Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak mám zase jeden nápad jak si práci u PC zpříjemnit, ale netušim jestli to lze tak jednoduše jak si představuji...
O co mi tedy jde tentokrát? Velice rád u PC poslouchám hudbu a tak bych chtěl od sebe oddělit audio výstup co má jít do bedýnek (jako zdroj třeba amaroK či mplayer) a druhý co chci použít na IM komunikaci (zde může být zdrojem třeba TeamSpeak či Skype)
Je mi jasné, že budu asi potřebovat dvě zvukovky, ale než se pustím do jakýchkoliv pokusů, tak se chci zeptat zda-li s tím nemá někdo zkušenosti. :-)
Mám otázečku u které netušim jestli patří do fóra, takže se raději zeptám tady :-)
Mám doma jako distro gentoo a pokud se pokusím kompilovat cokoliv co závisí na QT (tak nějak jsem odpozoroval, že používá qmake) tak se mi začne sekat mašina. Copak to znamená? Myš reaguje VELICE pomalu, vstup z klavesnice je ignorován (až poté co se vše vrátí do normálu se všechny stitsky "provedou"), hodiny v pravo dole taktéž ukazují pořád stejný čas. "Zaseknutí" grafiky by se dalo přežít, jenže mašina přestane odpovídat i sítově - jako by byla vyplá. Navíc toto "řádění" na 100% nepřežijou všechny spuštěné JAVA aplikace (typicky Azureus, OO.o) a i některé další - při poslédní kompilaci (jenom program kile) spadlo dhcp & pdnsd...
Tak když už jsem si ulevil, tak bych se chtěl zeptat jestli někdo z gentooistů má taky podobné problémy?
Docela jsem si dneska oblibil zapisky jedne holky co si tu zacala vest blog - byly to proste ulitle zapisky :-D. No ale pak je nekdo smazal a ten blogu uz haze chybu:
Objekt nenalezen cz.abclinuxu.exceptions.NotFoundException: Blog Kristyanka nebyl nalezen!
Nejdřív jsem si na www.abclinuxu.cz nechtěl psát blog (už totiž jeden mám - http://sexta.homeip.net), ale jedna moje paní profesorka pronesla něco, o co se prostě s vámi musím podělit ;-)