 100x a nemůžu přijít na chybu.
Taky se musim pochlubit jedním screenem. K nahlédnutí je tady.
WM je enlightenment e16
Bylo ráno a já se po vydařené akcičce na pokoji vzbudil. Moc jsem si toho z předešleho večera nepamatoval a chtěl jsem si vybrat mail. Přiběhl jsem k PC a pohl myší. Můj první šok byl ten, že jsem viděl jiné prostředí než "Nádherný pohled přes monitor do krajiny". Byl to Linux.