Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 17:37
Má svůj use case. Životnost firemního notebooku v jedné nejmenované firmě je 3 roky. Pokud se onen notebook nepoužívá jako file server, pak pro něj SSD má smysl a urychlí práci ve spoustě oblastí, skoro jako qemu-kvm virtuálka s cache=unsafe
, ignorujíc sync()
.
Pokud vezmeme životnost pesimistických 120TB zápisů (s rezervou), pak můžeme každý den zapisovat ~112GB dat po dobu tří let - a to nepočítám víkendy a svátky. Kdo proboha zapisuje 100+GB dat denně na pracovním notebooku? Ani profesionální editace fotek (na desktopu) tolik snad nesežere.
V podstatě SSD a flash se vrátila filozoficky od digitálního záznamu (ála DVD) zpět k analogovým kotoučákům.LOL, co DRAM?
proti elektrickému průrazu buňkyPokud to je elektronovou tunelací, tak to přímo průraz není.
Platilo by to v případě, kdy by se 8Mpix vyráběly dnešními technologiemi
A jakými jinými by se dnes asi měly vyrábět?
Hlavní problém je ale jiný: pokud vyrobíte 16Mp snímač rozměrů kolem 6x4.5 mm, pak je úplně jedno, jakou před něj dáte optiku a co s tím obrazem pak provedete za kouzla, protože už z fyzikálního principu na snímač tolik informace nedostanete, ani kdyby před ním byla teoretická dokonalá spojka. A když ta informace na senzor nedorazí, tak si ji sebelepší software nevymyslí.
Hlavní problém je ale jiný: pokud vyrobíte 16Mp snímač rozměrů kolem 6x4.5 mm, pak je úplně jedno, jakou před něj dáte optiku a co s tím obrazem pak provedete za kouzla, protože už z fyzikálního principu na snímač tolik informace nedostanete, ani kdyby před ním byla teoretická dokonalá spojka. A když ta informace na senzor nedorazí, tak si ji sebelepší software nevymyslí.Tohle je dokonce letošním tématem kategorie A FO. Akorát do zadání použili APS-C s 16 MPx a objektiv s docela dobrou světelností, takže to nevynikne tak brutálně jako kdyby to byl 18 MPx 1/2.3" „ultrazoom“.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.