Portál AbcLinuxu, 15. června 2025 15:48


Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
15.3.2005 13:44 Keny
Rozbalit Rozbalit vše Patenty obecně jsou cestou do pekel..
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
..a brzdou vývoje. Stačí se podívat do historie. Největší průmyslový boom ve srovnání s Evropou panoval v Americe na přelomu 19 a 20 stol. mimo jiné i proto, že v té době byla patentová ochrana v USA velmi slabá a nápady se vesele bez nějakých výčitek svědomí vesele kopírovaly. To však zároveň vedlo i k možnosti vývoje na široké bázi. V současné době vývoj tuhne a tuhne, tak jak přibývá byrokratického opruzování.

Velice názorné příklady kam vede patentování postupů a metod lze nalézt v medicíně, kdy nerozhoduje kvalita operatéra, ale solventnost klienta a kliniky která mu zaplatí příslušné školení a licence bez nich NESMÍ tyto postupy a metody použít. Je nad slunce jasné, že si musí nechat potom odpovídajícím obnosem zaplatit, aby se mu investice vrátila. Tím je však okruh těch co se mohou s těmito postupy seznámit velmi omezen, což je pak i na úkor potencionálního vylepšení, resp. rozvoje jiným směrem. A v konečném důsledku? VY jako pacient sice můžete být zcela zbaven svých problémů, ale protože na to finančně nemáte, tak se musíte spokojit s náhradním řešením, které má holt svá ale..

Viliam Púčik avatar 15.3.2005 14:40 Viliam Púčik | skóre: 22 | blog: minimal
Rozbalit Rozbalit vše Re: Patenty obecně jsou cestou do pekel..
"Peniaze vladnu svetu."
Smutne, ale pravdive :(
15.3.2005 15:22 megi | skóre: 11 | blog:
Rozbalit Rozbalit vše Re: Patenty obecně jsou cestou do pekel..
Peníze jsou jenom prostředek směny. Ničemu nevládnou.
15.3.2005 18:13 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
Rozbalit Rozbalit vše Re: Patenty obecně jsou cestou do pekel..
bohuzel svetu vladnou... je to smutna pravda
15.3.2005 18:52 megi | skóre: 11 | blog:
Rozbalit Rozbalit vše Re: Patenty obecně jsou cestou do pekel..
Nevládnou. A mimochodem bez peněz a jimi umožněné cenové kalkulaci by lidé ještě lezli po stromech. Peníze jsou tím nejdůležitějším vynálezem! Bez peněz by lidé byli odkázáni na barter (přímá směna). A to by bylo dost zlé.
15.3.2005 19:05 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
Rozbalit Rozbalit vše Re: Patenty obecně jsou cestou do pekel..
idealisti :)
15.3.2005 19:53 megi | skóre: 11 | blog:
Rozbalit Rozbalit vše Re: Patenty obecně jsou cestou do pekel..
Jaký pak idealisti? Tomu se říká ekonomie.
15.3.2005 21:59 aaa
Rozbalit Rozbalit vše Re: Patenty obecně jsou cestou do pekel..
Á, ve druhém/šestém ročníku gymnázia se začala probírat ekonomie;-) Jediné, co je na penězích zajímavé, je víra lidí v to, že ty kousky kovu, papíru nebo jakási virtuální čísla na bankovních úvěrech mají nějakou hodnotu. Tu jim připisuje naše kultura, nicméně stačí malá změna vnějších podmínek a peníze se stanou bezcenné. Příklady be se našly už teď, ale opravdu interesantní bude sledovat vývoj, až se některá ze strategických surovin stane opravdu vzácná (třeba pitná voda).
16.3.2005 17:11 megi | skóre: 11 | blog:
Rozbalit Rozbalit vše Re: Patenty obecně jsou cestou do pekel..
Tomu s tím gymnáziem nerozumím. Ale neva. Pitná voda už z hlediska ekonomie vzácná je. V opačném případě by byla zadarmo. :)

Jediné, co je na penězích zajímavé, je víra lidí v to, že ty kousky kovu, papíru nebo jakási virtuální čísla na bankovních úvěrech mají nějakou hodnotu.

Proč mají hodnotu popisuje docela pěkně Misesův regresní teorém. Ale je to OT, takže bych dále radši nepokračoval, i když je to velmi zajímavé téma.
21.3.2005 08:12 VlK
Rozbalit Rozbalit vše Učit ekonomie = učit astrologii
Když už se učí na školách ekonomie, neměla by se učit i astrologie? Ve svém principi je to stejná "věda".
16.3.2005 08:06 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
Rozbalit Rozbalit vše Re: Patenty obecně jsou cestou do pekel..
To je nápad! Běžím si nechat patentovat princip směny reálných hodnot za virtuální prostřednictvím imaginárních jednotek. Neříkejte že pak nebudu v balíku...
16.3.2005 08:43 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
Rozbalit Rozbalit vše Re: Patenty obecně jsou cestou do pekel..
No jasne. A ked ten patent niekto porusi, mozes ho zazalovat a premiestnit vsetky jeho virtualne jednotky z jeho konta na svoje konto. Virtualne.
15.3.2005 14:44 David Macura | skóre: 14 | blog: Trápeníčko | Ostrava
Rozbalit Rozbalit vše Re: Patenty obecně jsou cestou do pekel..
A pak že za peníze se nedá koupit všechno...
Nejsem lama...

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.