Portál AbcLinuxu, 27. října 2025 21:38
A kdybych mi o ten server aspoň trošku šlo, tak bych si jednou za rok ten čas na apt-get našel...

.
xterm, rxvt, nebo třeba konsole. Pokud se ti to nepovede, zkus najít položku spustit (Run) anebo stisknout Alt+F2, mělo by se ti otevřít okno, do něhož napíšeš jeden z výše uvedených programů.
Další možností je přepnout se stiskem Ctrl+Alt+F1 do textového režimu, vyplnit login a heslo a příkaz napsat tam. Zpět se dostaneš stiskem Alt+F7 (respektive F5 u některých distribucí).
BTW: pokud máte konzultace, tak vřele doporučuji je co nejdřív využít.
No po pravdě jsem se k Linuxu ještě nepřipojovala.Hmm a jak jsi teda spustila ten nmap?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
.
Prepáč.
Myslím, že by to chcelo ísť na vec trocha inak. Čo tak sociálne inžinierstvo? Dá s k tomu systému fyzicky dostať? Poznáš niekoho kto tam má konto? Administrátorské konto? Nechá sa pozvať na pivo, do kina, ...?
Hlavně, když jste Linux do teď snad ani neviděli (neviděly)...
$ON (09:43 AM) :
jo tak uz vim co to je
$ON (09:43 AM) :
10.10.3.x je nakej testovaci linux
$ON (09:43 AM) :
do kteryho maji studenti proniknout
$ON (09:43 AM) :
a dostanou za to zapocet
$ON (09:43 AM) :
kdo nepronikne, pise pisemku
$JA (09:43 AM) :
haha
a nedostanu se tam?
$JA (09:43 AM) :
ja bych si to taky zkusil
$ON (09:43 AM) :
no z fesky jo
$JA (09:43 AM) :
skoda
$ON (09:43 AM) :
jinac asi ne
$JA (09:44 AM) :
a vpn connect data asi nejsou k dispozici co?
$ON (09:44 AM) :
no vpnku mame, ale nemas tam ucet
-------
a tak dale. Na ten stag jsem se ptal, abych si ujistil, jestli nahodou nejde o pokus o nabourani serveru se stagem ...
Na FESce jsou FAKT magori. Marusko, neboj, tu pisemku zvladnes ;)
Možná by bylo lepší, přesunout to někam na IRC, ne? Myslím pro ty, co mají zájem pomoci... Myslím, že by nemělo být extra těžký se tam dostat, přece nedaj "dokonale" zabezpečenej server těmhle lidem.
Musíte po sobě i "uklidit"?
Dále bych zjistil, zda jsou stínovaná hesla. Pak bych se snažil rozlousknout heslo. Nevím, jak se to dá dělat ve windows
Máš dobrou konektivitu? Možná by stálo za to stáhnout třeba knoppix, to by mohl snadno rozchodit i začátečník. Záleží ale asi na tom, jak se připojuješ na net.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.