Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tak jsem si asi po dvou letech reinstaloval desktop. Vse slo jako po masle bez skoro jedineho zadrhele.
Co bych si pral je to, ze kdyz nainstaluju Linuxovou distribuci, u me Debian, tak proste vzdalena sprava (graficka) bude automaticky fungovat stejne jak je tomu ve windows.
Musim si tady trosku rejpnout. Par dni zpatky tady byla anketa jestli jsme na Linux nekdy nastvani - nebo tak neco. No a prave tohle je den, kdy Linux musim zavrit a jit delat do Windows, protoze se jednoduse nemuzu dokopat nastavit a rozchodit VPN clienta. Opakuji, jednoduse. Na slozitosti nemam naladu ani cas.
Ahoj. Potreboval bych vytvorit JSF webpage Guest Book. Uzivatel by mel mit moznost se zapsat do knihy a take prohlidnout seznam tech zapsanych. Melo by to zapisovat do database, ktera ma jen jednu tabulku.
Casto sleduju peers pri stahovani pres torrent a skoro nikdo nepouziva sifrovani a DHT.
Jakoz to velky priznivce, uzivatel a administrator Linuxu jsem velice skepticky. Nekdy si dokonce myslim, ze Linux jde cestou, ktera je absolutne nesmyslna.
Rad bych se zeptal v cem delate nejadeji webove stranky. Znam jen Quantu nebo Bluefish. Zajima me jestli je treba neco lepsiho.
Melo by to byt pro tak poloprofesionalni praci. Trosku JavaScript, PHP, atd.
Tak jsem pekne nastvanej. Proc? Protoze IBM prodala sve kompy Lenovy. Uz nemam co nabidnout zakaznikum.
Nejak jsem se zamyslel... a myslim, ze rada vyrobcu software jsou sami proti pri pohledu do budoucna.
Nevite o nejake spolehlive firme, ktera vytvar weby pro zakazniky na bazi CMS?
Nazazil jsem na dilema. Chci si nascenovat fotky. Jaky format by jste doporucili? TIFF, JPEG, PNG nebo neco jineho?
Rad bych se zeptal na vas nazor nez napisi nekomu z OpenOffice.org...
Jak muj titulek naznacuje, chci vam nastinit me zazitky nakupu po Internetu. Jelikoz jsem v Australii, tak take pridam male srovnani.
Zajimalo by me, jestli je mozne opustit nasi planetu rychlosti mensi nez kosmickou za predpokladu nevycerpatelneho zdroje paliva?
Nevim jestli si nekdo vsiml, ale Skype ma repository pro debian.
Chtel bych se zeptat, jestli by se nasel nekdo...
Tak nevim cim to je, ale ten SuSE 9.3 je docela bes a hruza. Po jiz dvou tydenim neustalem pouzity, jsem dosel k nazoru, ze si zase nabootnu muj debian.
Tak jsem zase dostal ban na CZ Phoenix.
06:07:28] janicka: You are being kicked because: takovy veci tu nemame radi
Rad bych se zeptal, proc me omezujete v mem bloku? Napr: "Váš zápis je příliš dlouhý. Rozdělte jej pomocí značky tak, aby perex měl méně než 150 slov."
Jsem myslel, ze tato sluzba je jako muj denik, do ktereho si muzu psat co chci, i kdyz slusne. Ted me zase omezujete. Uz se mi to stalo dvakrat, tak radsi zpravu vymazu a jdu pryc.
Chcete aby si lide psali denik, ale pak je omezite. Nesouhlasim s necim takovym.
Ale to je proste dnesni svet, svet na dve veci, kde se vsichni snazi udelat co nejvice pravidel, a za chvili se clovek ani neuprdne.
Po dnesnim security updatu mozilly mi prestala nejak z casti fungovat. Nejde ovtvirat do tabs, kdyz chci managovat bookmarks tam mi vyskoci okenko s:
XML parsing Error: not well-formed Location: chrome://communicator/content/bookmarks/bookmarksManager.xul Line Number 1, Column 1:
Na dalsi jsem jeste nemel cas prijit. Co se deje? :-)
Tak jsem se konecne dostal k installaci dalsi verze z dilny Novell SuSE 9.3 Pro. Po hladke instalaci vse bezi jak na dratku. Dokonce jsem hned vyzkousel installaci ovladacu pro ATI a uplne bez problemu vse beha.
Musim konstatovat, ze tato verze je plne pouzitelna na jakemkoliv desktopu.
Tak lidi, ted uz jen aby zname softwarove firmy zacly delat take verze pro Linux
Proste jsem z neho unesen. Nic jineho nechci.