Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 15:20
Viz např. Lyx, ano, vím že má své mouchy, ale to by se určitě dalo nějak opravit...Lol, mouchy? Zkoušel si ho někdy používat? Vždyť je to nic moc, je to pomalé, výsledek vždy neodpovídá tomu co zobrazuje editor a když si chce člověk ten dokument potom nějak ručně upravit tak je to k zbláznění. A proč to nemůže aplikace jako Word používat? Protože Tex je příliš těžkopádný na takovéto užití.
doc
to splňuje rozhodně lépe než HTML. A je snaha standardizovat takový formát, který to bude splňovat ještě lépe. Formát Office Open XML je hodně svázaný s produkty Microsoftu, ten tedy také není zrovna vzor přenositelnosti. OpendDocument Format je na tom o něco lépe, i když zase vychází z možností OOo. Ale rozhodně tyto formáty dokáží informace potřebné pro textový procesor zaznamenat daleko lépe, než HTML nebo TeX. Navíc oba ty formáty nepopisují jen textový dokument, ale také tabulky, grafy, prezentace (případně databázový formát). A to už je s TeXechem i HTML úplně mimoběžné.
\chyph \font\nadpisfont=\fontname\tenbf{} scaled \magstep2 \def\nadpis#1{\removelastskip \bigskip \hrule\vskip 2pt \hrule \medskip \centerline{\input cbookman \nadpisfont #1} \medskip \hrule\vskip 2pt \hrule \bigskip} \nadpis{Sorry} {\sl Promiňte} mi, že jsem nepoužil {\it takovéhle zobrazení}, ale kdybyste si pořádně všiml vkládacího formuláře, zjistil byste, že ve skutečnosti TeXovskou syntaxi nepodporuje... A kdybyste si {\sl pořádně} přečetl můj příspěvek, přišel byste na to, že neobhajuji {\bf plaintext}, ale {\bf plainTeX}... \vfill\eject \bye
:%s/TeX/TeX/gi
taky prospělo, aspoň by nedocházelo k záměně plainTeXu a plaintextu
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.