abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1993 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Jak udělat z 200GB HDD 300GB!!!

    21.9.2005 19:18 | Katastrofální | Přečteno: 2488× | Komentářů: 23, poslední 17. 10. 2005 | Hodnocení: 0 % (1 hlasů)

    Nevěřím sice na zázraky, ale možná na tom přece jen něco bude. Dostal jsem během 1 minuty od 3 nezávislých kontaktů na ICQ stejný odkaz. A to bylo pro mě znamení. Mrknul jsem na něj.


    Ještě větší Tfuj!

    5.7.2005 09:29 | Katastrofální | Přečteno: 1242× | Komentářů: 18, poslední 6. 7. 2005 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Tuhle jsem jednou v práci stáhnul aktualizace do WinXP a bylo nutné počítač restartovat. Jelikož šlo o pracovní PC, tak jsem ho hned restartovat nemohl. Měl jsem to ale raději udělat.


    Tlačítko "Přejít"

    4.7.2005 15:56 | Kam jen to zařadit? | Komentářů: 37, poslední 24. 6. 2008

    Dlouhou dobu jsem toto tlačítko neřešil a nevšímal si ho. Jenže nedávno jsem nad tím začal uvažovat, k čemu je vlastně to tlačítko dobré.Dokáže mi někdo vysvětlit, k čemu je dobré tlačítko přejít v prohlížečích? Stejně musím nejprve adresu napsat a když už píšu, tak pak jen stisknu enter a stránka se načítá. Jak mám to tlačítko využít? A když tam je, tak k něčemu být dobré musí a já ho chci využít =o)). Děkuji za nápady.

    PS: Při skinu Noia 2 extreme ve FF vypadá to tlačítko jako klobouk kowboje shora,barevný jako by se kowboj nacházel na hawaji =o)


    CDMA - vzkříšení z mrtvých (patch ovladače)

    4.7.2005 11:22 | Linux | Přečteno: 1594× | Komentářů: 6, poslední 6. 7. 2005

    Po pár měsících hledání nové přítelkyně jsem konečně našel tu pravou a tak mám opět čas věnovat se svému linuxu. Říkal jsem si, že by bylo vhodné podívat se na tu omezenou rychlost CDMA připojení.


    Hraje někdo po internetu klasiku?

    19.3.2005 20:12 | Linux | Přečteno: 1543× | Komentářů: 19, poslední 20. 3. 2005

    Dneska jsem zkusil položit dotaz, jestli mi někdo doporučí nějakou síťovou hru pro linux s uvedenými nároky. Bohužel, nikdo nic nenapsal.


    Sbohem Lásko

    18.3.2005 17:33 | Kam jen to zařadit? | Komentářů: 13, poslední 21. 3. 2005

    Ne, neloučím se s linuxem. Po dvou a půl letech společného soužití se v dobrém loučím se svou přítelkyní. Máme se moc rádi, ale poslední dobou jsme se chovali spíše jako spolubydlící. Teď dostala pracovní nabídku v Praze, která se nedala odmítnout a bylo rozhodnuto.

    Sbohem lásko.


    "Snadná" aktivace Windows

    5.3.2005 10:28 | Katastrofální | Přečteno: 7862× | Komentářů: 5, poslední 18. 3. 2005

    Za sedmero horami, sedmero řekami a kdo ví, kde ještě, bylo nutné aktivovat OS Windows. O tu "snadnou" aktivaci se chci s vámi podělit. Jelikož jsem to dělal poprvé, nevěděl jsem co bude, ale stálo to fakt za to.


    S prosíkem o radu při koupi LCD.

    25.2.2005 17:18 | Kam jen to zařadit? | Přečteno: 1368× | Komentářů: 12, poslední 4. 7. 2005

    Moje sedm let stará patnáctka (zajímavé spojení slov:)), monitor MAG XJ500T s trinitron obrazovnkou (hodne kvalitni to monitor), mi zřejmě dosluhuje. Požívám rozlišení 1024x768@85Hz a poslední dobou si všímám, že písmenka jsou již pěkně rozmázlá a oči říkají dost.Rozhodl jsem se, že si koupím LCD.


    Jak vysvětliti zatvrzelcům, kterak web dělati?

    24.2.2005 15:45 | Katastrofální | Přečteno: 1265× | Komentářů: 19, poslední 25. 2. 2005

    Je hodně těžké vysvětlovat někomu, proč používám Linux, ale že bude tak těžké vysvětlit někomu, že webové stránky (i graficky okouzlující) se nemusí dělat jen v Macromedia Dreamwaveru, jsem nečekal


    růt.cz se mi už taky přestal líbit

    19.2.2005 19:57 | Kam jen to zařadit? | Přečteno: 1151× | Komentářů: 8, poslední 20. 2. 2005

    Již mnoho lidí odsoudilo skvělý informační portál root.cz k zániku po uvedení nového designu. Říkal jsem si, vždyž je to ale pořád ten dobrý růt, akorát si, bohužel, oblékl jiný kabát. Když se tak na to dívám s odstupem času, už na něj nechodím.


    To snad nééé!

    18.2.2005 21:57 | Katastrofální | Přečteno: 1171× | Komentářů: 5, poslední 18. 2. 2005

    No ze mně si už vážně někdo dělá prdel. Sotva jsem si na svou dva dny starou doménu stihnul nahrát testovací soubor, tak dnes, když jsem si otevřel thunderbird mi přišel spam spamovatý a už mi někdo na tu doménu nabízí přivýdělek.


    Slackware pro (ne)začátečníky?

    18.2.2005 14:35 | Linux | Přečteno: 1203× | Komentářů: 7, poslední 25. 3. 2005

    ATI 3D grafiku již mám ve svém novém Slackare 10.1 funkčí, tak po pár úletech na open_gl screensaverech nastal čas zprovoznit systém k práci. Potřeboval jsem mít funkční Apache (jedno kterou verzi) + PHP + Mysql. Běžná to konfigurace. Ani mně to netrvalo extra dlouho. Všechny potřebné komponenty již byly nainstalovány, takže šlo jen o to je zprovoznit a nakonfigurovat. A protože se nepovažuji za žádného odborníka (spíše naopak) opět jsem nechápal, proč se Slackware nedoporučuje pro začátečníky.


    Nejen na úřadech mě honí sem a tam

    15.2.2005 12:09 | Jen tak... | Přečteno: 1259× | Komentářů: 10, poslední 16. 2. 2005

    Konečně nastal čas napsat svůj první příspěvek. O tohle se s vámi musím podělit. Určitě každý z nás zná, jak to chodí na úřadech. Od jedněch dveří vás pošlou k dalším a pak vás pošlou zase zpátky a tak pořád dokola. Ale že se tohle může stát i při běžné registraci domény s Free hostingem, to jsem nečekal.


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.