Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 15:24
...nebo spis jak jsem se ocitnul Beyond LFS
Zkratka jsem se nespokojil s tim, ze muj LFS system nabootoval a ukazal Bash, nainstaloval jsem Xorg a Firefox. Jako window manager pouzivam ten zakladni - twm, neobtezoval jsem se ani s layoutem klavesnice, proto omluvte, ze pisu bez diakritiky.
Preklad modularniho Xorg by se rucne zvladnout nedal. Nastesti v BLFS je navod na vyrobeni shellovych skriptu, ktere ty desitky tarovych kouli stahnout a pusti na ne svatou trojici.
Z Firefoxu mam radost, protoze teprve nainstalovanim plnohodnotneho weboveho prohlizece se v mych ocich stal system opravdu pouzitelnym. Z fleku bych na tom mohl pracovat - do prace mi momentalne staci Python, Subversion a editor. Mozna jeste zkusim prelozit OpenOffice, ale je to fakt macek.
Kazdopadne to cele byla docela legrace, dokazat si, ze vytvareni distribuce neni nejaka extremni magie. A taky jsem rad, ze to balickovani v Debianu tak dobre vymysleli
Tiskni
Sdílej:
Hezké, ale ať nezískáte tímhle nezískáte poruchu osobnosti
Openoffice zabere tak kolem 4 hodin (AMD Athlon X2 5400+ (2.8 Ghz ), Core2 (1.5))
no po mě chtělo portage naposledy 6 GB
Evidentne se ukrutne nudis. Kup si medvidka myvala.
Není pravda. Mám spoustu práce a taky bych měl začít psát disertaci . A taky jsem dnes přítelkyni uvařil špenát. Tohle jsem byla jen taková mánie, něco jako počítačová hra (opravdické nehraju, protože je to ztráta času). Už toho nechám, slibuju.
Jo, na nauceni Linuxu a kdyz je cas se LFS hodi. Mozna jeste na vyrobu nejaky spesl distribuce do nejakyho malyho boxu ala m0n0wall. Na bezny pouzivani je to ale opravdu casove narocne. Staci gentoo, tam si clovek taky obcas zaspasuje se systemem, na solidni praci pak spis nejakou z binarnich distribuci. OpenOffice jsem parkrat na gentoo taky kompilovat, ale prece jenom to opravdu sebralo hodne mista na disku a kompilace mi tehdy bezela tusim 8-10 hodin. To uz bylo fakt moc, stacilo KDE a FF. Ted instaluju OOo vlastnim skriptikem z RPM.
Ale jinak gratuluju:) Ja se k tomu nikdy nedostal:(
Doporucuji spis FVWM - rozdil v narocich z dnesniho pohledu skoro neexistujici, zpusob ovladani podobny, ale moznosti nastaveni neuveritelne (kam se hrabe Fluxbox).
Doporučuji doplnit BLFS ještě některými pasážemi, které jsou k přečtení na projektu CBLFS, mají hodně dobře rozvedená multimédia a další části a z BLFS a LFS projektů vycházejí.
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.