Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 02:17
angličani se jako připravujou na nejhorší :O :O videjko
protože neni barevnej žejo ;D
sou i modrý tučňáčci hele :O ;D
Práce je nutnost. Zábavu si lze na několik týdnů odepřít.
Znám případ třicetiletého člověka se zápalem plic, na kterého systém totálně sere, protože covid-19. Ani ho neotestovali, jestli je pozitivní. Po rentgenu plic neodeslali na plicní data. Na plicním ho posílají zpět pro cd s daty.
Copak, taky grilovačka? Nevyzrálí jedinci nejsou zřejmě schopni odhadnout vliv svého chování.
Nejsem věštec, ale vnímám věci kolem sebe a přemýšlím nad nima....a dojdete k chybnému závěru, který nedokážete obhájit jakýmkoliv důkazem.
Kromě toho se neumíte dívat na věci objektivně.Umím to lépe než vy. A použít slovo nadsázka jako obhajobu pro lež, která má čtenáře navést ke "správnému" zamyšlení nad problémem, to je hodně kreativní práce s jazykem.
Článek, který psal o použití dronů ke šmírování těch, co porušují nařízení o rouškách jsem četl dřív, než jsem reagoval v té diskuzi.Nebyl by link? V tom, co jsem linkoval já, ten titulek vypadá na novinářskou kachnu. Jestli ale skutečně policie na základě snímku z drona rozdává pokuty za nenošení roušky v přírodě, je to poměrně vážná věc a mělo by se to řešit.
Ty roušky měly smysl v době, kdy se vraceli čeští turisté z Itálie.Určitě by bylo lepší, kdyby se to zavedlo dříve (alespoň selektivně), ale z toho ještě nevyplývá, že teď už to postrádá smysl.
Jenže tehdy ještě Babišova vláda bezradně přešlapovala na místě, místo toho, aby se soustředila pozornost na ohniska možné nákazy a zajistila v prvé řadě bezpečnost zdravotníků.V tom, že vláda zaspala, a kdyby k řešení přistoupila dříve, následná opatření by možná nemusela být tak tvrdá, se shodnem. Na druhou stranu je potřeba si nalít čistého vína v tom ohledu, že rázná včasná opatření by měla velmi malou podporu veřejnosti.
Přijatá plošná opatření samozřejmě měla svůj efekt, ale bylo hrubě naivní se domnívat, že se ten virus dál šířit nebude, jelikož v té době si ho už dávno vzájemně předávali rodinní příslušníci.Nikdo netvrdil ani neočekával, že se virus přestane šířit zcela.
A jak víme, ten virus se snadno přenáší, ale ani zdaleka není tak smrtící, jak se domnívají zdejší panikáři.Závažnost toho onemocnění nikdo z nás nemohl zpočátku vědět a řada nejasností panuje do dnešních dnů. Napjatě teď čekám na výsledky testů reprezentativního vzorku populace, které by mohly objasnit alespoň část neznámých. Např. zprávy o trvalém poškození plic u přeživších (plicní fibróza) byly poměrně značně znepokojivé. Začíná se zdát, že to snad nebude tak časté, ale seriózní data AFAIK stále chybí. No, nicméně: nevím, co se domnívají zdejší panikáři, ale odhady smrtnosti se od samého počátku, kdy se ještě pandemie rozebíhala takřka výhradně v Číně, pohybovaly v jednotkách procent a s těmito hodnotami se i pracovalo ve zdejších diskuzích. Když se podíváme na čísla z jednotlivých zemí, vidíme, že to řádově ty jednotky procent stále jsou.
Určitě by bylo lepší, kdyby se to zavedlo dříve (alespoň selektivně)U selektivně je problém, protože koho vyselektujete, aby tu povinnost měl? A hlavně jak vynutíte, aby ji taky dodržoval - těžko lidem můžete na čelo lepit nálepky "nečistý, nečistý". Důvod, proč lidi teď dodržují nařízení o rouškách je hlavně v tom, že ty roušky nosí všichni (včetně televize, aspoň před kamerou teda.)
U selektivně je problém, protože koho vyselektujete, aby tu povinnost měl?Řec byla o vracejících se turistech z Itálie. I když teď si matně vzpomínám, že v době, kdy pro ně byla zavedena povinná karanténa, už bylo vydáno doporučení, aby si při venčení psů tu roušku brali…
A hlavně jak vynutíte, aby ji taky dodržovalBlbě. Dodržování povinné karantény se na počátku zhusta nekontrolovalo vůbec a ještě vláda udělala fatální strategickou chybu, když do médií prohlásila, že plošné kontroly neplánuje. Později dokonce vyšlo najevo, že na hranicích lidi ani nelegitimovali a neevidovali.
těžko lidem můžete na čelo lepit nálepky "nečistý, nečistý"To máte pravdu. Neuvědomil jsem si, že by to mohlo být takto stigmatizující.
Zřejmě bys raději preferoval přeplněné nemocnice a márnice, nebo?Ta tvoje cinska chripka jiste par lidi zabije, jako kazda jina viroza. Drasticka opatreni mozna prodlouzi zivoty o par dnu/tydnu/mesice nekolika starcum, kteri misto teto virozy dostanou jinou, ktera pro ne bude mit fatalni dusledky. Ptam se vsak, legitimizuje toto onu hysterii a dusledky drastickych opatreni? Lidi bez prace? Vypadky prijmu? Exekuce majetku kvuli nesplacenym hypotekam a dalsim zavazkum? Dalsi je vec, ze uplne vypadla zdravotnicka prevence. Kolik obeti toto bude mit? Vsechny ty mamografy, kolonoskopie, vysetreni prostaty, atd? Kolik bude neobjevenych nadoru? Kolik bude z toho vyplyvajicich umrti a to i produktivnich mladych lidi, kteri maji male deti? O tom se uz nemluvi.
Mne se to dotklo zejmena na vypadku prijmu z najmuParazit… Dopady nekontrolovaného šíření možno pozorovat např. v podstatné části USA.
As soon as the land of any country has all become private property, the landlords, like all other men, love to reap where they never sowed, and demand a rent even for its natural produce.
Podle informací v médiích ještě chytrá karanténa úplně nenastartovala.
Nedoporučoval bych pak žádnému mladému a zdravému člověku, aby potřeboval JIP v případě třeba úrazu nebo akutního stavu, infarkt, atp., ve chvíli, kdy jsou všechny plné a dalších 1000 jich chybí. Tohle není o lidech 80+, ale o nás všech.
Jinak chápu, že ekonomika musí fungovat, ale stojíme proti něčemu co neznáme, nemáme s tím zkušenosti, učíme se reagovat.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.