Portál AbcLinuxu, 2. května 2025 10:22
Buď je půlka dotazů na Google směrována přes NIXPokud se tomu dá veřit, tak v rámci ČR není praha v top-10 - takže tahle možnost padá.
nebo se zobrazuje různá statistika podle umístění prohlížejícího uživatele (proxy toto neprokázala).Potvrzuji neprokázání (zkoušel jsem Tor, podvrhl jsem i accept-charset, accept-language...). Když bych měl generalizovat, je to tím, že češi jsou líní řešit problém sami a raději si to vygooglují :)
pokud se ti libi takovehle analyzky, tak se urcite koukni i na www.google.com/insights/search
umi to napr hezke "predpovedi" :)
í cé kvé - 6
ajsko - 5icík - 4
a je jasný co je nejkratší a nejlíp vyslovitelnýNejen Linux... ale i Smalltalk :-O
OpenBSD - 4.
NetBSD - 3.
FreeBSD - 6.
Nevidím proč by to nešlo. Snad nechceš říct, že je u nás absolutní počet vyhledání slova "linux" větší než v Rusku nebo USA?
Píšou o tom v nápovědě:
9. Is the data normalized?
All results from Google Trends are normalized, which means that we’ve divided the sets of data by a common variable to cancel out the variable’s effect on the data and allow the underlying characteristics of the data sets to be compared. If we didn’t normalize the results, and instead displayed the absolute rankings of cities, they wouldn’t be all that interesting – a densely populated area like New York City would be the top city for many results simply because there are lots of searches from that area.
Remember, Google Trends shows users’ propensity to search for a certain topic on Google on a relative basis. For example, just because a particular region isn’t on the Top Regions list for the term ‘haircut’ doesn’t necessarily mean that people there have decided to stage a mass rebellion against society’s conventions. It could be that people in that region might not use Google to find a barber, use a different term when doing their searches, or simply search for so many other topics unrelated to haircuts, that searches for ‘haircut’ comprise a small portion of the search volume from that region as compared to other regions.
Nevidím proč by to nešlo. Snad nechceš říct, že je u nás absolutní počet vyhledání slova "linux" větší než v Rusku nebo USA?Proč by nemohlo? Principiálně tomu nic nebrání
Píšou o tom v nápovědě:Aha, tohle jsem nenašel (možná jsem se jen špatně díval).
Otázka stále zůstává, podle čeho normalizují. To jaksi neřekli. Podle počtu obyvatel? Podle odhadovaného počtu připojených lidí (opravdu si Google bere data z ČSÚ)? Podle počtu webových klientů? Podle počtu přidělených adres? Podle počtu aktivních adres? Jistě znáte Churchillovu větu o statistice.
Ale jinak souhlasím, že v rámci střední Evropy je Česko nejlinuxovější.
Ivo o tom mluvil na nějaké přednášce. Prý jen v ČR, Rusku a Číně mají lokální vyhledávače vyšší podíl než Google. Snad jsem si to zapamatoval dobře.
Musim plne souhlasit....
Moc dobre si pamatuju jak se lovilo na seznamu, postu a nevim kde jeste. Google v te dobe jeste neexistoval.
Dobre si vzpominam jak jsem neco lovil a proptaral jsem celou Altavistu a nedostal jsem kloudnej vysledek.
Kde dneska jsou vyhledavace jako altavista apod.?
btw. moc dobre si pamatuju i na muj prvni kontakt s internetem a prvni url ktere jsem zadal . Hledal jsem neco o dinosaurech a mam dojem, ze to byl odkaz kamsi do Berkeley...... link jsem nasel v casopise 100+1
Bruska byla Netscape, ale jakej OS na tom kompu jel, to uz fakt nevim......
Kde dneska jsou vyhledavace jako altavista apod.?Na Altavistě jsem měl založenou diplomku
btw. moc dobre si pamatuju i na muj prvni kontakt s internetem a prvni url ktere jsem zadal . Hledal jsem neco o dinosaurech a mam dojem, ze to byl odkaz kamsi do Berkeley...... link jsem nasel v casopise 100+1 Bruska byla Netscape, ale jakej OS na tom kompu jel, to uz fakt nevim......Jestli si vzpomínám dobře, tak jako první URL jsem zadával adresu jedné místní realitky, byla to totiž to jediné, co jsem si pamatoval. Prohlížeč byl samozřejmě Netscape (asi 3.0) a systém Windows 3.11 s rozšířením WinSock Trumpet (nebo jak se to tehdy jmenovalo; vzniklo to zhruba v době, kdy Bill Gates prohlašoval, že není důvod, aby systém Windows podporoval TCP/IP). Ovšem ještě dřív než klasický web jsem vyzkoušel Gopher přes nějaký textový browser (kde je Gopheru dnes konec?). V počátcích surfování jsem kromě Netscapu (a později IE 3) docela často využíval také Lynx (hlavně na OpenVMS).
Netscape 3, to už byl luxus… Můj první byl NCSA Mosaic… :-)
S prvním pořádným vyhledávačem (Lycos) jsem se potkal až někdy tak 1996 nebo 1997. Ještě předtím tu ale byly katalogy (v našich podmínkách ještě před Seznamem třeba uzdroje) a hlavně se tehdy weby nechovaly tak konkurenčně jako dnes, takže prakticky na každém byl seznam odkazů na další související weby (i cizí).
Kde dneska jsou vyhledavace jako altavista apod.?Altavista je furt tam, kde byla dycky - altavista.com
google je u nás prohlížeč pro "geeky"
Chtěls říct vyhledávač?
no ja mam pre linux na prvom Ruska Federacia a na druhom India, Ceska rep. az na tretom; asi to zobrazuje tie statistiky dost divne :)) Som na Slovensku
A na Moravu se opět zapomnělo jako vždycky.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.