Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 16:53
Protože jsou pro pracující, kteří se účastní v rámci své pracovní náplně? Málokdo se bude ochuzovat o volný čas o víkendu kvůli nějaké akci nejčastěji určené pro podporu prodeje řešení organizátora/přednášejících.
Učasti jí nikdo nebrání.
Dej to do akcí, tam se to více hodí.Také bych se přimlouval.
BTW proč jsou skoro všechny akce v Praze?Protože organizátorům se nepodařilo dohodnout se s OÚ o pronájmu místního kravína v Samotíškách.
Protože organizátorům se nepodařilo dohodnoutNo když se to nepodařilo dohodnout s předsedou JZD, tak by to ještě mohl zkusit předseda TJ Sokol Samotíšky a uspořádat to v místní sokolovně ve spolupráci s ZO ODS Samotíšky.
BTW proč jsou skoro všechny akce v Praze a navíc během týdne?
Proč jsou skoro všechny akce v České republice?
Rád bych se podíval, specielně RFID mě zajímá kvůli Angreštovi, ale mám to trochu z ruky. :-/
Hesla možná, ale ty klíče ti nevěřím
Kolika bitové používáš?
Jo tak tyhle klíče máte v palici! Nebolí to? A jak se to používá, když to má člověk v palici?
čili by se dalo říct, že používám jednobytové.Takže asi nebudeš zloděj, ty používají většinou vícebytové klíče
Ne, klíče a hesla mám na disku/flešce/disketě…
Ne, hesla mám na papírkách na monitoru
Nedokázal by někdo doporučit úložiště soukromých klíčů s kryptografickými funkcemi podle požadavků Ministerstva vnitra (SHA-2, 2048b RSA) platných od roku 2010? Nejlépe s vlastní klávesnicí. A ještě lépe s dokumentovaným rozhraním nebo již hotovou podporou v Linuxu.
To, co teď tlačí Česká pošta, tomu nevyhovuje, a nerad bych pak za rok kupoval jiné zařízení.
O tom nevím, ale na konferenci půjdu, určitě to bude zajímavé. A doufám, že nebudu sám z Ábíčka třeba se dozví, že uživatelé používají i něco jiného než Windows
Někde u "všech" a "úřadech" vám vypadlo nějaké slovo. A mezi "díky jejich aplikaci se navždy zahnízdily Windows" a "aplikace oficiálně podporuje jen Windows, protože objednatel (pravděpodobně) podporu ničeho jiného nepožadoval, protože (pravděpodobně) nikdo z cílových úřadů podporu jiného OS nepožadoval" je taky značný rozdíl. On nemůže dodavatel ani objednatel tušit, co kde mají v celé republice, to asi spíš musí požadovat ten který úřad.
Podívejte se třeba na Elektonické formuláře od téže firmy -- ty s Linuxem nemají žádný problém, a to včetně elektronického podpisu. Znáte hodně aplikací podobného typu ve veřejné správě určených pro veřejnost, které nemají požadavek na MSIE a ActiveX?
Takže by vlastně nebyl problém požádat o úpravu, která by přes konfigurační volbu umožňovala vypnout podporu USB čtečky. To mi pořád nepřipadá jako "natlačení Windows".
Mimochodem, USB čtečka čárových kódů se od čtečky emulující klávesnici podstatně liší. USB čtečka umožňuje vyvolat akci pouhým přečtením čárového kódu. Takže zatímco se čtečkou emulující klávesnici musí uživatel vybrat tu správnou obrazovku programu, tam aktivovat vstupní box (obojí běžný uživatel typicky myší), pak přehmátnout na čtečku a sejmout kód a následně (typicky opět myší) aktivovat nějakým tlačítkem požadovanou akci (třeba načtení údajů dle čárového kódu), s USB čtečkou tohle celé zařídí pouze sejmutím čárového kódu.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.