Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Již mnoho lidí odsoudilo skvělý informační portál root.cz k zániku po uvedení nového designu. Říkal jsem si, vždyž je to ale pořád ten dobrý růt, akorát si, bohužel, oblékl jiný kabát. Když se tak na to dívám s odstupem času, už na něj nechodím.
A co že se mi na něm nelíbí? Nelíbí se mi, že při dnešních "standardních" 1024x768 bodech se mi přes půlku okna prohlížece zobrazuje pouze jakási směsice reklam, o to hůře, že většinou s logem firmy Microsoft. Vypadá to, jako by informace byly až druhořadou záležitostí portálu. Horší je fakt, že (alespoň u mě) ve Firefoxu 1.0, se mi překrývá bílý podklad s tím šedým, který je níže, včetně textu, takže tam vidím akorát nějakou válku písmen. Přiznám se, že mě už ani moc nezajímá, jaké články (byť dobré) tam jsou. Pokud mě na portál zavede google kvůli nějakému hledanému výrazu, budiž, ale sám už asi root.cz do adresního řádku prohlížeče nenapíšu. Možná jen ze zvědavosti. Teď mě napadlo. Kdo za to vlastně může? Je to chyba webdesignera (buď mu nyní země lehká),a nebo se to správcům porálu takhle líbí? Vždyť na všech známějších místech, i v diskuzi přímo na růtu, která má dnes již přes 600 příspěvků, většina design odsuzuje. Já myslel, že design by měli uvádět návštěvníci. Vždyť portál je pro ně, nebo se mýlím?
Tiskni
Sdílej:
"...pan ministr má chřipku, má chřipku, má chřipku, pro některé zvláště natvrdlé novináře znovu opakuji, má chřipku..."
Uvedený výrok asi budou všichni znát (podobně jako pozdější parafrázi uvedenou v titulku). I když se mi chování našeho někdejšího premiéra vůbec nelíbilo, vzpomenu si v souvislosti se změnami na některých serverech (ale i v časopisech, novinách...) právě na toto.
Totiž, že někdo může něco slyšet stokrát a je to stejné, jako kdyby to neslyšel vůbec. A proto se stává, že někdo změní (nejen) design serveru (přestože již předem slyšel mnoho kritiky), zvedne se vlna nevole u čtenářů, a on si nedá a nedá říct. Pokles zájmu je pak spravedlivým trestem - bohužel, někomu ani potom nedojde, kde udělal chybu.
Už jsem takto přestal navštěvovat některé servery (nebo návštěvy omezil na minimum) - jmenovitě třeba Grafiku, Webtip, nebo teď naposledy Root. Neměl jsem trpělivost lovit případné užitečné informace v hromadě chaotického balastu.
Hmm, tak na webtipu jsem nikdy nebyl a asi tam ani znova nepujdu. To pismo mam problem precist i ja a to mam oci zatim zdrave. Sice si muzu zvetsit fonty, ale proc. Opravdu to pismo nejde skoro videt. Kdyz se pak vratim spatky na abc, me oci dekuji panu bohu. To musim priznat, abclinuxu se vazne povedlo