Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 06:36

Dotaz: Snad mě za tento dotaz neukamenujete?

6.7.2010 20:02 Pavel
Snad mě za tento dotaz neukamenujete?
Přečteno: 604×
Týká se windows xp. Kdyby náhodou někdo uměl poradit? Takže. Po ukončení testu AVG antivirem, na mě vyskočilo následující.:

Tabulka "SOUBOR" C:\System Volume Information\_restore{D2E9889D-53D7-43FB-809A-6C037D8F6968}\RP1066\A0145643.exe

Tabulka "INFORMACE" Soubor má poškozený digitální podpis, který vydal(a): Microsoft Corporation.

Co s tím? Nějaký zásadní průser? Stává se mi třeba,když jsem na netu a zadám nějakou adresu, tak mi to napíše že ji internet explorer ale i firefox nemůže zobrazit. Ne u všech, jen některé. Ale nevím,jestli to s tím nějak souvisí?

No, je mi jasné, že se tu řeší tučňák a ne tohle. Ale kdyby přeci jen někdo poradil, byl bych moc rád. Jen prosím žádný smích a " blbé vtípky".

Díky moc. Pavel

Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

Diskuse byla administrátory uzamčena.
FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?

6.7.2010 20:28 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
Rozbalit Rozbalit vše Re: Snad mě za tento dotaz neukamenujete?

Nabootujte nejake live CD (Slax, PuppyLinux) a cely adresar "System Volume Information" smaznite.

Nic tim nepokazite a antiVIRUS sw nebude vysirat. Vezte ze veskery obsah toho adresare vcetne souboru A0145643.exe je k nicemu

Hotovo problem vyresen.

Pokud se naucite windows racionalne a s rozmyslem pouzivat tak takovvy bastl jako je antiVIRUS (jakykoli) nebudete potrebovat.

Zalohujete vubec system jako takovy ? Zaloha systemu je u windows docela zasadni vec.

K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
6.7.2010 21:06 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: Snad mě za tento dotaz neukamenujete?
Jednak může tento adresář smazat přímo z windows, takže nechápu, proč by kvůli tomu měl bootovvat linux. A za další, tento adresář obsahuje zálohy systému, takže úplně k ničemu není a nejednou mi body obnovení ulehčily práci ;-) (občas se zazálohují i zavirované soubory :) ).
A jako poslední bych řekl, že ano, autora bychom měli ukamenovat :). Zjevně totiž ví, že to zde nemá co dělat a i tak sem tuto otázku pokládá.
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
6.7.2010 21:12 Pavel
Rozbalit Rozbalit vše Re: Snad mě za tento dotaz neukamenujete?
Ale notak Maxi. Kdož jste bez viny, hoďte kamenem. Ale bacha, mám postřeh.
6.7.2010 21:07 Pavel
Rozbalit Rozbalit vše Re: Snad mě za tento dotaz neukamenujete?
Díky moc za radu. Zatím jsem nezálohoval, vzhledem k tomu, že tu ve firmě běží asi týden. U toho předešlého odešla grafárna a šel do důchodu. A vzhledem k tomu, že s s ním pouze připojuji k našemu firemnímu serveru, tuším že se tomu říká "tenký klient", kde je náš informační systém, sql databáze a tam je pravidelné zálohování ošetřeno, zkrátka jsem snaše znárodnil její počítač a zhruba po týdnu začal švejkovat. A ještě jednou dík za radu. Zkusím to udělat tak, jak radíte. Mějte se. Pavel
6.7.2010 21:20 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Snad mě za tento dotaz neukamenujete?
Zamykám, důvod asi není třeba udávat.

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.