abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:11 | Zajímavý článek

    Odborníci z Penn State University zkoumají způsob ukládání informací na lepicí pásku. Principiálně by podle nich bylo možné kombinací odlepení a zpětného přilepení dosáhnout uložení informace, kterou opětovným odlepením dokážou přečíst. Výhodou je, že způsob uložení i přečtení je čistě mechanický. Zde o tom referují ve volně dostupném článku. Zajímavé bude sledovat zda se jim v rámci výzkumu podaří prokázat použitelnost i v jiné než

    … více »
    karkar | Komentářů: 6
    včera 13:00 | Zajímavý projekt

    Na GitHubu byl publikován reprodukovatelný návod, jak rozchodit Adobe Lightroom CC na Linuxu a Wine. Návod byl vytvořený pomocí AI Claude Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Humor

    Pokud by někdo potřeboval Wayland kompozitor uvnitř počítačové hry Minecraft, aby mohl zobrazovat okna desktopových aplikací přímo v herním prostředí, může sáhnout po Waylandcraftu. Ukázka na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.5. 23:55 | Zajímavý článek

    Uroš Popović v krátkém článku vysvětluje, co jsou emulátor terminálu, TTY a shell a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Jde o první díl seriálu na jeho novém webu Linux Field Guide věnovaném nízkoúrovňové práci s linuxovými systémy.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    16.5. 22:33 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13.5, tj. pátá opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.14, tj. čtrnáctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.5. 12:55 | Nová verze

    CiviCRM (Wikipedie) bylo vydáno v nové verzi 6.14.0. Podrobnosti o nových funkcích a opravách najdete na release stránce. CiviCRM je robustní open-source CRM systém navržený speciálně pro neziskové organizace, spolky a občanské iniciativy. Projekt je napsán v jazyce PHP a licencován pod GNU Affero General Public License (AGPLv3). Český překlad má nyní 45 % přeložených řetězců a přibližuje se milníku 50 %. Potřebujeme vaši pomoc, abychom se dostali dál. Pokud máte chuť přispět překladem nebo korekturou, přidejte se na platformu Transifex.

    jardaIT | Komentářů: 3
    15.5. 12:22 | Bezpečnostní upozornění

    Další lokální zranitelností Linuxu je ssh-keysign-pwn. Uživatel si může přečíst obsah souborů, ke kterým má právo ke čtení pouze root, například soubory s SSH klíči nebo /etc/shadow. V upstreamu již opraveno [oss-security mailing list].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.5. 17:22 | Komunita

    Singularity (YouTube) je nejnovější otevřený film od Blender Studia. Jedná se o jejich první 4K HDR film.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    14.5. 16:55 | Zajímavý software

    Vyšla hra Život Není Krásný: Poslední Exekuce (Steam, ProtonDB). Kreslená point & click adventura ze staré školy plná černého humoru a nekorektního násilí. Vžijte se do role zpustlého exekutora Vladimíra Brehowského a projděte s ním jeho poslední pracovní den. Hra volně navazuje na sérii Život Není Krásný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    14.5. 14:00 | Zajímavý projekt

    Společnost Red Hat představila Fedora Hummingbird, tj. linuxovou distribuci s nativním kontejnerovým designem určenou pro vývojáře využívající AI agenty.

    Pinhead | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1650 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Ban na DC.

    1.5.2005 11:33 | Přečteno: 2611× | all

    Tak jsem zase dostal ban na CZ Phoenix. 06:07:28] janicka: You are being kicked because: takovy veci tu nemame radi _BAN_1w downloaddone\hacking\-= How to cheat on Direct Connect!! =-.txt

    Myslim, ze je to absolutne smesny. Janicka moralizuje :-). Navic jsem nikdy ani nesnazil nejak podvadet na DC. Proc take. Vim, ze kdyby to delal kazdy, tak je pak DC k nicemu. Navic sdilim hodne, hodne dat a mam slusnou rychlost na upload (pul mega)

    Tak jsem se rozhodl, ze te Janicce tedy napisi vzkaz na jejich forum, a ejhle, chteji po me registraci. To byla dalsi rana. No urcite se budu registrovat.

    Docela me tyto registrace stvou, vsude. Na co jim jsou registrace, kdyz tam vyplnim vse spatne, to me take nejde do hlavy. Registrace by mela byt z vasi svobodne vule. To same vyplnovani dotazniku pri registraci.

    Proste proc takhle lide smysleji. Nejaka pravidla byt musi, ale toto je mi opravdu k smichu? Ja kdybych neco takoveho delal, tak bych nikdy neukladal takova data. Co kdyby jednou nekdo prisel. Akorad bych poskodil vsechny ostatni, protze vsichni vime, jaka data se prenaseji :-)

    Mnozi vzdy rikaji, ze kdyz se ti to nelibi, tak to nepouzivej a tak dale. Ja jsem zase takovy, ze co se mi nelibi, tak dam vedet, aby se to mohlo zlepsit, nebo aby me nekdo presvedsil, ze tak je to dobre. Az pak zvazuju odchod.

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    1.5.2005 12:56 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Nucene registrace
    Taky k smrti nesnasim nucene registrace - to se vzdycky na ten web tak akorat v***...
    1.5.2005 14:34 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nucene registrace
    pokud se registrace tyka pouze jmena a hesla (prip. e-mailu pri vazne minenych sluzbach), tak neni co namitat. obycejne, kdyz chces nekde vazne diskutovat, zalozis si tim vlastni identitu. pochopitelne to stve zejmena ty, kteri si chteji pouze jednorazove ulevit. logicka ochrana takovych for omezi vylevy nahodnych kriklounu...

    kaslu pouze na registrace dozadujici se osobnich udaju (i kdyz bych je tam vyplnil falesne).
    1.5.2005 16:02 Ondřej Čečák | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nucene registrace
    no jo, ale ono to ma i druhou stranku mince.

    Na svych strankach mam forum powered by phpBB (http://www.ja2.wz.cz/forum) a tam proto, ze me registrace take stvou, registrace povinna neni a z toho plyne dost neprijemnosti -- moderatori nebo ja musime mazat spamy a dalsi bordel od botu, anonymni prispevatele si muzou delat srandu nebo byt sprosti a podobne.

    Pokud by tam byla automaticka registrace, tak by to bezpecne vyradilo otravne spamujici boty, pokud by nove registrovane uzivatele musel rucne schvalovat admin nebo moderator, urcite by ubylo take otravu a flameru ...
    -- "Ja vim, on vi, ty pico!"
    A dobre ti tak ;-)
    Luk avatar 1.5.2005 14:31 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše To je underground...
    Ať si říká kdo chce co chce, DC a podobné sítě jsou prostě určitá forma undergroundu. Kdo chce být členem "gangu", musí ctít jeho pravidla a zastání nikde nenajde (a už vůbec ne u policie :-)). Takže majitel hubu a jím určení operátoři si mohou dělat co chtějí a stanovit si jakákoli pravidla.

    Mimochodem, na naprosté většině (aspoň českých) hubů stačí sdílet soubor s názvem jako hardcore_preteen_action12.jpg a doživotní ban je jistý. Co na tom, že nikdo nezkoumal obsah souboru.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    Pavel Stárek avatar 1.5.2005 19:39 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše No jo no,
    já sem jednou dostal na jednom HUBu BAN za sdílení knihy Mein Kampf. Ale nakonec sem si ten unban vybojoval kdesi na fóru toho HUBu.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    Luk avatar 1.5.2005 20:05 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No jo no,
    Mein Kampf jsem si (ze zvědavosti) právě přes DC stáhl. Tím to ale skončilo, a za ty 3 roky co ho mám, jsem se do něj ještě nepodíval :-D
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    Pavel Stárek avatar 1.5.2005 21:43 Pavel Stárek | skóre: 43 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: No jo no,
    Já sem trošku začal, a zjistil jsem, že je to docela složité čtení, tak jsem to taky vzdal.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    2.5.2005 08:22 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Smrt P2P!!!
    $SUBJ :-)
    4.5.2005 13:06 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Kde je problem?...
    No problem spise vidim na Phoenixu. Jen tam dostavam ban. Uz tam chodim jen na nakup banu a vzdy me to rozesmeje :-) Vzdy jsem tam asi tak pulhodky. 4 downloady se na me okamzite nalepi a kdyz me uriznou, tak je take musim odriznout. Jejich chyba.

    Take musim vyjadrit svou nespokojenost s vyrokem, ze si moderatori muzou delat pravidla jaka se jim zlibi. Myslim, ze to je spise philozoficka otazka. Melo by se dodrzovat take nejake desatero, hlavne co se tyce nakladani s nasimi udaji. V nynejsi situaci bych urcite pri provozovani takoveto sluzby nebral zadna data, mozna jmeno a heslo (ne email). Co kdyby na me dosli.

    Jo a take nesouhlasim s tim, ze kdyz se zaregistrujes, tak take musis zaplatit. Myslim, ze to s tou philozofii nema co spolecneho. Dal bych nejake penize rad (i davam, nekde), ale nedam je nikde kde je podporte nas nejakou castkou. Dam je jen v pripade, kde je napsano, potrebujeme takovou a takovou sumu na tohle a tohle. Po vybrani zbirka konci. Jako u reklamy na Mozillu. Tak to ma byt.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.