Portál AbcLinuxu, 17. července 2025 13:44


Dotaz: Škaredý vzhled GTK 2.4

3.4.2005 17:49 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
Škaredý vzhled GTK 2.4
Přečteno: 242×
Odpovědět | Admin
Stáhnul jsem si zdrojové kody GTK 2.4 a zkusil přeložit. Provedl jsem to tak, že jsem staré GTK (nainstalované s RPM) přehrál novým (zkompilovaným). Povedlo se, ale GTK aplikace mají horší vzhled (hranaté tlačítka s tlustými okraji místo krásných zaoblených tlačítek). Tohle mi dělal již dříve GIMP běžíci v rootu v KDE.

Seznam aplikací, které jsem testoval.

Firefox - v KDE škaredý, v Gnome kupodivu ne Nautilues - v Gnome škaredý

Nezkoušel jsem po instalaci reset (jen jsem vyresetoval Xka), protože jsem šel hned do winu se zeptat (problémy s internetem řeším). Ale myslím že by to nemělo mít vliv.

Distribuce je MDK 10.0.

Jinak osobně jsem začátečník, takže s tím počítejte ;). Děkuji za rady. (mám zálohu starého gtk, tak v nejhorším bych ji uplatnil.. ovšem pango, FreeFont, glib... zazálohované nemám a reinstal s rpm nejde).
Baník pyčo!
Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

3.4.2005 18:00 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Škaredý vzhlet GTK 2.4
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Pro upřesnění:
gtk 2.2.4
glib 2.4.8
pango 1.4.1
atk 1.8.0
Jestli to náhodou nebude tím, že mám různé verze gtk a glibu? Gtk se mi válelo na disku dost dlouho a glib (+spol) jsem stahoval teď...
Baník pyčo!
3.4.2005 18:13 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
Rozbalit Rozbalit vše Re: Škaredý vzhled GTK 2.4
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Tím starým Gtk máš na mysli Gtk 1.x? Každopádně ten "škaredý vzhled" bude pravděpodobně pouze výchozí vzhled (no flame, pls). Nemáš asi nainstalované žádné téma. Výchozí vzhled Gtk+2 skutečně má hranatá tlačítka...
3.4.2005 18:43 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
Rozbalit Rozbalit vše Re: Škaredý vzhled GTK 2.4
Defaultní téma Gtk+ -- mé oblíbené, dodal bych ;-) -- vypadá přibližně takto: http://trific.ath.cx/Img/tmp/gtk.png, tj. je hranaté, bez pozlátka a efektů. (Nevypadá úplně přesně stejně, protože mám tuším jiný font a možná nedefaultní redhatí sadu ikonek.)

Theme engines pro Gtk+ 2.4+ a pro starší verze nejsou binárně kompatibilní. Theme engines pro Gtk+, které asi máš, jsou ti proto k ničemu, překompiluj si je pro nové Gtk+.
3.4.2005 18:47 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Škaredý vzhled GTK 2.4
Ještě, že máme Industrial a Gorillu :-) Ale tohle vypadá spíš jako to Red Hatí téma, ne?
Copak toho není dost?
3.4.2005 18:50 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
Rozbalit Rozbalit vše Re: Škaredý vzhled GTK 2.4
Obávám se, že právě ten vzhled, který máš na screenshotu, považuje tazatel za škaredý - a z toho pramení problém...

Ještě bych dodal, že mi připadá v této situaci zbytečné cokoliv kompilovat, protože Mandrake zcela jistě nabízí balíčky Gtk+ již předkompilované. Pokud tedy chceš mít v systému pořádek a vyhnout se možným komplikacím při případném upgradu nebo instalaci jiných balíků, které Gtk+ vyžadují, doporučuji vlastnoručně zkompilovanou verzi Gtk+ zrušit a na její místo nainstalovat balíčky z repozitářů Mandrake. Viz URPMI: Balíčkovací systém Mandrake Linuxu.
3.4.2005 19:41 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Škaredý vzhled GTK 2.4
Nejspíš kvůli něčemu potřebuje Gtk+ 2.4, které v MDK 10.0 ještě není, takže možná bude muset kompilovat balíčky z MDK 10.1 (nebo je zkusit nainstalovat jak jsou, třeba to projde ;-)).
3.4.2005 20:44 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Škaredý vzhled GTK 2.4
Takže díky za odpovědi. K tomu škaredému desingu - gtk.png je pěkné (i když ta dokonalost oblíbených tlačítek to není). Jenže co asi s defaultem udělalo mdk. Čáry mezi panely (oddělovače) 4 pixely tlusté.. Černá plus tmavě šedá..

Firefox to dělal i kdysi (pak to nějak přestalo - už ani nevím jak.. že by reinstal?), zkusím ho reinstalovat (nebo zkusit něco nastavit).
Baník pyčo!
3.4.2005 18:45 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Škaredý vzhled GTK 2.4
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
V homu máš soubor .gtkrc-2.0, tak si tam nakopíruj nějaký hezký styl. Předpokládá to pochopitelně, že máš nainstalované nějaké hezké enginy, ale asi jo, když v Gnome říkáš, že to vypadá hezky.

V Gnome to jde proto, že tam běží jakýsi démon, který to řeší (ale pro mě černá magie, nerozumím tomu :-)). Kdyžtak si ho můžeš pustit příkazem gnome-settings-daemon

S tím Firefoxem nevím, zkus prostě upravit ten konfigurák.
Copak toho není dost?
3.4.2005 20:50 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Škaredý vzhled GTK 2.4
K těm stylům - znáte MDK (doufám). Nevím jaké ve výchozí distribuci mělo hezké styly a taky nevím kde je má. Takže si radši ty styly odněkud stáhnu (nejraději i s readmem na instalaci) a sám zapojím :). (GNOME svoje aplikace zobrazuje "škaredě" - omlouvám se za ten výraz, ale ta grafika mě dostala :(. Jenom Firefox ukázal pěkně). Počítám že ty pěkné styly najdu na www.gtk.org. Zkusím je proto najít a pokud ne, tak se ještě zeptám :).

Stáhnul jsem si i radši znova gtk, aby bylo kompatibilní s glibem. Takže si překompiluju 2.4.8 (instaloval jsem 2.2.4). Třeba to pak bude lepší.
Baník pyčo!
3.4.2005 21:00 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Škaredý vzhled GTK 2.4
art.gnome.org, nicméně v novém vzhledu ještě skoro nic není, musí se hledat v archivu

Ale něco v mandraku být mohlo…
Copak toho není dost?
3.4.2005 21:22 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Škaredý vzhled GTK 2.4
Dívám se do archívu (nic tam jinak není). Ovšem zase nemám náhled.. abych si naslepo vybral skin ;). Ale díky.
Baník pyčo!

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.