Portál AbcLinuxu, 20. července 2025 23:01
V rámci cenzurování Internetu T-Mobile odchytává cizí DNS požadavky a tlačí je přes svou vlastní DNS „transparentní proxy“. Důsledkem je například to, že nefunguje DNSSEC a i při dotazu neexistujícího serveru se stejně vrátí nějaká odpověď.
Tiskni
Sdílej:
každý rozumný člověk od nich uteče ke konkurenci.Jo, protože tady v ČR máme úžasnej výběr...
(5) Zaměstnanec provozovatele poštovních služeb, telekomunikační služby nebo počítačového systému anebo kdokoli jiný vykonávající komunikační činnosti, který a) spáchá čin uvedený v odstavci 1 nebo 2, b) jinému úmyslně umožní spáchat takový čin, nebo c) pozmění nebo potlačí písemnost obsaženou v poštovní zásilce nebo dopravovanou dopravním zařízením anebo zprávu podanou neveřejným přenosem počítačových dat, telefonicky, telegraficky nebo jiným podobným způsobem, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.
Pokud nejsou podle zákona poskytovateli služeb elektronických komunikací tak ne.To pozor, ten paragraf trestního zákona platí na kohokoli, nikoli jen na poskytovatele služeb elektronických komunikací. Jenže v případě toho antiviru nainstalovaného na domácím počítači nebo firemním serveru nejde o trestný čin, protože ten, jehož maily antivir upravuje, je současně tím, kdo tam ten antivir nainstaloval (uživatel nebo firemní admin), tudíž se to děje s jeho souhlasem. A čin není trestný, pokud se děje se souhlasem poškozeného (ne vražda ap.).
Takže je to zavádějící a nebezpečná informace, která může uvést uživatele v omyl a způsobit škodu. Z tohoto hlediska by firma mohla být žalovatelná.To těžko, pokud ten mail skutečně byl proskenován danou verzí antiviru (je většinou napsaná v mailu) s negativním výsledkem.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.