Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Nevěřím sice na zázraky, ale možná na tom přece jen něco bude. Dostal jsem během 1 minuty od 3 nezávislých kontaktů na ICQ stejný odkaz. A to bylo pro mě znamení. Mrknul jsem na něj.
Tuhle jsem jednou v práci stáhnul aktualizace do WinXP a bylo nutné počítač restartovat. Jelikož šlo o pracovní PC, tak jsem ho hned restartovat nemohl. Měl jsem to ale raději udělat.
Dlouhou dobu jsem toto tlačítko neřešil a nevšímal si ho. Jenže nedávno jsem nad tím začal uvažovat, k čemu je vlastně to tlačítko dobré.Dokáže mi někdo vysvětlit, k čemu je dobré tlačítko přejít v prohlížečích? Stejně musím nejprve adresu napsat a když už píšu, tak pak jen stisknu enter a stránka se načítá. Jak mám to tlačítko využít? A když tam je, tak k něčemu být dobré musí a já ho chci využít =o)). Děkuji za nápady.
PS: Při skinu Noia 2 extreme ve FF vypadá to tlačítko jako klobouk kowboje shora,barevný jako by se kowboj nacházel na hawaji =o)
Po pár měsících hledání nové přítelkyně jsem konečně našel tu pravou a tak mám opět čas věnovat se svému linuxu. Říkal jsem si, že by bylo vhodné podívat se na tu omezenou rychlost CDMA připojení.
Dneska jsem zkusil položit dotaz, jestli mi někdo doporučí nějakou síťovou hru pro linux s uvedenými nároky. Bohužel, nikdo nic nenapsal.
Ne, neloučím se s linuxem. Po dvou a půl letech společného soužití se v dobrém loučím se svou přítelkyní. Máme se moc rádi, ale poslední dobou jsme se chovali spíše jako spolubydlící. Teď dostala pracovní nabídku v Praze, která se nedala odmítnout a bylo rozhodnuto.
Sbohem lásko.
Za sedmero horami, sedmero řekami a kdo ví, kde ještě, bylo nutné aktivovat OS Windows. O tu "snadnou" aktivaci se chci s vámi podělit. Jelikož jsem to dělal poprvé, nevěděl jsem co bude, ale stálo to fakt za to.
Moje sedm let stará patnáctka (zajímavé spojení slov:)), monitor MAG XJ500T s trinitron obrazovnkou (hodne kvalitni to monitor), mi zřejmě dosluhuje. Požívám rozlišení 1024x768@85Hz a poslední dobou si všímám, že písmenka jsou již pěkně rozmázlá a oči říkají dost.Rozhodl jsem se, že si koupím LCD.
Je hodně těžké vysvětlovat někomu, proč používám Linux, ale že bude tak těžké vysvětlit někomu, že webové stránky (i graficky okouzlující) se nemusí dělat jen v Macromedia Dreamwaveru, jsem nečekal
Již mnoho lidí odsoudilo skvělý informační portál root.cz k zániku po uvedení nového designu. Říkal jsem si, vždyž je to ale pořád ten dobrý růt, akorát si, bohužel, oblékl jiný kabát. Když se tak na to dívám s odstupem času, už na něj nechodím.
No ze mně si už vážně někdo dělá prdel. Sotva jsem si na svou dva dny starou doménu stihnul nahrát testovací soubor, tak dnes, když jsem si otevřel thunderbird mi přišel spam spamovatý a už mi někdo na tu doménu nabízí přivýdělek.
ATI 3D grafiku již mám ve svém novém Slackare 10.1 funkčí, tak po pár úletech na open_gl screensaverech nastal čas zprovoznit systém k práci. Potřeboval jsem mít funkční Apache (jedno kterou verzi) + PHP + Mysql. Běžná to konfigurace. Ani mně to netrvalo extra dlouho. Všechny potřebné komponenty již byly nainstalovány, takže šlo jen o to je zprovoznit a nakonfigurovat. A protože se nepovažuji za žádného odborníka (spíše naopak) opět jsem nechápal, proč se Slackware nedoporučuje pro začátečníky.
Konečně nastal čas napsat svůj první příspěvek. O tohle se s vámi musím podělit. Určitě každý z nás zná, jak to chodí na úřadech. Od jedněch dveří vás pošlou k dalším a pak vás pošlou zase zpátky a tak pořád dokola. Ale že se tohle může stát i při běžné registraci domény s Free hostingem, to jsem nečekal.