Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 11:00
gstreamer-0.10-plugins*
kromě těch končících na "doc" a "dbg"). Nesetkal jsem se s hudbou, co by nezvládal (dobrá, znám jen MP3, Ogg, WMA a takové podobné...).
Problém Gst s videem je ten, že neumí pracovat s DVD (ale i na tom se pracuje). Lze si ale v pohodě nainstalovat balíčky totem-gstreamer
a totem-xine
-- a Totem bude umět Gst i Xine.
První zmiňovanou funkci Rhythmbox má ve verzi, co bude v Ubuntu 8.10 (jako modul). Tu druhou nemá a podle mě ani moc není důvod, aby ji měl. Rhythmbox pracuje s knihovnou, a v ní by přehrávané soubory měly být.
Problém Gst s videem je ten, že neumí pracovat s DVD (ale i na tom se pracuje).Konečně? Po těch 2,5 letech od vydání 0.10 už bylo opravdu načase. :-S
gstreamer-0.10-plugins
. Fluendo v základním Ubuntu není.
Teď je přesně tak chvíle, kdy jsem pochopil, že Gnome potřebuje Phonon-like-API jako sůl.Aha, takže tvá představa řešení problému s objeveným bugem není nahlásit nebo opravit bug, ale zavést novou abstraktní vrstvu, bug obejít a doufat, že v nové cestě další bug nebude?
gst-launch filesrc location=soubor.mp3 ! mad ! audioconvert ! wavenc ! filesink location=/tmp/pokus.wav
Poslechni si ten výsledný pokus.wav
v přehrávači, o kterém víš, že ti hraje bez toho zkreslení. Skřípe to? A když ne, skřípe pak tohle?:
gst-launch filesrc location=/tmp/pokus.wav ! wavparse ! alsasink
plughw:0,0
, bylo to OK.
Roztřídit rozházené MP3 do adresářů podle ID3 tagů, které si sám vyhledá.
Myslíte roztřídit do adresářů na disku nebo do adresářů v té knihovně? V knihovně to třídí podle ID3 tagů, umí je i vyhledat, pokud ID3 nejsou dostupné, zařadí to do knihovny podle adresáře na disku. A jestli je dokáže roztřídit podle ID3 tagů do adresářů na disku netuším, to jsem ještě nikdy nepotřeboval, protože když si stáhnu mp3ky (legálně, platím poplatky v ceně médií ), tak si je prostě zařadím sám.
Webové služby - titulky, wikipedii
MS tam má něco svého, nikdy jsem to ale nepoužil. To je, jako kdybych se vás ptal, jestli banshee umí s webovými službami od MS. WMP podporuje pluginy, určitě by se to dalo dopsat.
Podporu funkcí Last.fm (nemyslím jen plnění profilu, ale i přehrávání svého rádia, sousedského rádia, rádia přátel, hodnocení…)
WMP umí procházet web, můžete se dostat na stránky last.fm a dělat, co potřebujete (btw. last.fm také používám a dokonce jsem jim i poslal pár dolků). Určitě by šel dopsat plugin, pokud již neexistuje. Osobné na last.fm chodím přes firefox a jsem spokojen, ale někomu to vyhovovat nemusí.
Zcela volitelné klávesové zkratky, OSD, propojení se systémem (možnost ovládat ho i pomocí deskletu, webové aplikace…
Zcela volitelné zkratky - ne (který přehrávač to umí? chtěl bych např. v amaroku ve stromu, aby se podvětev rozbalila na Ctrl+Alt+Backspace, umí to? - ne, schodí to x server, pokud to není zakázáno. Umí to se zkratkou Alt+F2? Umí přehrát označenou písničku stiskem klávesy esc?).
OSD - ano.
Propojení se systémem - ano, přes rozhraní COM je možné ho ovládat, MS dodává aplet do lišty. Webové aplikace - na co by něco takového měl umět audio přehrávač, ale budiž, můžete se z WMP dostat i na google apps, což webové aplikace jsou
pluginy
Ano
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.