Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.
Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.
V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Ahoj,
Na gitorious jsem si "naklonoval" jeden projekt, stáhl si repozitář k sobě a začal dělat úpravy.
Jaký je správný postup jak mít klon aktuální oproti původnímu repozitáři?
Přidal jsem si původní repozitář jako vzdálený a když se tam objeví nějaké nové commity, tak si ho aktualizuji a jeho master brach si sloučím s mým klonem/master větví..
Asi to funguje, ještě jsem nenarazil na konflikt, ale to asi příjde :)
Je nějaký lepší způsob?
Řešení dotazu:
git fetch origin git merge origin/masterpripadne to jde udelat rovnou pres
git pull
U projektů, u nichž nejste v roli správce, je většinou jednodušší, aby vaše hlavní větev stále sledovala větev origin/master a abyste práci prováděli v tematických větvích, jichž se můžete beze všeho vzdát v případě, že budou odmítnuty. Jednotlivé úkoly izolované v tematických větvích mají také tu výhodu, že snáze přeskládáte svou práci, jestliže se průběžně posouvá konec hlavního repozitáře a vaše revize už nelze aplikovat čistě.[1] S. Chacon, Pro Git, (str. 139 v ceskem prekladu, ke stazeni napr. na http://knihy.nic.cz)
git fetch origin
git rebase origin/master
Tím se všechny lokální commity na současné větvi přeskládají úplně nahoru nad vzdálený master. Tenhle způsob dává hezčí a přehlednější historii bez zbytečných merge commitů. Ale přepisuje historii, takže by se neměl dělat na větvích které jsi už nahrál někam jinam.
git checkout master
git pull
git checkout devel
git rebase master
Pri rebasovani navic muzete v commitech trochu poklidit (interaktivni rebase, napr.),
do master branche muzete pretahovat jednotlive commity cherry-pickem atd.
Takže origin/master v mém naklonovaném projektu bude pořád sledovat repozitář s originálem/původním projektem, ok?
V mém klonu si pro vývoj budu dělat branche a v případě potřeby spojím s masterem a odešlu do původního projektu.
Tak?
Tiskni
Sdílej: