Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Nevim jestli si nekdo vsiml, ale Skype ma repository pro debian.
Mozna jdu s krizkem po funusu, ale zjistil jsem to teprve nyni.
Pro vsechny co tomu moc nerozumi, tak kdyz chcete naistalovat skype na Debian nebo Ubuntu, nebo na neco jineho co pouziva Debiani balickovaci system a apt, tak jen pridejte do souboru /etc/apt/sources.list
tento radek deb http://download.skype.com/linux/repos/debian/ stable non-free
.
Pak uz jen staci zadat apt-get update
a apt-get install skype
Vyhoda je take v tom, ze budete moci jednoduse updatovat.
Zdroj nahttp://www.skype.com/products/skype/linux/repositories.html
Tiskni
Sdílej:
als02:/etc/init.d# apt-get install skype Reading package lists... Done Building dependency tree... Done Some packages could not be installed. This may mean that you have requested an impossible situation or if you are using the unstable distribution that some required packages have not yet been created or been moved out of Incoming. Since you only requested a single operation it is extremely likely that the package is simply not installable and a bug report against that package should be filed. The following information may help to resolve the situation: The following packages have unmet dependencies: skype: Depends: libqt3c102-mt (>= 3:3.3.3.2) but it is not installable E: Broken packages
Ale zabivat se tim budu az zitra. Ted jdu chrnet. Samozrejme namety jen vitam
Ahoj,
ja jsem do Ubuntu nainstaloval Skype podle Neoficiální příručky a zatím vše jede, jak má. Pravda, musel jsem předtím vyřešit problém s přijímáním hovoru, ale fórum na skype.com pomohlo.