Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 05:08

Dotaz: Github - jak se pripojit k projektu

10.9.2011 13:11 Martin Divis
Github - jak se pripojit k projektu
Přečteno: 653×
Odpovědět | Admin

Ahoj vyvojari, nejaky cas programuji v C a nasel jsem v tom zalibeni, rad bych se pripojil k nejakemu OS projektu, zacal jsem se tedy ucit git, jelikoz par peknych projektu jsem nasel na sluzbe gitbub.

Neni mi ale uplne jasne jak github funguje, naklonuji si projekt pomoci git clone k sobe, zacnu provadet upravy sw a commitovat je do sveho lokalniho repositare, jak nasledne dostanu tyto zmeny do hlavni vetve? (musim zaslat patch autorovi emailem? nejak mi neni jasne zda-li mohu delat git push/pull apod operace).

A take bych se rad zeptal zda-li lze vysvetlit jak funguje to slucovani (merge), nedokazu si predstavit  jak autor puvodniho projektu zajistuje zaclenovani patchu, jak zajisti, ze patch ktery zasilam upravuje prave tuto konkretni verzi souboru (co kdyz ji nekdo zmenil behem zaslani patche?).

Diky vsem za ochotu, jsem zacatecnik.


Řešení dotazu:


Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Odpovědi

xkucf03 avatar 10.9.2011 17:33 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
Rozbalit Rozbalit vše Re: Github - jak se pripojit k projektu
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Že by ti dal autor programu jen tak práva na push, se dá celkem vyloučit – určitě ti je nedá jen tak, že bys mu napsal, že chceš přispívat (a posílat změny mailem je hloupé a nepohodlné). Proto se, aspoň zpočátku, používá scénář „správce integrace“ – změny budeš dělat do svého úložiště a když se budou autorovi programu líbit, stáhne si je od tebe a začlení. K úložišti na tvém počítači se jen tak nedostane, takže potřebuješ nějaké veřejně dostupné úložiště – třeba u tebe na serveru – ale úplně nejjednodušší bude, když uděláš na tom GitHubu fork toho programu, vlastní větev, a do ní budeš commitovat resp. pullovat ty změny – a pak akorát pošleš autorovi programu požadavek na začlenění tvých změn.
Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
10.9.2011 18:02 chrono
Rozbalit Rozbalit vše Re: Github - jak se pripojit k projektu
a posílat změny mailem je hloupé a nepohodlné
Nepohodlné pre koho?
10.9.2011 20:20 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
Rozbalit Rozbalit vše Re: Github - jak se pripojit k projektu
Souhlasím, maily generované přímo gitem se běžně používají pro předávaní patchů správcům subsystémů linuxu. Hned vidí popis commitu, provedené změny, je to OK a praktické. Nevyžaduje to tolik mergů, správce si patch commitne rovnou do své větve, historie je lineárnější.

Samozřejmě v rámci užší pracovní skupiny jsou lepší méně pracné varianty.
Řešení 1× (Jirka Keresteš)
11.9.2011 12:46 dementni.lojzik | skóre: 19 | blog: ze zivota na vsi
Rozbalit Rozbalit vše Re: Github - jak se pripojit k projektu
Odpovědět | | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
kazdy projekt muze mit svoje vlastni zvyklosti, uplne idealni je zeptat se na dev listu daneho projektu. Nicmene pokud se ti ptat nechce, tak asi nic nezkazis nasledujicim postupem: Par dobry praktik: Jinak vrele doporucuji si precit neco o gitu, napr. v cestine dostupnou knihu Pro Git
11.9.2011 13:17 Martin Divis
Rozbalit Rozbalit vše Re: Github - jak se pripojit k projektu

Dobry den, dekuji mnohokrat, presne takove informace jsem hledal, otevreny software se mi myslenkou velmi libi, bohuzel mi prijde vcelku slozite zacit se v nem orientovat nejspise proto, ze kazdy projekt ma svoji vlastni "stabni" kulturu, jeste jednou diky.

Napr. clanek na tema jak zacit spolupracovat na nejakem projektu si myslim byl zajimavy i pro ostatni.

Diky Martin, jdu se s tim porvat vlastni fork jsem uz udelal, lokalni repo mam u sebe, knihu Gitu uz mam a ctu ji i kdyz abych pravdu rekl, tak prace s vetvemi projektu a slucovanim je divocina a moc to zatim nechapu, doufam, ze se tim prokousu.

11.9.2011 22:06 Kit
Rozbalit Rozbalit vše Re: Github - jak se pripojit k projektu
"Štábní kulturu" dodržovat nemusíš, ale může to způsobit odtržení od původního projektu. Ovšem pokud ta tvá odnož bude lepší, časem se patche od ostatních přesunou z původního projektu na ten tvůj.

Jednou mi jeden program v distribuci házel nesmyslné výsledky. Když jsem se podíval do zdrojáku, tak jsem se zhrozil. Když jsem ho opravil, zbyl z původního programu jediný řádek. Se jménem původního autora :-)

Tím chci říct, že všichni jsme lidé. Někdo dostane nápad, jiný ho zrealizuje, další ho opraví a opět další ho udržují a dokumentují. V kterékoli fázi může dojít nejen ke změně štábní kultury, ale i k úplné refaktorizaci. Když to budeš dělat ve vlastním forku, upravuj to tak, jak si myslíš, že by to mělo být.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.