Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nevěřím sice na zázraky, ale možná na tom přece jen něco bude. Dostal jsem během 1 minuty od 3 nezávislých kontaktů na ICQ stejný odkaz. A to bylo pro mě znamení. Mrknul jsem na něj.
Tuhle jsem jednou v práci stáhnul aktualizace do WinXP a bylo nutné počítač restartovat. Jelikož šlo o pracovní PC, tak jsem ho hned restartovat nemohl. Měl jsem to ale raději udělat.
Dlouhou dobu jsem toto tlačítko neřešil a nevšímal si ho. Jenže nedávno jsem nad tím začal uvažovat, k čemu je vlastně to tlačítko dobré.Dokáže mi někdo vysvětlit, k čemu je dobré tlačítko přejít v prohlížečích? Stejně musím nejprve adresu napsat a když už píšu, tak pak jen stisknu enter a stránka se načítá. Jak mám to tlačítko využít? A když tam je, tak k něčemu být dobré musí a já ho chci využít =o)). Děkuji za nápady.
PS: Při skinu Noia 2 extreme ve FF vypadá to tlačítko jako klobouk kowboje shora,barevný jako by se kowboj nacházel na hawaji =o)
Po pár měsících hledání nové přítelkyně jsem konečně našel tu pravou a tak mám opět čas věnovat se svému linuxu. Říkal jsem si, že by bylo vhodné podívat se na tu omezenou rychlost CDMA připojení.
Dneska jsem zkusil položit dotaz, jestli mi někdo doporučí nějakou síťovou hru pro linux s uvedenými nároky. Bohužel, nikdo nic nenapsal.
Ne, neloučím se s linuxem. Po dvou a půl letech společného soužití se v dobrém loučím se svou přítelkyní. Máme se moc rádi, ale poslední dobou jsme se chovali spíše jako spolubydlící. Teď dostala pracovní nabídku v Praze, která se nedala odmítnout a bylo rozhodnuto.
Sbohem lásko.
Za sedmero horami, sedmero řekami a kdo ví, kde ještě, bylo nutné aktivovat OS Windows. O tu "snadnou" aktivaci se chci s vámi podělit. Jelikož jsem to dělal poprvé, nevěděl jsem co bude, ale stálo to fakt za to.
Moje sedm let stará patnáctka (zajímavé spojení slov:)), monitor MAG XJ500T s trinitron obrazovnkou (hodne kvalitni to monitor), mi zřejmě dosluhuje. Požívám rozlišení 1024x768@85Hz a poslední dobou si všímám, že písmenka jsou již pěkně rozmázlá a oči říkají dost.Rozhodl jsem se, že si koupím LCD.
Je hodně těžké vysvětlovat někomu, proč používám Linux, ale že bude tak těžké vysvětlit někomu, že webové stránky (i graficky okouzlující) se nemusí dělat jen v Macromedia Dreamwaveru, jsem nečekal
Již mnoho lidí odsoudilo skvělý informační portál root.cz k zániku po uvedení nového designu. Říkal jsem si, vždyž je to ale pořád ten dobrý růt, akorát si, bohužel, oblékl jiný kabát. Když se tak na to dívám s odstupem času, už na něj nechodím.
No ze mně si už vážně někdo dělá prdel. Sotva jsem si na svou dva dny starou doménu stihnul nahrát testovací soubor, tak dnes, když jsem si otevřel thunderbird mi přišel spam spamovatý a už mi někdo na tu doménu nabízí přivýdělek.
ATI 3D grafiku již mám ve svém novém Slackare 10.1 funkčí, tak po pár úletech na open_gl screensaverech nastal čas zprovoznit systém k práci. Potřeboval jsem mít funkční Apache (jedno kterou verzi) + PHP + Mysql. Běžná to konfigurace. Ani mně to netrvalo extra dlouho. Všechny potřebné komponenty již byly nainstalovány, takže šlo jen o to je zprovoznit a nakonfigurovat. A protože se nepovažuji za žádného odborníka (spíše naopak) opět jsem nechápal, proč se Slackware nedoporučuje pro začátečníky.
Konečně nastal čas napsat svůj první příspěvek. O tohle se s vámi musím podělit. Určitě každý z nás zná, jak to chodí na úřadech. Od jedněch dveří vás pošlou k dalším a pak vás pošlou zase zpátky a tak pořád dokola. Ale že se tohle může stát i při běžné registraci domény s Free hostingem, to jsem nečekal.