Portál AbcLinuxu, 6. května 2025 18:16
Hitachi 5Kxxxx rady taky mely ruzne otacky, nejen 5400, ani taky ne uplne presne 5900, navic s poctem ploten se to v ramci jedne rady lisilo. Kazdopadne, who cares?
... verim, ze kdyby nektery z vyrobcu vedel JAK to udelat (a za rozumnou cenu), uz by tu takove disky byly.Já nevěřím
Přesně tak 5400rpm je 90 otáček za sekundu a s čtením ze všech stop to u 2TB disku dává přenosovou rychlost 180TB/s (where is your god now SATA !)Technologie NCQ dostává nový rozměr! Ale jo, pro některé věci (rainbow tables) by se tohle hodilo. Ale ta data aby už člověk zpracovával nějakým FPGAčkem..
Cena by imho zas extrémně velká bejt nemusela, hlavně pokud by to šlo vyrábět jako čipy.Musíš mít analogovou část u každé hlavičky. Kolik má dneska disk vlastně stop?
(extrémní rychlost+množství zápisu u hddPodle mě by tohle SSD dalo taky a limit je v rozhraní…
snížené riziko selhání hlavičkové mechaniky+menší hluk)…a tohle u SSD není vůbec. Jako chápu, že se to může hodit pro aplikace „teď HNED! potřebuju někam naklopit 10 GB/s z ultrawideband SDR a nemám tera RAMky“.
Podle mě by tohle SSD dalo taky a limit je v rozhraní…Sektor u HDD můžeš přepisovat prakticky libovolněkrát (imho dneska dřív chcípne mechanika). Schválně, jak dlouho by SSD zvládlo 90x za sekundu přepisovat všechny sektory. Ta rychlost je teoreticky "všechny bity" za jeden takt, ale ta logika okolo by byla extrémní.
Navic bych rekl, ze zivotnost laseru bude vetsi nez disku samotnyho.To řekni mým asi 4 CD/DVD vypalovačkám, co jsou teďka už jen čtečky
Kam spěcháte?Třiprdele malých souborů? Rainbow tabulky?
Nebuď skromný
Dneska se fakt generují tabulky pod 16TB?
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.