Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Rad bych se zeptal v cem delate nejadeji webove stranky. Znam jen Quantu nebo Bluefish. Zajima me jestli je treba neco lepsiho.
Melo by to byt pro tak poloprofesionalni praci. Trosku JavaScript, PHP, atd.
Tiskni
Sdílej:
Ale spousta programátorů v Pythonu říká, že žádné IDE nepotřebují - protože narozdíl od Javy, C# a podobných monster se s tím jazykem pracuje tak jednoduše a elegantně, že je IDE zbytečnéIDE prece neni jen o jazyku, ale mj. o cinnostech, ktere k vyvoji nejakeho programatorskeho pocinu patri. A ty mnoho IDE urychluje a integruje velmi dobre.
Ve vim jsem stranky jeste nezkousel. Pomaha vim nejakym zpusobem? Nebo je to hardcore programovani na lajne.
Jsem radsi, kdyz mi neco ulehci praci.
d2f>
mi vloží do schránky celý tag a klávesou p/P si ho můžu usadit na jiné místo.
BTW: den příkaz není tak tajemný. Prostě znamená smaž (d) vše od aktuálního znaku až po druhý (2) výskyt (f) znaku >. Pokud chci třeba vyjmout obsah atributu, bude daný příkaz df"
.
C-c C-e for ENT a.php ENT C-c + m ENT p ENT C-c C-e inp ENT C-c + ty ENT h ENT C-c + n ENT aaa ENT C-c + v ENT aaa ENT
<form action="a.cgi" method="get"> <input type="hidden" name="aaa" value="aaa"> </form>
for a a.php SPC m p > inp ty h SPC n aaa SPC v aaa > >
<form>
, je to rychlejší geany
, jinak na úpravy není nad nedit
a na konzoli mc
. Pokud jde o "dělání" webových stránek - nesnáším tuto činnost, snažím se v maximální míře at si jejich obsah "dělají" autoři sami.
->
napovedet metody prislusejici k objektu