Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Casto sleduju peers pri stahovani pres torrent a skoro nikdo nepouziva sifrovani a DHT.
Zajima me jak jste na tom vy? Myslim, ze treba sifrovani je zaklad, protoze pak maji isp smulu neco sledovat.
Tiskni
Sdílej:
Ja treba pro ISP pracuju a tvuj nazor se mi tedy ani trochu nelibi!Proc by te melo zajimat co ztahuje? ISP ma tusim povinnost logovat chovani uzivatele na siti (aspon myslim), ale ze by se mi nelibilo, ze ty logy nemuzu desifrovat ... Povinnost splnis, tak proc se nad tim vztekat. Tohle byl jenom muj nazor. Rad bych si precetl ten tvuj.
Hezky jsi to rekl za me. Dik.
Nejradsi bych zavedl veskerou komunikaci sifrovane a pak si kazdy muze utrit nos. Jedna se mi o me soukromy
Takze vsichni nahodte sifrovani, kde muzete a pak uz nam do toho nikdo nebude strkat nos.
Tak je to porad pomale, ale vyuzivam. Stahovani ruznych distribuci pres torrent je parada. Navic jak mi tam nekdo poradil s pridanim tech trackeru - fungujeto. Ale malo lidi jede sifrovane, coz bych preferoval
...ale USA je země jiných mravů.Mj. v který zemi se momentálně provideři snaží zákazníkům namluvit, že síťová neutralita je blbost, kterou nepotřebují?
Myslim, ze je to obrana proti tomu, aby nekdo mohl rici, stahoval jsi toto, nebo tamto. A o to mi jde. Jestli mi nekdo rekne ano stahoval jsi, tak nemam problem. Ale kdyz sifruju, tak uz mi nerekne co jsem stahoval.
A jestli se to da rozsifrovat v nejake brzke dobe, tak pak je to na houby.
Jde mi o to, ze my uzivatele internetu bychom meli maximalne zabranit tomu, aby nejaky urednik mohl prijit k ISP a rici mu, aby vytahl co kdo stahuje. To mi dost vadi.