CyberChef je webová aplikace pro analýzu dat a jejich kódování a dekódování, šifrování a dešifrování, kompresi a dekompresi, atd. Často je využívaná při kybernetických cvičeních a CTF (Capture the Flag). Vydána byla nová major verze 10 (aktuálně 10.4.0). Přehled novinek v Changelogu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch OTA-1 Focal založené na Ubuntu 20.04 Focal Fossa.
Společnost Red Hat slaví 30 let.
Ve věku 91 let zemřel izraelský informatik Ja'akov Ziv, spolutvůrce bezztrátových kompresních algoritmů LZ77, LZ78 a LZW (Lempel–Ziv–Welch).
Byla představena nová Arduino deska Arduino UNO R4 s 32bitovým MCU RA4M1 (Arm Cortex-M4). Desku lze zatím získat pouze v rámci early access programu.
Operační systém MidnightBSD, fork FreeBSD optimalizovaný pro desktop s prostředím Xfce, byl vydán ve verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Neurodeck: Psychological Deckbuilder (ProtonDB).
Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.
Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.
Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.
Tak mám zase jeden nápad jak si práci u PC zpříjemnit, ale netušim jestli to lze tak jednoduše jak si představuji...
O co mi tedy jde tentokrát? Velice rád u PC poslouchám hudbu a tak bych chtěl od sebe oddělit audio výstup co má jít do bedýnek (jako zdroj třeba amaroK či mplayer) a druhý co chci použít na IM komunikaci (zde může být zdrojem třeba TeamSpeak či Skype)
Je mi jasné, že budu asi potřebovat dvě zvukovky, ale než se pustím do jakýchkoliv pokusů, tak se chci zeptat zda-li s tím nemá někdo zkušenosti. :-)
Mám otázečku u které netušim jestli patří do fóra, takže se raději zeptám tady :-)
Mám doma jako distro gentoo a pokud se pokusím kompilovat cokoliv co závisí na QT (tak nějak jsem odpozoroval, že používá qmake) tak se mi začne sekat mašina. Copak to znamená? Myš reaguje VELICE pomalu, vstup z klavesnice je ignorován (až poté co se vše vrátí do normálu se všechny stitsky "provedou"), hodiny v pravo dole taktéž ukazují pořád stejný čas. "Zaseknutí" grafiky by se dalo přežít, jenže mašina přestane odpovídat i sítově - jako by byla vyplá. Navíc toto "řádění" na 100% nepřežijou všechny spuštěné JAVA aplikace (typicky Azureus, OO.o) a i některé další - při poslédní kompilaci (jenom program kile) spadlo dhcp & pdnsd...
Tak když už jsem si ulevil, tak bych se chtěl zeptat jestli někdo z gentooistů má taky podobné problémy?
Docela jsem si dneska oblibil zapisky jedne holky co si tu zacala vest blog - byly to proste ulitle zapisky :-D. No ale pak je nekdo smazal a ten blogu uz haze chybu:
Objekt nenalezen cz.abclinuxu.exceptions.NotFoundException: Blog Kristyanka nebyl nalezen!
Nejdřív jsem si na www.abclinuxu.cz nechtěl psát blog (už totiž jeden mám - http://sexta.homeip.net), ale jedna moje paní profesorka pronesla něco, o co se prostě s vámi musím podělit ;-)