Portál AbcLinuxu, 7. května 2025 01:14
Perl Foundation, nezisková organizace propagující a rozvíjející programovací jazyk Perl, obdržela sponzorský dar ve výši 100 000 dolarů. Tyto peníze by měly sloužit k dalšímu rozvoji jazyka Perl5 a k podpoře s ním souvisejících činností. Původcem daru je dobročinný fond craigslistu.
Tiskni
Sdílej:
if !podmínka příkaz;
můžu napsat příkaz unless podmínka;
což je někdy o hodně přehlednější a vlastně to lépe odpovídá lidskému stylu myšlení.
znas oba jazyky nebo jenom python a predpokladas ze je lepsi? protoze ja znam oba a myslim si ze napr na zpracovani textu (ale nejenom to) perl nema konkurenci...Řekl bych, že je potřeba znát všechny tři, ne? Třeba jenom fakt, že v Perlu 6 člověk konečně může pojmenovat parametry funkce, z něj pro mě osobně dělají úplně jiný jazyk. Který je pouze shodou okolností podobný Perlu 5. Pokud bych to měl shrnout, tak Perl5 má oproti zbytku tři hlavní výhody - byl první, CPAN (souvisí s bodem 1) a regulární výrazy. Výhoda Pythonu je v tom, že je to v podstatě spustitelný pseudokód a poměrně jednoduchý jazyk. Pro Perl6 momentálně nemám žádné přirovnání, protože zahrnuje snad každou myslitelnou i nemyslitelnou vlastnost, kterou by programovací jazyk měl obsahovat, tudíž moje mentální kapacita nejspíše není dost vysoká pro zvládnutí takového jazyka.
Pro Perl6 momentálně nemám žádné přirovnání, protože zahrnuje snad každou myslitelnou i nemyslitelnou vlastnost, kterou by programovací jazyk měl obsahovat,a ještě pár dalších
Btw. urban-legend, že perl je "write-only" jazyk, se koukám traduje do dnešních dnů. Stejně jsou to spolu s Pythonem a Ruby jen profláknutý imperativní dynamicý jazyky, tj. na jedno brdo
tw. urban-legend, že perl je "write-only" jazyk, se koukám traduje do dnešních dnů.Jn. Perl scripty nejsou jen +w, ale i +x :)
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.