Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 08:42
Ideální struktura by měla vypadat jako strom bez cyklůStrom s cykly by už nebyl strom
. HP nx6310 |-- (EY588ES) |--> link:procesory/Intel/Celeron-M |--> link:wlan/Broadcom/BCM4401 |--> link:wifi/Broadcom/Dell-Wireless-1390 |-- (EY503ES) `-- (EY504ES) |--> link:procesory/Intel/Core-Solo `--> link:wifi/Intel/ipw3945 802.11a/b/gVýhoda je, že zmizí podobné (a docela matoucí zápisy) a navíc, v okamžiku, kdy někdo zjistí podporu toho kterého kusu HW, prostě jej poedituje a to se projeví ve všech záznamech používající stejný typ HW. Prvně zadaný podtyp může navíc sloužit jako vzor, protože těch změn bývá skutečně pouze pár. BTW: jdu hledat heslo do bugzilly
- oddelte barevne odkazy na vlastni a jine stranky - fakt chaos na co mam kliknout u zpravickyDobrý nápad. Zkusím vymyslet způsob, který by nevyžadoval JS a přitom fungoval ve všech prohlížečích. Také se objevil požadavek na označování (změnu barvy) již navštívených odkazů - ale nevím, jestli se něco takového na portál tohoto typu hodí.
a { color:standardni_barva_1; } a[href^='http://www.abclinuxu.cz'], a[href^="/"] { color: barva_odkazu_jen_na_tento_server; }Ad změny barev si mohou udělat ve vlastním css stylu.
.post a[href^="http://"], .post a[href^="https://"], .post a[href^="ftp://"] { background: transparent url(/wp-content/themes/ocadia/images/ext.gif) no-repeat 100% 50%; padding-right: 10px; white-space: nowrap; }Tohle mám ve svém blogu a v Opeře to funguje v pohodě.
Zkusím vymyslet způsob, který by nevyžadoval JS a přitom fungoval ve všech prohlížečích.Jedině ten odkaz otestovat na serveru během generování a vložit do HTML nějakou třídu pro CSS. Pokud nebudeš trvat na těch podmínkách striktně, tak pro prohlížeče podporující CSS3 to popsal Michal, pro MSIE by se to dalo udělat přes
expression
(což je sice taky JS, ale kdo vypíná JS a zároveň používá MSIE…)
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.