Portál AbcLinuxu, 3. května 2025 10:28
Tiskni
Sdílej:
Tam jste dokonce ani nenapsal co máte za grafiku. Možná by vám pak někdo odpověděl. Nikomu se nechce prohledávat vaše logy.Tomu přece nevěříte. Zkuste se nad tím zamyslet.
Já jsem zatím otestoval všechny poslední ati-drivers a zůstal jsem na 8.24.8, protože v dalších verzích ati-drivers neakcelerovaly s r9200 a snad se všemi grafikami na stejném chipu. Údajně by to měli opravit v 8.27, tam jsem se ale setkal s jiným problémem a momentálně ho nemám náladu řešit. Xorg 7.1 nepotřebuju, Xorg 7.0 a ati-drivers 8.24 mi zatím stačí.No mě to běží báječně 3D akcelerovaně, ale to zrovna vůbec nepotřebuju
Co mám zvolit, když jsem nad ATI zlomil znechucením hůl a za pár hodin tu mám nVidia GeForce 7600GS 256MB? (+ jako bonus taky LCD monitor)
Attempting to use 3D applications on Radeon 9000/9100/9200/9250 and FireGL 8x00 products fails to start and reports back something similar to “[fglrx] API ERROR: could not register entrypoint for SelectTextureSGIS”. Further details can be found in topic number 737-22637
a to uz je tam pekne dlouho a porad to neni vyreseny. a o tom proc me nejde xv video na hlavnim monitoru natoz na tv outu tam ani nepisou.
zaplat pambu ze s tim distribucnim vse krome tv outu facha jinak bych to musel rozstipat nebo bejt furt ve windows kde to jede ...
mam mandrivu 2006 a jedu na fglrx ktery byl v distribuci (asi naky upraveny oficialni)Opravdu Mandriva distribuuje fglrx jako součást distribuce? Nemáš tam spíše normální free radeon ovladač z X.org?
Section "Device" Identifier "device1" VendorName "ATI" BoardName "ATI Radeon (fglrx)" Driver "ati" Option "DPMS" EndSection
a je to ten driver co uz tam byl po instalaci, ten od oficialni ati se tam hlasil jinak.
Pochybuju, že tyhle dva řádky tam byly po čerstvé instalaci Mandrivy. Přidal je tam určitě později instalátor toho proprietárního ovladače:
VendorName "ATI"
BoardName "ATI Radeon (fglrx)"
Ale to je jedno, protože stejně nemají žádný význam.
Důležité je až tohle:
Driver "ati"
Takže žádný upravený fglrx, ale úplně jiný driver (součást X.org, svobodný)
ono v mandrive powerpack ty proprietarni ovladace na spoustu kousku hardware jsou, ale ja mam free verzi.
Section "Device" BoardName "RV280 5960" BusID "1:0:0" Driver "radeon" Identifier "Device[0]" VendorName "ATI" Option "AGPMode" "4" Option "EnablePageFlip" "on" Option "AGPFastWrite" "on" EndSection
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.