V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Dlouhou dobu jsem toto tlačítko neřešil a nevšímal si ho. Jenže nedávno jsem nad tím začal uvažovat, k čemu je vlastně to tlačítko dobré.Dokáže mi někdo vysvětlit, k čemu je dobré tlačítko přejít v prohlížečích? Stejně musím nejprve adresu napsat a když už píšu, tak pak jen stisknu enter a stránka se načítá. Jak mám to tlačítko využít? A když tam je, tak k něčemu být dobré musí a já ho chci využít =o)). Děkuji za nápady.
PS: Při skinu Noia 2 extreme ve FF vypadá to tlačítko jako klobouk kowboje shora,barevný jako by se kowboj nacházel na hawaji =o)
Ne, neloučím se s linuxem. Po dvou a půl letech společného soužití se v dobrém loučím se svou přítelkyní. Máme se moc rádi, ale poslední dobou jsme se chovali spíše jako spolubydlící. Teď dostala pracovní nabídku v Praze, která se nedala odmítnout a bylo rozhodnuto.
Sbohem lásko.
Moje sedm let stará patnáctka (zajímavé spojení slov:)), monitor MAG XJ500T s trinitron obrazovnkou (hodne kvalitni to monitor), mi zřejmě dosluhuje. Požívám rozlišení 1024x768@85Hz a poslední dobou si všímám, že písmenka jsou již pěkně rozmázlá a oči říkají dost.Rozhodl jsem se, že si koupím LCD.
Již mnoho lidí odsoudilo skvělý informační portál root.cz k zániku po uvedení nového designu. Říkal jsem si, vždyž je to ale pořád ten dobrý růt, akorát si, bohužel, oblékl jiný kabát. Když se tak na to dívám s odstupem času, už na něj nechodím.