Portál AbcLinuxu, 20. července 2025 10:03
Přesně. Jen mi vadí ty názvy, to se fakt nedá pamatovat. Budu si muset vytvořit linky.
+1. Plivání na různé projekty je v linuxové komunitě takový kolorit, někteří lidi to asi k životu potřebují. Pár let to muselo vydržet KDE 4, teď to holt přešlo na GNOME 3. Lidi, kteří pamatují přechod z GNOME 1 na GNOME 2 se jen usmívají, protože dnes tak milovaná dvojka to tenkrát schytávala ještě víc než GNOME 3. Prostě psi štěkají a karavana jede dál. Znám hromadu lidí, kteří nedají na GNOME 3 dopustit, i mezi powerusery třeba u nás ve firmě, ale ti to nemají potřebu na rozdíl od haterů psát do diskusí na netu.
Jinak všem vývojářům GNOME 3 přeju hodně štěstí a odvahy do dalších 15 let!
s integrací EmpathyEmpathy v prvni verzi byl des bes, ale je tam videt progres a Telepathy framework se mi libi.
Pokud mi něco nevyhovuje, tak:
Že pod zprávičky o GNOME píšou pořád jedni a ti samí lidi stylem, ať GNOME co nejdřív chcípne (diskuse pár dní nazpět) apod. mi jako zdravá diskuse opravdu nepřijde. Už mi to spíš přijde jako diagnóza.
Já nemám nic proti vyjádření nesouhlasu. Ať si lidi pod zprávičky o GNOME píšou, že se jim nelíbí, jakým směrem se to ubírá, a ideálně, ať ještě uvedou i nějaké argumenty, ale nelíbí se mi, do jakého rozměru se to překlápí. Kdy už ta diskuse postrádá jakékoliv racionální argumenty a jediné, co se člověk od oponentů GNOME dozví, je to, ať co nejdřív chcípne nebo že se budou bombardovat pozice lidí, kterým se GNOME líbí (ať je to myšleno se sebevětší nadsázkou).
Za sebe prostě nedokážu pochopit, že někdo se nepřenese přes to, že se jeden projekt vydal jiným směrem, než se mu líbí, a zprávičku co zprávičku píše ne nesouhlasné, ale nenávistné komentáře. Zvlášť v případě Linuxu, kdy máme vedle GNOME hromadu konzervativních alternativ. Pro mě to prostě svým způsobem diagnóza je a nemyslím tím nic urážlivého. Každý máme své úchylky
A nebo se na PC prostě a jednoduše vys...uHodne stesti, pokud je to pro vas reseni.
nebo si pamatovat nové kombinace klávesA ze tech uplne novych je ...
vyšší efektivitu práce mi rozhodně GNOME 3 nepřinesloTo je spise o zvyku, ja mam opacnou zkusenost. Zkuste mi prosim vyjmenovat operace, ktere maji diky Gnome 3 spatne dopady ve vasem workflow na vasi produktivitu. Efektivita je meritelna, zkusil jste to nejak kvantifikovat?
Osobně se považuji za myšoidního uživatele.Take jsem spise byl. Ale po letech mysoideni jsem zacal lehce pozorovat neblahe dusledky na zdravotni stav a omezil to na nezbytne minimum.
přepínat mezi okny a, nedej Bože, i mezi plochami.Alt-Tab/~ funguje skvele.
Vážení přátelé - chcete-li prosazovat nové GNOME 3, pak s takovými studiemi musíte přijít VY. A VY TAKÉ MUSÍTE DOKÁZAT VYŠŠÍ EFEKTIVITU NA DESKTOPOVÉM PC BEZ DOTYKÁČE.My ani vy nemusime s nicim prijit ani dokazovat.
apelovat možností použití JS nadstavby/komponenty typu skořice není cestou, která je správná. Taková cesta mi připadné jako ohnutí koncepce GNOME 3 a vlastně je jistou snahou zastavit úprk od GNOME 3.Vubec ne, JS komponenty jsou plnohodnotna soucast systemu, zadna skorice. JS je integralni soucasti Gnome Shell jiz od sameho pocatku a cela rada komponent je v nem primo napsana, viz zde. Oni celkem racionalne napsali casti majici velky dopad na vykon v C s GObject, zbytek v JS. V realu jsou skripty jen tenka vrstva nad Clutterem, jadrem Shellu ci Gtk, treba AltTab zde, a vykon soucasnych JS enginu je vyborny. Rekl bych, ze odpor vuci tomu je casto iracionalni mentalni blok, mne trvalo snad tri roky nez jsem akceptoval JS, ten "ten odporny webarsky bastl", jako normalni programovaci jazyk.
Ale co tedy s desktopem? Co bude s ním?Dotekove ovladani na desktopu bude jeste dlouhou dobu spise doplnkovy zpusob ovladani, na laptopech bude uspesnejsi - a ty jiz tvori vice nez polovinu prodeju.
Já jsem Gnome 3 zkusil a přešel ke KDE 4.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.