Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 12:51
výskyt v populaci 0.08%Aspoň že tak
*debilita, slabomyslnost - 0.08%
Asi mel na mysli predvadeni kocek na vystavach. To jak se kocka vydela z klece a drzi se za nohy a ukazuje vystavovatelum.
To jak se kocka vydela z klece a drzi se za nohy a ukazuje vystavovatelum.Bože, to jsou perly, jedna vedle druhý...
No jinak mne nenapada proc by se autor komentare zminoval o tom ze kocka je selma a ne plysova hracka.
Jinak samozrejme gratulace k uspechu.
Kocky takto slechtene jsou zpravidla mene odolne i beznym nemocem, navic je tu moznost vyvojovych defektu apod.
Je to jako s lidma. Pokud pocnete dite s cernoskou z afriky ktera vyrustala v nejakem kmenu tak mate nadeji na zdrave dite mnohem vice jak kdyz pocnete dite ze sousedkou.
Úroveň diskuse … je prostě ubohá.
technet.idnes.cz …
Cesta na jinou planetu bez moznosti navratu je jiste zajimava lec psychicky asi obtizne zvladnutelna.
Na jine planete neexistuji zadne zakony, a formality. Lide jez se rozhodnou tam letet tak preziji jen z vlastni vule a sil tak jako v tomto filmu.
Když by se do dobívání Marsu pustilo lidstvo se stejnou vervou, jako v dobách největší slávy kosmického závodu velmocí, tak by cesta nemusela být o moc nebezpečněší než mise Apolla.Ale to pořád není žádná výhra
No, řekněme, ať se to dobře počítá, že si vystačíme s cca. třetinou g (3,3m/s2 tj. zhruba jako na Marsu), že loď poletí sto dníKdyž bude zrychlovat 3,3 m×s-2, tak nepoletí sto dní, ale jenom několik…
Co se týče hmotnosti, tak s úbytkem paliva překvapivě klesá.
Co se týče paliva, nemusí to být totéž co hmota použitá podle třetího Newtonova zákona. Existují prototypy, které palivo spotřebovávají na „ionizaci“ Xeonu, který je samotným hnacím médiem. Ve sci-fi se často operuje s obyčejnou vodou.
Co se týče srážky, tak při tak vysoké rychlosti také klesá pravděpodobnost srážky se zbloudilým smetím, protože se prostě vyskytujete v nebezpečném prostoru po kratší dobu (za předpokladu, že pravděpodobnost srážky nezávisí na místě v časoprostoru – Poissonovo rozdělení). Vesmír je v tomto koutě (vynecháme-li pravidelné komety) docela pustý.
za tejden pisem test ze statistiky a bude to tam. jak by rek klasik "ty mi deláš tórčr!"
Pokud máte poblíž dostatečně hmotný objekt, můžete brzdit o nějNo právě…
jinak můžete samozřejmě brzdit stejně, jako zrychlujete, jen opačným směrem.Já jen že jsem to v těch výpočtech tak nějak přehlédl.
Já jen že jsem to v těch výpočtech tak nějak přehlédl.
To jsem vám chtěl právě říct, abyste si na to dali pozor, kdybyste někdy plánovali nějakou takovou cestu. Takže vypočtený to bylo správně, falíruje v tom jenom to násobení. Krát dvě to mělo bejt.
F = m×a = 100 t × 3,3 m×s-2 = 330 kN
, a můžeme letět Někdy něco takovýho bylo?MARS-500
To je kdo?Šéfredaktor Linuxsoftu.
No.6: Kam se podělo objevování Vesmíru pro dobro všeho lidstva?Ono někdy takové bylo? Jestli myslíš primární výzkum toho, co sem přiletí (">záření, spršky částic), nějaké experimenty ve stavu beztíže a vývoj materiálů, tak to běží pořád.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.