Portál AbcLinuxu, 22. července 2025 15:24
Geraldine Fraser-Moleketi, jihoafrický ministr veřejných služeb a administrace, se nechal slyšet, že zatímco svobodný software a otevřené standardy podporují konkurenci na trhu, patenty zapřičiňují opak. Na to zástupce Microsoftu reagoval slovy, že svobodný software neexistuje, neboť nikdo nevyvíjí software dobročinně.
Tiskni
Sdílej:
Ale přijde mi, že pro MS je Ubuntu opravdu jakási charita a že to dělá pro dobrý pocit ...takovou naivitu nemůže omluvit už ani mládí, ani stáří, tady je něco od přírody špatně
Ale proč? Přece, když člověk napíše "přijde mi, že...", tak na tom až tak nelpí a nevěří tomu naivně, takže není důvod myslet si, že by něco mělo být špatně. Teda je, ale u kavola.nějak tomu nerozumím ... tak myslíš si to nebo ne? - jestli jo, tak seš IMO velmi naivní, jestli ne, tak nechápu, proč jsi to napsal to, zda na tom lpíš či jestli svůj názor změníš třeba po přečtení Dejvova příspěvku nehraje roli, mé ohodnocení se vztahovalo k danému názoru, a tedy platilo v daném čase, kdy jsi tento názor prezentoval (a dokud jej nezměníš)
tak myslíš si to nebo ne?Jo nebo ne? Tohle není buď a nebo. Prostě mi to tak připadá (neboli "přijde"), takže to nevylučuju nebo se k tomu spíš přikláním, ale nejsem o tom přesvědčen a není to něco co bych musel hájit. Napsal jsem to jako podnět pro případnou diskuzi. Domnívám se, že MS se snaží dělat dobrou věc pro dobro lidí (z dobročinnosti). Sám jsem tu už někde napsal, že ryzí dobročinnost neexistuje, že když člověk (nebo jiné zvíře) dělá něco charitativního, je to protože si myslí, že z toho bude mít prospěch sám. Pokud ho nemá, udělal chybu (jako třeba pták co vychová kukačku).
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.