Portál AbcLinuxu, 8. května 2025 17:56
O ničem účinnějším nevímJá myslím, že nejlepší je pomocí hyperprostorového okna asteroid teleportovat na druhou stranu planety.
O ničem účinnějším nevímCo třeba libovolné těleso o vhodné hmotnosti akcelerované na vhodnou rychlost (resp. s dodáním vhodné hybnosti, je to to stejné). Když by byla rychlost dostatečná a neminuli jsme, tak je i docela velká šance, že energie uvolněná nárazem nebude o moc odlišná od té uvolněné při štěpení pár kil plutonia.
If we achieve to convert entire human body into electricity, for how long can we power the world/Czech Republic? (special relativity)
m~75 kg c=300000000 m/s E=m*c^2 = 6.75*10^18 J = 1 875 000 000 MWhPodle tohodle spotřebuje ČR za rok energii 59 720 000 MWh, tedy 31.39 let. Celý svět pak podle té samé stránky 17 109 665 000. Takže tam by to bylo horší. jenom 0.10959 let, což by mělo být tak něco přes měsíc :-O. Ale zajímavější by bylo započítat i u ČR zvyšování poptávky
tohodleSource: CIA :) Myslím, že nejeden ekolog by se rád obětoval.
jeste bych prosim nutne potreboval vedet kolik energie musela hvezda smrti vyprodukovat pri zniceni planety ... uvazujme treba zeme :o)
kdysi davno jsem videl ten vypocet nekde na cswu.cz ale pak uz jsem ho tam nenaselThe Tsar Bomba is attributed with many names in literature: Project number – Project 7000; Product code – Product code 202 (Izdeliye 202); Article designations – RDS-220 (РДС-220), RDS-202 (РДС-202), RN202 (PH202), AN602 (AH602); Codename – Vanya; Nicknames – Big Ivan, Tsar Bomba, Kuzkina Mat' (Kuzka's Mother). The term "Tsar Bomba" was coined in an analogy with two other massive Russian objects: the Tsar Kolokol (Tsar Bell), the world's largest bell, and the Tsar Pushka (Tsar Cannon), the world's largest cannon. Although the bomb was so named by Western sources,[citation needed] the name is now used in Russia as well.Podle ní se dá ta atomovka nazvat mnoha jmény
v = sqrt(2E/m)Kdo?
E = 1/2*m*v^2 2E = m*v^2 v^2 = 2E/m v = sqrt(2E/m)Prostě jakou největší rychlost může udělit bomba asteroidu v nejlepším možném případě (když se všechna energie výbuchu přemění na kinetickou). A pointa je, že bychom měli zatraceně velké problémy s odkloněním blbé 10km planetky.
Prostě jakou největší rychlost může udělit bomba asteroidu v nejlepším možném případě (když se všechna energie výbuchu přemění na kinetickou). A pointa je, že bychom měli zatraceně velké problémy s odkloněním blbé 10km planetky.Hele, nechci být za hnidopicha, ale jak už tady někdo upozornil, co by vlastně způsobila detonace v inertním prostředí bez atmosféry? IMHO snad jen nějaký proud částic, ne? Neměla by náhodou pokud furt platí zákon o ekvivalenci hmoty a energie, (jakože dneska když to člověk píše, tak si musí dávat sakra bacha) hmotnost částic (pokud teda uvažujeme, že všechny by byla nasměrovány do V tvaru na šutr a ne do koule) + hybnost jim udělená být stále stejná a ekvivalentní množství paliva před detonací? Pokud se dobře pamatuju, tak se někde psalo, že u Fatmana z Hyrošimi se předpokládá tak rozpad 6kg plutónia. Když k tomu přičtu váhu obalu, tak IMHO házení šutrů přímo ze Země by mělo větší efekt (teda obrazně, ale nějaký vyřazený vhodně nasměrovaný 20t satelit by tu práci zastat mohl místo hoření v atmosféře, ne?).
teda obrazně, ale nějaký vyřazený vhodně nasměrovaný 20t satelit by tu práci zastat mohl místo hoření v atmosféře, ne?Nebo třeba atachnuté raketové motory. U termonukleární exploze jde jen o čas (enormní množství energie uvolněné v enormně krátkém čase), ale u nějakého šutru pokud ho chceš odklonit je snad úplně šumák jestli stejným množstvím energie působíš pár milisekund nebo třeba týden (a pokud odečteme sinusovku a čas zbývající do střetu se Zemí), výsledek by měl být furt stejný, ne?
Bavíme se o 10km planetce. Víš, co se stane s takovou planetkou, když na ni dopadne 20t satelit?Co já vim? Já posílal tak maximálně obálku a to ještě Českou poštou, ne satelit. Ale jestli na ni pošleme 27 tunového Váňu nebo třeba 27t odpadků je snad při udělování hybnosti jedno, ne? Akorát 27t odpadu nasbíráme rychleji než ekvivalentní množství Uranu-238, olova, deutria/tritia a vhodné obálky. U malých částic jen vzniká větší riziko, že nebudou interagovat nebo budou tak jak nechceme, ne?
(btw. třeba ten satelit, co se dneska tak hezky rozpadl v atmosféře, rozhodně neměl dostatek paliva vůbec na opuštění orbity ZeměTo je jedno. Nějaké raketové motory v hangárech snad ještě zbyly.
Aha. A jak si počítal vzdálenost od Země?Vždyť to tam máš. Potřebujeme, aby byl při míjení Země vzdálený alespoň několik poloměrů Země (tj. desítky tisíc km). Proto, pokud bombu odpálíme například měsíc před plánovanou kolizí, musíme mu udělit rychlost kolmou na vektor přibližování k Zemi řádově 10 m/s (v okamžiku míjení Země bude 20000 km nad povrchem, což už se snad dá považovat za jakž-takž bezpečné).
jak už tady někdo upozornilTen někdo jsem byl já :). K tomu rozpadu - kdyby se při Hirošimě skutečně přeměnilo 6 kg hmoty na energii, asi by dneska nebylo Japonsko. 6 kg je totiž asi 100 Mt TNT. Hint: při štěpení uranu/plutonia se nemění na energii všechna jeho hmotnost. Zbytek (to s tím V tvarem a satelitem) jsem nějak nepochopil, můžeš to specifikovat podrobněji?
Ty dneska nemáš svůj den, že?Ten já mám furt.
Vždyť to tam máš. Potřebujeme, aby byl při míjení Země vzdálený alespoň několik poloměrů Země (tj. desítky tisíc km). Proto, pokud bombu odpálíme například měsíc před plánovanou kolizí, musíme mu udělit rychlost kolmou na vektor přibližování k Zemi řádově 10 m/s (v okamžiku míjení Země bude 20000 km nad povrchem, což už se snad dá považovat za jakž-takž bezpečné).No dobrý. Vypadáš, že to máš propočtené.
Ten někdo jsem byl já
Tynebo
někdo…v čem je rozdíl. Dobře jen pro tebe. Já si už od počátku myslel, že to v SG je kravina.
K tomu rozpadu - kdyby se při Hirošimě skutečně přeměnilo 6 kg hmoty na energii, asi by dneska nebylo Japonsko. 6 kg je totiž asi 100 Mt TNT.Samozřejmě 6kg paliva + nějaké malé zbytky hmoty kvůli působení sil jež ho roztrhají na cucky. 6kg kompletní přeměny by vypadalo trochu jinak. Akorát mě teď nenapadá v čem je to vůbec vlastně relevantní.
Samozřejmě 6kg paliva + nějaké malé zbytky hmoty kvůli působení sil jež ho roztrhají na cucky. 6kg kompletní přeměny by vypadalo trochu jinak. Akorát mě teď nenapadá v čem je to vůbec vlastně relevantní.Ok a možná se to netýkalo vůbec Fatmana.
The overall weapon weighed over 4 tonnes, although it used just 6.2 kg of plutonium in its core.About 20% of the plutonium used in the Trinity weapon underwent fission, resulting in an explosion with an energy equivalent to approximately 20,000 tons of TNT.I tak je to furt nějak moc. Ono asi ani to Plutonium se nerozpadá (resp. rozpadá na nižší prvky) komplet, ale zbude odpad.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.