Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »První věc, která mě začíná vytáčet je kódování. V Mozille to běží dokonale a v IE ne. Prostě cpěte mu znakovou hlavu v HEAD části a stejnak ho nepřemluvíte k tomu aby ji použil. Další věc je tam že mi nějak neběhají korektně odkazy. Mám je vytvořeny v tomhle stylu:
<a href=soubor.php?promenna1=hodnota&promenna2=hodnota&pro....> <INPUT type="button" value="Vytvořit uživatele" style="width: 150px; font-weight: bold;" class="button"></a>ten odkaz předává nějaké parametry a podle toho se volá funkce. V Mozille zase vše tak jak má chodí, ale v IE mi to nechodi. A ted babo raď. Kód jsem už prolezl snad 100x a nemůžu přijít na chybu.
Tiskni
Sdílej:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"> <head> <title>Stránka</title> <link rel="StyleSheet" href="./include/stylesheet.css" type="text/css" /> <meta http-equiv="pragma" content="no-cache" /> <meta content="charset=iso8859-2" /> </head> <body>< >
<meta http-equiv='Content-Type' content='text/html; charset=utf-8' />Jinak kódování dokumentu má bejt v HTTP hlavičce, nějakou metu může browser s klidnym svědomím ignorovat, pokud server tvrdí něco jinýho (záleží na browseru). A u XML bys měl mít na prvním řádku eště uvedený extra kódování, pokud nepoužíváš utf-8:
<?xml version='1.0' encoding='utf-8'?>A občas i pomáhá používat nějakej ten validátor a normy, bo ten odkaz máš taky špatně
A občas i pomáhá používat nějakej ten validátor a normyDo kamene tesat! Kdyby si každý, předtím než si začne stěžovat jak je prohlížeč FF/MSIE/Opera/... vadnej, otestoval jestli je generovaná stránka vůbec validní, ušetřil by si spoustu starostí :) Sám jsem se kdysi v začátcích divil, proč mi FF půlku stylů vynechává. Bylo to způsobené mou oblíbenou chybou "};", kterou IE směle ignoruje a zobrazí i všechno co následuje dál.
nějakou metu může browser s klidnym svědomím ignorovat, pokud server tvrdí něco jinýho (záleží na browseru)
Tohle by zasloužilo upřesnit: meta element http-equiv
se použije jako náhrada příslušné položky v hlavičce odpovědi pouze v případě, že ta položka v hlavičce odpovědi není. Jakmile příslušná položka v hlavičce HTTP odpovědi je, klient se musí řídit podle ní a meta element http-equiv
musí ignorovat.
INPUT
<form method="GET" name="foo"> <input type="hidden" name="promenna1" value="hodnota1" /> ... <input type="submit" name="cudlitko" /> </form>
get
místo GET
.
<!ATTLIST form %attrs; action %URI; #REQUIRED method (get|post) "get" ...