Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ahoj,
Na gitorious jsem si "naklonoval" jeden projekt, stáhl si repozitář k sobě a začal dělat úpravy.
Jaký je správný postup jak mít klon aktuální oproti původnímu repozitáři?
Přidal jsem si původní repozitář jako vzdálený a když se tam objeví nějaké nové commity, tak si ho aktualizuji a jeho master brach si sloučím s mým klonem/master větví..
Asi to funguje, ještě jsem nenarazil na konflikt, ale to asi příjde :)
Je nějaký lepší způsob?
Řešení dotazu:
git fetch origin git merge origin/masterpripadne to jde udelat rovnou pres
git pull
U projektů, u nichž nejste v roli správce, je většinou jednodušší, aby vaše hlavní větev stále sledovala větev origin/master a abyste práci prováděli v tematických větvích, jichž se můžete beze všeho vzdát v případě, že budou odmítnuty. Jednotlivé úkoly izolované v tematických větvích mají také tu výhodu, že snáze přeskládáte svou práci, jestliže se průběžně posouvá konec hlavního repozitáře a vaše revize už nelze aplikovat čistě.[1] S. Chacon, Pro Git, (str. 139 v ceskem prekladu, ke stazeni napr. na http://knihy.nic.cz)
git fetch origin
git rebase origin/master
Tím se všechny lokální commity na současné větvi přeskládají úplně nahoru nad vzdálený master. Tenhle způsob dává hezčí a přehlednější historii bez zbytečných merge commitů. Ale přepisuje historii, takže by se neměl dělat na větvích které jsi už nahrál někam jinam.
git checkout master
git pull
git checkout devel
git rebase master
Pri rebasovani navic muzete v commitech trochu poklidit (interaktivni rebase, napr.),
do master branche muzete pretahovat jednotlive commity cherry-pickem atd.
Takže origin/master v mém naklonovaném projektu bude pořád sledovat repozitář s originálem/původním projektem, ok?
V mém klonu si pro vývoj budu dělat branche a v případě potřeby spojím s masterem a odešlu do původního projektu.
Tak?
Tiskni
Sdílej: