Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 20:11
Máme pro vás pár dalších vylepšení Abíčka: nový Wysiwyg editor nasazený všude s příjemným ovládáním, možnost jednoduše zvýrazňovat syntaxi nebo zobrazovat smajlíky u zápisků v blogu.
Loni jsem nasadil wysiwyg editor FCK, ale nebyli jsme s ním spokojeni. Byl pomalý a měl chyby, spousta uživatelů si jej úplně vypnula. Nový editor je založen na TinyMCE a určitě bude mít taky spoustu chyb a najdou se lidi, kteří budou nadávat, jak je pomalý. Nicméně ovládaní je teď mnohem lepší, defaultní stav jej totiž zobrazit textové pole s formátovacími tlačítky a první z nich je Editor, kterým se přepnete do WYSYIWYG modu nebo se vrátíte zpět. V nastavení svého účtu si můžete vybrat, zda se má editor nahrávat automaticky ve WYSIWYG režimu, ponechat default nebo jeho nabídku úplně odstranit. Systém si pamatuje aktuální vaši volbu při náhledu a zachová ji na další stránce. Popisovat další funkce nemá smysl, koho to zajímá, určitě se s nimi seznámí. Zmínil bych jen podporu break u blog zápisků, která je dost pohodlná. Nově se pro dělení zápisků používá konstrukce, starý HTML způsob je stále podporován. A ještě jednu vlastnost zmíním: pokud při editaci kliknete na nějaký odkaz a pak se vrátíte zpět, nepřijdete o své změny.
Další novinky jsou prací Jirky Keresteše, který je u nás na středoškolské brigádě. První věcí byla podpora pro smajlíky v textu blogových zápisků . Dále přidal podporu pro zvýrazňování syntaxe, takže když použijete u značky PRE atribut class, můžete určit, v jakém jazyce je a systém jej přehledně vyrenderuje. Nejlépe to demonstrovat na ukázce použití.
System.out.println("Kuku");
Nevýhodou použité knihovny je množství javascriptových souborů. To už je neúnosné, takže budu muset nasadit kompresi javascriptů. Dneska to ale nestihnu.
Tiskni
Sdílej:
Neviem kde urobili sudruzi z NDR chybu ale:
- ikony su zmensene a rozmazane jak po desiatom pive, pritom ale original je v pohode.
- je nemozne editorom cokolvek poslat: CSS vlastnost OVERFLOW není povolena u značky DIV
Díky za změnu, ale editor mi jde "za roh" - viz obrázek
Hmm... to bys měl říkat spíš výrobcům notebooků... jinak u mě jde za roh taky, asi o 50px.
Zkus ho zmenšit tak, že ho chytneš za pravý dolní roh (jako aplikaci). Pak jde zmenšit (sice ne úplně, ale trochu jo).
Dále přidal podporu pro zvýrazňování syntaxeTak to je ale paráda. Ale přece jen jsem našel jednu malou mršku.
jj mam stejny problem (defaultni vzhled)
position:relative
. A CSS nijak neřeší, jak spolu mají interagovat absolutní či relativní pozicování a obtékání – takže nejen, že se ve Firefoxu ten box vykreslí přes pravý sloupec, ale ono se to může v každém prohlížeči chovat jinak.
*) To pozicování neřeší, aby se nabídka zobrazovala vpravo, ale aby se zobrazovala na horním okraji zdrojáku. I kdyby se přesunula doleva, problém by se nevyřešil.
position:relative
a to meníčko dostrkat na správné místo JavaScriptem – bez něj to stejně nedělá nic, takže to nevadí.
.syntaxhighlighter { z-index: 0; } .syntaxhighlighter .toolbar { right: auto !important; top: -32px !important; left: -10px !important; opacity: 0.7; } .syntaxhighlighter .toolbar:hover { opacity: 1; } .obal_ps { z-index: 1; position: relative; }Pravý sloupec jsem dal nad syntaxhighlighter a ten vyskakovací toolbar jsem dal doleva, aby nebyl překryt oním zmiňovaným sloupcem. Taky se ten toolbar objeví poloprůhlený, aby moc nepřekážel. Enjoy.
position:relative
? V každém prohlížeči se to může chovat jinak… Jinak je to asi dobrá cesta – když se pere pozicování u kódu a obtékání u sloupce, tak pozicovat i sloupec.
position: relative
, tak by se nemělo stát vůbec nic, pokud se nenastaví top
, left
, right
nebo bottom
. Jen se z toho elementu stane tzv. bounding box - od jeho okrajů se budou odpočítávat souřadnice jeho relativně nebo absolutně pozicovaných dětiček - a taky to způsobí to, že budou možné takové ty hrátky se z-index
em. Jinak ve FF ani v Aroře(webkit) jsem zatím na žádný problém nenarazil. V Opeře ti to nepovím, protože se mi rozbila a nemám náladu ji opravovat a na IE namám licenci.
float: right; margin-bottom: 100%;By mělo stačit, pokud to menu je na vhodném místě v HTML.
brush: java
a ne brush:java
- všimni si té mezery za brush:
.
Tady je důkaz v ruby, že to funguje puts "Hello, world!"
$promena = 5; foreach($pole as $klic => $hodnota) { $hodnota->funkce(); } echo("Hello, World!");
Diky! Funguje to Nenapadlo by me, ze by mezera mohla mit vliv.
Šlo by je vyměnit za obrázek. Prostě dlouhý obrázek s čísly, a zobrazily by se pouze ty, které by byly potřeba. Bohužel by se načítal obrázek celý. Něco jako na programujte.com.
Šlo by je vyměnit za obrázek. Prostě dlouhý obrázek s číslyJežiš, smrt. To ať nikoho ani nenapadá.
Lepší než zkopírovat zdroják a mazat čísla řádků.
Copy to clipboard. Není tady nějaká stará nebo ořezaná verze toho zvýrazňovače?
V Chromium 4.0.222.0 (28233) se mi editor nechce otevřít, po kliknutí na "Editor" se nic nestane.
Originální TinyMCE na jejich domovské stránce mi funguje.
Výtečně! Hurá! Sláva! Konečně můžu mít HTML editor "by default" a stránka mi při náhledu necpe zpět WYSIWYG! Ne že bych byl jeden z odpůrců těchto editorů, ale:
<p> <p>
místo <br>
kupříkladu. Když píši někomu dopis, taky nezadám počítači text, aby mi ho nějak naformátoval, ale pohraji si s odstavci, odsazením, přidám pěkný obrázek, ..., stejně tak si hledím HTML vzhledu příspěvku, který odesílám - teď jsem musel kupříkladu pěkně nařádkovat ul
seznam, protože "to tlačítko" asi nezná pojem newline ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.