Portál AbcLinuxu, 28. dubna 2024 23:29


Nástroje: Začni sledovat (2) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
10.5.2005 12:23 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
Rozbalit Rozbalit vše Hmm
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Obecně prospěšná společnost, ač je v povědomí lidí méně zažitá, jakožto právní forma existuje u nás již deset let (viz zákon 248/1995 Sb.) Společnost je soudem zapsána do rejstříku a je ze zákona neziskovou. To znamená, že pokud už nějaký zisk vytvoří, nesmí jej použít na nic jiného než poskytování svých obecně prospěšných služeb.

Nebo si zvednout treba vyplatu :-). Fixlovalo se vzdycky a vzdycky se fixlovat bude. :-)

10.5.2005 20:52 User682 | skóre: 38 | blog: aqarium | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Hmm
me to vtipne neprislo. zkuste si takovy projekt udelat a potom neco piste. cekal jsem od vas vice. gratuluji, posunul jste se o par mesicu se svym jmenem zde na abclinuxu zpet.

anebo by jste to mel trosku vice objasnit, proc si to zrovna myslite.

nebo si myslite, ze mate na vic nez lidi z jadra ci qcm, kdyz jste tu pred rokem ci nejak tak poradne nevedel, co to je linux a ptal jste se v diskusich ??

pavel kysilka
10.5.2005 22:11 honza
Rozbalit Rozbalit vše Re: Hmm
co ma spolecneho uroven znalosti linuxu s poznamkou, ze zisk muze byt take "vyuzit" pro vlastni prospech. To smi dneska kritizovat jen nekdo, kdo napsal minimalne jeden driver do kernelu?
10.5.2005 14:48 iRAY | skóre: 21 | blog: /.cz
Rozbalit Rozbalit vše Je v plánu i tento druh podpory?
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Chceme ale také podporovat konkrétní projekty vývoje svobodného softwaru...
Chceme, aby lidé sami přicházeli s náměty či už rozdělanými projekty, které potřebují podpořit ve svém dalším rozvoji, a my pak zkusíme najít cestu, jak tu podporu realizovat.
Vykládám si toto správně tak, že pokud Vám (někdo) sdělí na kterém FOSS projektu pracuje (pracuji), vy se pokusíte sehnat prostředky (sponzory), aby se tomu mohl člověk věnovat naplno?
/.cz
10.5.2005 16:05 Petr
Rozbalit Rozbalit vše Re: Je v plánu i tento druh podpory?
:-) Jo zrova včera jsem mladýmu četl pohádku kde všechno dobře dopadlo. Fakt se to fajn poslouchá i čte. :-)
10.5.2005 17:49 iRAY | skóre: 21 | blog: /.cz
Rozbalit Rozbalit vše Re: Je v plánu i tento druh podpory?
:) Nekažte mi radost, já taky rád pohádky :)
Mikos avatar 10.5.2005 20:31 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Držím Liberixu i OSS Alliacni palce!
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Hnusí se mi jak je zde v diskuzi spousta komentářů cynických. Založení obou dvou organizací je velmi záslužný počin a měli bychom být všichni rádi, že už se tu u nás konečně něco takového udělalo.

Možná vám to povídání přijde jen jako hezká pohádka, ale je to jednozačně krok správným směrem, který do budoucna může rozšíření OSS/FS v ČR velmi pomoci. A teda co mě dostalo nejvíc byl hned uplně první komentář v diskuzi ("Fixlovalo se vzdycky a vzdycky se fixlovat bude.") - to je typicky "čecháčkovská" povaha - jakmile je někdo aktivní a snaží se něco dělat (a ne jen kecat v hospodě či v internetové diskuzi), hned je "podezřelý"... fakt úžasný... lidi měli byste se nad sebou zamyslet.
CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
10.5.2005 22:20 Petr
Rozbalit Rozbalit vše Re: Držím Liberixu i OSS Alliacni palce!
to je typicky "čecháčkovská" povaha - jakmile je někdo aktivní a snaží se něco dělat (a ne jen kecat v hospodě či v internetové diskuzi), hned je "podezřelý"... fakt úžasný... lidi měli byste se nad sebou zamyslet.


Já zas nemám rád oblíbené rčení "čecháčkovská povaha". Tento pojem je vymyšlen a používán hlavně v situacích když někdo chce prosadit své zájmy přes odpor okolí. Tato "povaha" vznikla působením okolních vlivů a pokud by ve stejném prostředí a za stejných okolností byl jiný národ, skončilo by to stejně. Když žiju v prostředí kde se lže a krade, automaticky neveřím všemu co slyším a vždy si dávám pozor na to jestli nemá někdo ruku v mé kapse. Stále to ale neznamená že musím být špatný já. Češi už dokázali ve světě dost dobrých věcí a nemyslím si že jsou horší než jiné národy.
V žádném případě bych nechtěl jakýmkoliv způsobem odsuzovat úsilí lidí co se snaží udělat dobrou věc. Bohužel jsem se ještě nikdy nesetkal s tím že by takové organizace plnily to co si při svém založení předsevzaly. Buď skončí pro nedostatek peněz a lidí, nebo se z nich vyklubou podvodníci. V nejlepším případě původní idea zůstává jako hezký obal který zakrývá tvrdě komerční jádro. Sám zkouším takovou drobnou akcičku s výukou mládeže ale narážím na problémy které jsou úplně mimo chápání normálního člověka. Každopádně držím palce každému kdo se o to pokusí.
10.5.2005 21:10 jarin
Rozbalit Rozbalit vše Jen tak dál!
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Hodnotim obě dvě aktivity také velice pozitivně. Líbilo by se mi, pokud by se jedna z nich (Liberix?) věnovala více Open Source projektům jako takovým a komunitám a druhá (OSS Alliance?) podpoře a rozšiřování Open Source ve státním sektoru/školství apod. Jinak mi připadá zbytečné plítvání, aby se oba subjekty pouštěli do stejných projektů...

Ale jinak - držím palce!!!
10.5.2005 22:18 honza
Rozbalit Rozbalit vše podpora FOSS je bohuzel velmi skodliva
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
nebot odcerpava kapital technologicky nadejnym subjektum. Pro vyvoj software je zapotrebi kapital a jestlize se ve spolecnosti najdou moznosti, jak ziskavat software zadarmo, budou se uzivatele (kteri nakupem software) tento kapital davaji k dispozici snazit, sve vydaje snizovat.

Doufam, ze brzy vznikne organizace, ktera bude podobne nesmysly potirat.
10.5.2005 23:02 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
Rozbalit Rozbalit vše Re: podpora FOSS je bohuzel velmi skodliva
Tak se tolik neboj, my se ti v nejhorším na večeři složíme :o)
Copak toho není dost?
11.5.2005 07:06 Martin
Rozbalit Rozbalit vše Re: podpora FOSS je bohuzel velmi skodliva
Mel by jste si nejprve zjistit zakladni fakta. FS != software zadarmo.
Pro vyvoj software je zapotrebi kapital...
Hromada FS/OSS projektu vznikla bez jakehokoliv kapitalu. Vas vyrok tedy neplati.
11.5.2005 13:22 iRAY | skóre: 21 | blog: /.cz
Rozbalit Rozbalit vše Re: podpora FOSS je bohuzel velmi skodliva
Ach jo... Je mi opravdu líto lidí, kteří žijí v mylných představách. Upřímě řečeno za to mohou i některé internetové portály a uživatelé, kteří šíří nesmysl, že Linux či FOSS je zadarmo. Díky tomu je každý kdo prodává linux či jiný software je nenáviděn (přičemž paradoxně právě FOSS financuje - viz např. SUSE/Novell).
Takže pozor, nečekané odhalení: Free Software != Freeware. Nejde tedy o cenu, ale o způsob myšlení (svobodu).
11.5.2005 14:14 ja
Rozbalit Rozbalit vše Re: podpora FOSS je bohuzel velmi skodliva
clanek o produktivite programovani

http://www.approximity.com/produktiver_programmieren/pitman_en.html

nechci to rozebirat, at si to kazdy precte a zamysli se. Co se tyce tech chytrych poznamek o tom, ze free neznamena freebeer, tak bych rad ostatni ubezpecil, ze jsem si tu GPL precetl prvne v roce 1987, tedy jiste o neco drive, nez vetsina tech chytrych zde opustila materskou skolku. Myslim ze vim o cem mluvim.
11.5.2005 16:39 iRAY | skóre: 21 | blog: /.cz
Rozbalit Rozbalit vše Re: podpora FOSS je bohuzel velmi skodliva
Vážený pane, v mém příspěvku nešlo o produktivitu práce, ale o to, že to co jste napsal je nesmysl. Neomlouvá Vás ani skutečnost, že jste GPL četl téměř před 20-ti lety ;-)
11.5.2005 16:13 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
Rozbalit Rozbalit vše Re: podpora FOSS je bohuzel velmi skodliva
Tak jinak. Tenhle výrok je naprosto zhovadilý. Zákazníci chtějí software co nejlevněji a co nejkvalitněji, open source se v tomto směru velmi daří. Argumentovat, že open source je nesmysl, protože nabízí lépe to co zákazníci chtějí a vám to bere kšefty, to samozřejmě můžete, ale je asi jasné, co si o tom většina lidí bude myslet.

Taková organizace už tu je, jmenuje se SCO.

Vývoj software samozřejmě něco stojí. Software by měl mít nějaký účel a někdo ho pravděpodobně potřebuje. Na software, který k ničemu není a nikdo ho nepotřebuje samozřejmě nikdo nic nedá. A i software který potřebuju se budu snažit získat co nejlevněji. A (v ideálním případě) koupím si ten, který nejlépe vyhoví mým potřebám a bude co nejlevnější. Pokud ty ,,technologicky nadějné`` subjekty nemají co nabídnout a potřebují se chovat tak jak je v tomto příspěvku, tak ať si klidně chcípnou.

Až ten software bude potřeba, tak se peníze potřebné na jeho vývoj najdou, bude-li to stát za to.
Copak toho není dost?
11.5.2005 17:10 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: podpora FOSS je bohuzel velmi skodliva
No jasně, zrušíme ledničky, ať maj ledaři co žrát...

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.