Portál AbcLinuxu, 24. června 2026 18:32



Dotaz: postfix - RELAY

19.8.2005 13:59 hates | skóre: 30 | blog: Jak_jsem_se_dostal_k_linuxu
postfix - RELAY
Přečteno: 273×
Odpovědět | Admin
jde vyresit takovyhle problem ????
            +--------------------+ eth1                 +-------------+
       eth0 |   POSTFIX          |----------------------|   Switch    |
------------+   (RELAY na mail)  | 192.168.1.0/24       +-------------+
 verejna IP |                    |                         |       |
            +--------------------+                         |       +--------------- PC1 - PC20
                                                           |
                                                           |
                                                           |
                                                           | mail.domena.cz
                                                     +-----+--------+
                                                     |   POSTFIX    |
                                                     | mailove ucty |
                                                     |      +       |
                                                     |  POP3, IMAP  |
                                                     +--------------+
momentalne mam veskere ucty na postfixu ktery je primo do internetu. Protoze ten PC funguje i jako router a WWW server, chtel bych cely hlavni mailovy server presunout do vnitrni site na jiny stroj. Mam pouze jednu verejnou IP tak to chci zkusit vyresit takhle. samozrejme je mi jasne ze by sel udelat PREROUTING na ten stroj pomoci iptables ale to bych taky nechtel takhle resit. Chtel bych to tak ze by na stroji primo do inetu byl povolen pouze relay na mail.domena.cz a jestli by to tak chodilo. veskere PC budou mit porad nastaven SMTP server toho stroje ktery je pripojen primo do internetu ale pokud by si posilali maily mezi sebou tak by to slo na ten hlavni mail server a pokud by posilali mail ven tak by to automaticky poslal do internetu a jestli by mi posta z internetu byla preposlana na ten hlavni mailserver. Ten uz to bude i tridit do schranek. je to takhle mozne vyresit ??? POP3 a IMAP potom pomoci DNS presmeruji na ten hlavni mailserver. Zajima me jestli je to takhle vubec mozne vyresit
Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

19.8.2005 17:09 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix - RELAY
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Je to podle mě zbytečně složité nech tam jeden postfix a proveď přesměrovnání na tu vnitřní IP.

Jinak není problém tam mět dva a veškerou poštu pro tvoji doménu předávat jinému postfixu do vnitřní sítě, podle mě je to ale zbytečné proč má pošta putovat přes dva postfixy ?

Jinak předání všeho na jinej MTA
# INTERNET OR INTRANET

# The relayhost parameter specifies the default host to send mail to
# when no entry is matched in the optional transport(5) table. When
# no relayhost is given, mail is routed directly to the destination.
#
# On an intranet, specify the organizational domain name. If your
# internal DNS uses no MX records, specify the name of the intranet
# gateway host instead.
#
# In the case of SMTP, specify a domain, host, host:port, [host]:port,
# [address] or [address]:port; the form [host] turns off MX lookups.
#
# If you're connected via UUCP, see also the default_transport parameter.
#
#relayhost = $mydomain
#relayhost = [gateway.my.domain]
#relayhost = [mailserver.isp.tld]
#relayhost = uucphost
#relayhost = [194.228.30.71]
relayhost = [smtp.neco.cz]
20.8.2005 19:32 hates | skóre: 30 | blog: Jak_jsem_se_dostal_k_linuxu
Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix - RELAY
diky za odpoved. pouze jsem potreboval vedet jestli to bude fungovat. Jak udelat ten relay uz vim. chci to takhle protoze ten stroj na kterym bude hlavni server je na to nachystany a zasahovat do routeru se mi nejak moc nechce. samozrejme ze by to bylo nejjednodussi vypnout postfix na routeru a do iptables udelat PREROUTING na tu vnitrni sit na portu 25.
20.8.2005 19:43 © | skóre: 37 | blog: escaped
Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix - RELAY
Tak proč to tak neudělat? Ulev tomu ubohému routeru. ;-)
20.8.2005 23:49 hates | skóre: 30 | blog: Jak_jsem_se_dostal_k_linuxu
Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix - RELAY
druha vec je ta ze na tom routeru stejne musi nejaky MTA bezet protoze na nem provozuji PHPnuke a ten potrebuje k registraci zprovoznene nejake MTA na localhostu, protoze odesila potvrzovaci mail
20.8.2005 23:57 ...... | skóre: 41 | blog: ...
Rozbalit Rozbalit vše Re: postfix - RELAY
no sice PHPnuke nepoužívám ale snad je to jako v PHP obecně ..nastavím v php.ini poštovní server a PHP se o zbytek postará.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.