Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"> <head> <title>Stránka</title> <link rel="StyleSheet" href="./include/stylesheet.css" type="text/css" /> <meta http-equiv="pragma" content="no-cache" /> <meta content="charset=iso8859-2" /> </head> <body>< >
<meta http-equiv='Content-Type' content='text/html; charset=utf-8' />Jinak kódování dokumentu má bejt v HTTP hlavičce, nějakou metu může browser s klidnym svědomím ignorovat, pokud server tvrdí něco jinýho (záleží na browseru). A u XML bys měl mít na prvním řádku eště uvedený extra kódování, pokud nepoužíváš utf-8:
<?xml version='1.0' encoding='utf-8'?>A občas i pomáhá používat nějakej ten validátor a normy, bo ten odkaz máš taky špatně
A občas i pomáhá používat nějakej ten validátor a normyDo kamene tesat! Kdyby si každý, předtím než si začne stěžovat jak je prohlížeč FF/MSIE/Opera/... vadnej, otestoval jestli je generovaná stránka vůbec validní, ušetřil by si spoustu starostí :) Sám jsem se kdysi v začátcích divil, proč mi FF půlku stylů vynechává. Bylo to způsobené mou oblíbenou chybou "};", kterou IE směle ignoruje a zobrazí i všechno co následuje dál.
nějakou metu může browser s klidnym svědomím ignorovat, pokud server tvrdí něco jinýho (záleží na browseru)
Tohle by zasloužilo upřesnit: meta element http-equiv
se použije jako náhrada příslušné položky v hlavičce odpovědi pouze v případě, že ta položka v hlavičce odpovědi není. Jakmile příslušná položka v hlavičce HTTP odpovědi je, klient se musí řídit podle ní a meta element http-equiv
musí ignorovat.
INPUT
<form method="GET" name="foo"> <input type="hidden" name="promenna1" value="hodnota1" /> ... <input type="submit" name="cudlitko" /> </form>
get
místo GET
.
<!ATTLIST form %attrs; action %URI; #REQUIRED method (get|post) "get" ...
Tiskni
Sdílej: