Portál AbcLinuxu, 23. července 2025 23:28
Uživatelé Linuxu, @Boltgolt a @Nickforallnl, by rádi funkční Skype pod Linuxem. Poněvadž Microsoft Skype pod Linuxem ignoruje, rozhodli se vytvořit stránku Dear Skype/Microsoft a zmínit ji na redditu. Tím rozpoutali bouřlivou diskusi.
Tiskni
Sdílej:
return 4;
Nebo podpora ALSA, abych nemusel provozovat chroot s Ubuntu a pulseaudio.
Někdo někde udělal wrapper, který překládá PA API na libasound2, ale přes něj se mi Skype moc nepovedlo rozchodit. Nemluvě o ~250MB i686 závislostech.
A on tu věc fakt někdo na Linuxu chce? Google Hangouts jsou asi tak o deset řádů lepší v každém ohledu, když už vybíráme z uzavřených centralizovaných řešení, pročež motivaci pro Skype příliš nechápu. Že to spousta lidí stále používá, to mi nepřipadá jako přesvědčivý argument. Když se někdo zeptá, jestli mi může zavolat Skypem, odpověď je, že Skypem sice ne, ale přes Hangouts rozhodně ano. Žádný problém. A pokud je to pro někoho nepřekonatelný problém, pak je vlastně otázka, jestli s ním vůbec stojí za to komunikovat.
Pokud na konfrontaci tohoto typu někdy dojde, je čas změnit šéfa.
Už to funguje pod linuxom? Keď som to skúšal naposledy nemalo to linuxového klienta a volať sa s tým nedalo. Vlastne ani písať sa cez to poriadne nedalo lebo notifikácie fungujú ako chcú, chodí to kde chce kľude aj na zariadenie ktoré už niekoľko rokov neexistuje, hlavne, že ho stále ukazuje ako pripojené.
FUD.
Samozřejmě, že to funguje pod Linuxem.
Jestli to myslíš tak, že Skype je víc otevřený NSA a totalitním neřádům všeho druhu, tak s tím bych klidně i souhlasil.
Kdybych měl na výběr mezi Skypem (který teď už na Linuxu v podstatě nefunguje, je de facto nezabezpečený (protože má v sobě zadní vrátka; kdo tvrdí opak, nechť ukáže zdroják a build systém) a neumí pořádně ani videokonferenci s více účastníky) a Hangouts (u kterých žádný z uvedených nedostatků není), vyberu si Hangouts.
Napadnutelnost Skypu různými úřady bez většího úsilí je už dlouho známý problém. Na základě těchto speciálních vlastností Skypu byl kdysi zatčený například Tomáš Pitr. Dlužno zdůraznit, že Skype, ať už ho tehdy vlastnil kdokoliv, neměl žádnou zákonnou povinnost dělat někomu odposlech. Leč stalo se.
Absolutně nechápu, jak vůbec někdo může uvažovat o Skype pro nějakou firemní komunikaci. To už dnes neexistuje nic takového jako obchodní tajemství nebo alespoň ochrana osobních údajů?
protože má v sobě zadní vrátka; kdo tvrdí opak, nechť ukáže zdroják a build systémJak se dá pomocí zdrojáku a buildsystému ukázat, že něco nemá zadní vrátka? Proč byl v software s volně dostupnými zdrojáky 24 let shellshock?
Na základě těchto speciálních vlastností Skypu byl kdysi zatčený například Tomáš Pitr.Já jsem to pochopil tak, že mu do počítače nainstalovali něco jako HackingTeam RCS, a nahrávali přímo mikrofonní vstup.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.