Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 05:29
Víš, je trochu rozdíl, jestli ti virtuální stroj používá nějakou generickou síťovou kartu, která jede desítkou a nebo (když máš ty správné vmware tools) to mastí giga. A to samé se týká dalších věcí.
To by možná rozdíl byl, ale takhle to není. I bez VMware Tools funguje emulovaná síťová karta buď jako stovková (je-li to AMD PCNET32) nebo gigabitová (je-li to Intel Pro/1000). Kdyby to bylo tak, jak tvrdíte, trvala by síťová instalace neuvěřitelně dlouho, protože VMware Tools lze nainstalovat až po ní. Mám čím dál silnější pocit, že VMware se podařilo rozšířit mýtus o nezbytnosti VMware Tools, kterému spousta uživatelů uvěřila, aniž by si ho zkusila ověřit.
Kupř. pokud nemáš nainstalované vmware tools tak nemůžeš monitorovat stav virtuálního stroje přes www rozhraní.
Tak to celkem klidně oželím. Bavím se o tom proklamovaném rozdílu ve výkonu, protože jsem zatím v praxi žádný nepozoroval.
Ještě bych měl možná vysvětlit, proč je pro mne tak důležité, jestli jsou VMware Tools potřeba nebo ne. Jde o to, že stejně jako VMware samotný, i Tools se velmi těžko instalují neinteraktivně. A v okamžiku, kdy jednou až dvakrát týdně instalujete guest systém na 12 virtuálních strojů, začne to být dost podstatná nevýhoda.
U playeru jdou vmware tools nainstalovat také.
Postup jak na to:tar ztvf VMware-workstation-VERZE.tar.gz | grep linux.iso
tar zxvf VMware-workstation-VERZE.tar.gz vmware-distrib/lib/isoimages/linux.iso
(cesta k image disku, nespíš to bude tohle)
ide1:1.present = "TRUE" ide1:1.deviceType = "cdrom-image" ide1:1.filename = "linux.iso"
Potom tedy nechapu proc se neinstaluji automaticky pri instalaci wmplayeru?
A jak byste to chtěl udělat? VMware Tools se instalují do guest systému, ne na hosta.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.