Portál AbcLinuxu, 16. dubna 2024 21:35


Nástroje: Začni sledovat (3) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
Josef Kufner avatar 27.5.2005 02:24 Josef Kufner | skóre: 70
Rozbalit Rozbalit vše V praxi?
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Vypada to zajimave, ale zajimalo by me, jestli (a jak) to nekdo vyuziva v realnem svete. Videl jsem v akorat automaticke odhlaseni z Xek pri rebootu (v /etc/rc.d).
Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
Yin avatar 28.5.2005 20:07 Yin | skóre: 39 | blog: Yinotopia | Slovesnko, Košice
Rozbalit Rozbalit vše Re: V praxi?

Ja to pouzivam spolocne s micq (conzolovy ICQ client). nuieje to este dokoncene...

Ked dojde sprava, cez tcl spustim kdialog s input-boxom. Ked dam cancal ingnorujem spravu, ked tam nieco napisem, odosle text s input-boxu. Prakticke a nemam ICQ klienta stale na ocich... (ziadneho nemam rad)

Nikdy nie je tak zle, aby to jeden poharik nemohol ešte zhorsiť.
27.5.2005 06:09 trancelius | skóre: 22
Rozbalit Rozbalit vše Praktické využití
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Já sem si napsal takovej scriptík, kterej pomocí DCOP volání zjistí co hraje v amaroKovi a pak to uloží do klippera, takže se můžu třeba na chatu chlubit mým nowPlaying ... :D
#! /bin/bash
nowPlaying="$(dcop amarok player nowPlaying)"
position="$(dcop amarok player currentTime)"
total="$(dcop amarok player totalTime)"
dcop klipper klipper setClipboardContents "amaroK 1.2.3 >> $nowPlaying [ $position / $total ]"
Jiří Němec avatar 27.5.2005 14:31 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
Rozbalit Rozbalit vše Re: Praktické využití
Díky moc. Super script. Teď jestě musím zjistit jak ten výstup dostat do standardní schránky, co mám na prostredním tlacítku, bez použití klipperu. Používám amaroK v window makeru.

Když ten výstup nasměruji na xclip, tak mi to vkládá správný výstup do xtermu, xchatu, ale do psi ne. A zrovna bych to potřeboval používat v tom psi. Celkově se ten xclip chová podivně a všechny qt programy jeho výstup tak nějak ignorují. Bohužel jsem nenašel náhradu za xclip.
Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
Josef Kufner avatar 27.5.2005 15:49 Josef Kufner | skóre: 70
Rozbalit Rozbalit vše Re: Praktické využití
zkus xsel
Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
Jiří Němec avatar 27.5.2005 16:12 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
Rozbalit Rozbalit vše Re: Praktické využití
Díky moc. O tom jsem nevěděl, portage to neznalo, musel jsem si z bugzilly stahnout ebuild. Ale funguje to.
Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
27.5.2005 08:25 JM
Rozbalit Rozbalit vše pouziti
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Ja mam zase skript, ktery projde vsechny filmove soubory v adresari, najde j k nim titulky (a uhodne kodovani).

No a abych nemusel na kazdy film:) zastavovat amarok, tak ho pauznu skriptem a na konci filmu zase pustim.
xpj avatar 27.5.2005 09:25 xpj | skóre: 22 | blog: Malé linuxové radosti... a strasti | Řevnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: pouziti
To zní zajímavě - nemůžeš ho, prosím, poskytnout? :-)
27.5.2005 10:34 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Děkuji
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Zrovna včera jsem si říkal, že se tu už dlouho neobjevilo pokračování seriálu o KDE a dneska tu už je! Děkuji hlavně za dcop konqueror* pořád jsem přemýšlel, jak zjistit identifikátor již běžícího okna, ale protože to nebylo moc nutné, tak se mi to nechtělo hledat.
When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
27.5.2005 17:43 Miroslav Suchý
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji
ad zjistit indentifikator jiz beziciho okna: zrovna jsem to taky potreboval a nasel jsem skvely (cesky) programek wmctrl.
27.5.2005 17:57 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji
Mě sice stačil dcop, ale tohle vypadá univerálněji a dokonce je i v portage! Jak mi dojede kompilace tak ho hned emergnu!
When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
Milhouse avatar 27.5.2005 10:54 Milhouse | skóre: 15 | blog: MilhouseLand
Rozbalit Rozbalit vše Mousiiiissss
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Teda mozna jsem retardovanej, ale predstava psani prikazu pro spusteni filmu a apod. mi pripada jako zbytecne slozite. V Krusaderu 3x kliknu a jede. :)
"...naše práce není vidět, ale je důležitá!"
27.5.2005 11:31 johniez | skóre: 17 | blog: xyz | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Mousiiiissss
O tom ten clanek myslim nebyl...
Josef Kufner avatar 27.5.2005 15:56 Josef Kufner | skóre: 70
Rozbalit Rozbalit vše Re: Mousiiiissss
Hm, 3x kliknout mi prijde celkem narocne. Mam scriptik, ktery spusti film z cd vcetne mountnuti, umountnuti, zastaveni a opetovneho spusteni xmms a jeste na konci vysune cd. Takze vsecko mam na jeden uder do klavesnice.
Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
27.5.2005 12:06 Dračík | Kladno
Rozbalit Rozbalit vše Diky
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Tyhle clanky o KDE byly fajn, nevedel jsem, co vsechno KDEcko zvladne a poskytly mi inspiraci.

Diky!
27.5.2005 14:14 Hynek "rADOn" Fabian
Rozbalit Rozbalit vše opatrne
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
jedno z uzitecnych pouziti dcop je restartovani kickera pokud dojde k nejakym potizim. a opatrne, dcop je vyborna vec ale pokud se ho chystate zkoumat stylem 'neco zavolat a koukat co to udela' doporucuji zalohovat adresar ~/.kde/ sic byste se mohli dockat neprijemneho prekvapeni.
Ondroid avatar 27.5.2005 15:36 Ondroid | skóre: 32 | blog: Hombre
Rozbalit Rozbalit vše kommander
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Pokračování seriálu by mohlo býti třeba o Kommanderu. Pomocí něj jsou vytvářet i složité dialogy obsahující většinu běžných KDE widgetů. Vše jde kombinovat s DCOP, Bashem ... Je to založeno na XML. Zkrátka jako webová stránka je popsána pomocí html, tak jde KDE dialog vytvořit pomocí XML. O tom bych si docela rád něco přečet :) Kommander je součástí Quanty jestli se nepletu.
27.5.2005 16:16 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
Rozbalit Rozbalit vše Re: kommander
Jenže aby mohl takovou "aplikaci" někdo používat, musí mít Kommander nainstalovaný také. Ale i tak je to zajímavé. Až na to, že já se práci s Kommanderem nevěnuji, takže by takové pokračování musel napsat někdo jiný - což by samozřejmě nevadilo.
Ondroid avatar 27.5.2005 20:57 Ondroid | skóre: 32 | blog: Hombre
Rozbalit Rozbalit vše Re: kommander
Jasně. Já si s tím teď trochu hrál ale abych o tom psal tak moc do toho zase ještě zatím nevidím ...

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.