Portál AbcLinuxu, 14. května 2025 02:27
Řešení dotazu:
Nemůžu si pomoct, ale tenhle vtip mi už přijde vyčpělý. Bývalo to vtipné, podobně jako doporučovat na fórech rm -Rf /
, jenže časem už na to (snad) nenaletí stále méně a méně lidí.
s/nenaletí/naletí/
Už z toho začínám mít 32768 OpenSSL klíčů v hlavě.
Vyhnout se Debianu je velmi dobrý nápad, to vřele doporučuji. (K)Ubuntu je obdobná katastrofa. Systém, který neumí povolovat a zakazovat služby a který je ze zásady zastaralý, v podstatě nestojí ani za vyzkoušení.
Mám-li tedy vycházet (pouze) z jmenovaných variant, Fedora s KDE je naprosto jasná volba. KDE spin Fedory mi vždy připadal jako nesrovnatelně zdařilejší „KDE distro“ než SUSE. Je to aktuální systém se znamenitým grafickým instalátorem, s plně podporovaným a implicitně zapnutým SELinuxem, s víc než dobrou podporou Btrfs, s kernelem v podstatě v režimu rolling updates (což je ideální stav) a s grafickými udělátky pro správu systému bezproblémově integrovanými do KDE.
Systém, který neumí povolovat a zakazovat službyTo už opravili. Fedora není implicitně zastaralá? Kdo řekl, že má používat Debian Stable?
Chtěl bych vědět, která distribuce mi umožní co možná s nejmenšími problémy převést data a 32 bitovou verzi SUSE 13.2 na novou distribuci.Zazálohuj si
/home
, reinstaluj na jakoukoliv jinou distribuci a obnov obsah /home
ze zálohy. Tohle ti bude chodit i mezi distribucema (možná s drobnými nedostatky týkajícími se verzí software). Pokud nemáš nějakou specifickou konfiguraci v /etc
, mělo by to stačit.
Jinak za mě - neboj se Debianu. openSUSE jsem opustil kvůli zběsilému vývojovému cyklu a klesající kvalitě, Debian mě uspokojil (jak Wheezy, tak Jessie).
nechapu jak si lidi mohgou myslet ze 32bit system je v poho na 64bit cpu ...
mimochodem i Linus prohlasis ze mit HIGMEN v jadre je cesta do PRDELE .. a nejakou nahodou pokud mate vice nez 900MB Ram a 32bit system tak mate HIGMEM a nebo jeste hure HIGMEM4G zapnut.
Plus nejakou nahodou bugy ktere jsou only 32bit x86 dnes uz nikde prakticky neresi .. za tu penize vlozene do reseni problemu x86-32 to nestoji
Problém je, že většina uživatelů vidí jen to, o kolik MB paměti zabere proces méně - a už ne to, jak zoufale je neefektivní a jaké hrůzy se musejí kvůli nedostatečné velikosti adresního prostoru provádět.A co mi brani provozovat 32bitovy system s 64bitovym kernelem? i386 Debian to tak dokonce nainstaluje, pokud bezi na 64bitovem CPU.
ne nerozmysli, a je pouze n komunite jestli si bude udrzovat port
Nemyslím, že bude existovat nějaké konkrétní datum, na které půjde ukázat a říct "tohle je konec ix86 architektury". No, možná se jednou dočkáme odstranění podpory z mainline jádra, ale to IMHO bude trvat podstatně déle než dva roky. Jinak půjde spíš o postupný úpadek - teď máme jednu mainstreamovou distribuci, která se odvážila přestat vydávat oficiální image, postupně se budou přidávat další a další, za mnoho let už nebude ani Debian Stable a za dalších mnoho let třeba ani Slackware. :-) Ale kde přesně bude ten "konec 32bitů", to podle mne snadno říct nepůjde.
Taky je potřeba si uvědomit, že loni vydané RHEL7 a SLE12 už sice 32-bitové platformy nepodporují, ale RHEL6 a SLE11 ještě hned tak mrtvé nebudou.
jen ne prosím Debian
A máš pro to nějaký racionální důvod (krom toho, že Debian přešel na systemd)?
Xubuntu 15.10 je idealni. Xfce se dobre konfiguruje a ovlada. Je to asi logicky dusledek vyvoje (cituji):
Jako dalsi moznost doporucuji Mint 17.2. Bezi bez problemu treba na Acer E3-111-C4W7
http://linuxmint.com/rel_rafaela_cinnamon_whatsnew.php
graphics
'pro aktuální verze Darktable a digiKamu, security
pro keepasx, rkhunter a chkrootkit. Nicméně v tom případě je potřeba přesná a opatrná práce s balíčky, někdy se mohou přihodit závislostní problémy.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.