Portál AbcLinuxu, 4. května 2025 01:56
Tiskni
Sdílej:
Mimochodem (a nemučte mě, jestli plácnu kravinu, moc o tom nevim), zajímalo by mě, jak by to bylo v linuxu s instalací fontu do nějakýho font serveru (mám ten dojem, že to už se dneska nepoužívá). Myslim, že by to minimálně skončilo restartem jednoho démona, ne-li celejch Xek. Proč o tom mluvim? Z toho, co se musí provést, aby novej font ve Windows fungoval, se mi zdá, že Windows asi používaj něco více či méně vzdáleně podobnýho fontserveru.Já sem včera přidával nějaké fonty z Windows do FC4 a bylo to celkem jednoduché. V adresáři /usr/share/fonts sem vytvořil adresář windows, do něj nakopíroval patřičné ttf soubory, nastavil práva a poté spustil fc-cache a to je vše. A musím říct, že Fedora používá xfs (X font server) a nemusel jsem ho nikterak restartovat. A i kdyby ano tak napíšu service xfs restart a je to. Jinak Fedora má v Nautilusu implementované nějaké rozšíření (tuším že když se do jeho adresního řádku napíše fonts:// ), pomocí kterého si své fonty může instalovat i obyčejný uživatel.
Rozhodně pak stačí jen znovu spustit programy, v kterých je nové písmo potřeba.Tak to mi tedy nešlo... Asi jsem zapomněl hacknout registr.
kill -1 1(sighup init :)
Restart PC by samozrejme byl pomerne trapny, ze :)Ehm, te blbec chce abych to restartoval, když po startu najde, že mám myš v USB. V Linuxu jí stačilo jen zastrčit a už jela.
/etc/X11/XF86Config
, /etc/X11/xorg.conf
).
/etc/init.d/xfs restart
I kdyz nevim, jestli to bylo nutne.
Hank
mkfontscale
a mkfontdir
se hodí. Ještě se hodí fc-cache
pro ty, které jedou přes FontConfig. Nicméně bych se nedivil, kdyby se třeba fc-cache
spouštělo v některých distribucích automaticky.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.