Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
První věc, která mě začíná vytáčet je kódování. V Mozille to běží dokonale a v IE ne. Prostě cpěte mu znakovou hlavu v HEAD části a stejnak ho nepřemluvíte k tomu aby ji použil. Další věc je tam že mi nějak neběhají korektně odkazy. Mám je vytvořeny v tomhle stylu:
<a href=soubor.php?promenna1=hodnota&promenna2=hodnota&pro....> <INPUT type="button" value="Vytvořit uživatele" style="width: 150px; font-weight: bold;" class="button"></a>ten odkaz předává nějaké parametry a podle toho se volá funkce. V Mozille zase vše tak jak má chodí, ale v IE mi to nechodi. A ted babo raď. Kód jsem už prolezl snad 100x a nemůžu přijít na chybu.
Tiskni
Sdílej:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"> <head> <title>Stránka</title> <link rel="StyleSheet" href="./include/stylesheet.css" type="text/css" /> <meta http-equiv="pragma" content="no-cache" /> <meta content="charset=iso8859-2" /> </head> <body>< >
<meta http-equiv='Content-Type' content='text/html; charset=utf-8' />Jinak kódování dokumentu má bejt v HTTP hlavičce, nějakou metu může browser s klidnym svědomím ignorovat, pokud server tvrdí něco jinýho (záleží na browseru). A u XML bys měl mít na prvním řádku eště uvedený extra kódování, pokud nepoužíváš utf-8:
<?xml version='1.0' encoding='utf-8'?>A občas i pomáhá používat nějakej ten validátor a normy, bo ten odkaz máš taky špatně
A občas i pomáhá používat nějakej ten validátor a normyDo kamene tesat! Kdyby si každý, předtím než si začne stěžovat jak je prohlížeč FF/MSIE/Opera/... vadnej, otestoval jestli je generovaná stránka vůbec validní, ušetřil by si spoustu starostí :) Sám jsem se kdysi v začátcích divil, proč mi FF půlku stylů vynechává. Bylo to způsobené mou oblíbenou chybou "};", kterou IE směle ignoruje a zobrazí i všechno co následuje dál.
nějakou metu může browser s klidnym svědomím ignorovat, pokud server tvrdí něco jinýho (záleží na browseru)
Tohle by zasloužilo upřesnit: meta element http-equiv
se použije jako náhrada příslušné položky v hlavičce odpovědi pouze v případě, že ta položka v hlavičce odpovědi není. Jakmile příslušná položka v hlavičce HTTP odpovědi je, klient se musí řídit podle ní a meta element http-equiv
musí ignorovat.
INPUT
<form method="GET" name="foo"> <input type="hidden" name="promenna1" value="hodnota1" /> ... <input type="submit" name="cudlitko" /> </form>
get
místo GET
.
<!ATTLIST form %attrs; action %URI; #REQUIRED method (get|post) "get" ...