Portál AbcLinuxu, 13. května 2025 23:12
Vzhledem k tomu železu bych doporučoval současny testing(lenny), protože je zmražený a brzy z něho bude stable. Pak se ho tedy podržet a přejít na stable.
Jak zajistím přechod na stable, když teď nainstaluji současný testing (Lenny)? Stane se to automaticky nebo si musím hlídat, kdy bude Lenny prohlášen za stable?
Můžu vědět důvod přechodu z Ubuntu na Debian? Já např. jsem před nedávnem naopak přešel z Debianu (testing) na Kubuntu.
Stable verze má odzkoušené programy, ale na nový hardware těžko půjde nasadit. Na novém stroji to nerozpoznalo ani diskový řadič, natož síťovou kartuProgramy a hardware spolu nesouvisí. Jestli něco rozpozná/nerozpozná diskový řadič, závisí na jádře. A proto existuje etch-backports, kde se nechá najít novější jádro pro novější hardware se zachováním stability programů.
Jestliže má však uživatel k dispozici jediný počítač, může nastat komplikace, protože nemá přístup na net.Jestliže je to server, tak bych si tipnul, že tam přístup k netu bude. K čemu by ten server jinak byl? (A pokud opravdu na net přístup nemá, tak je úplně jedno, kterou verzi si tam kdo dá, protože ho aktualizace nemusí moc zajímat.)
musis mit jadro, ktere umi pracovat s vice nez jednim procesorem, vetsinou byva oznaceno -smp. Etch ma i takove v repozitari. Jestli mas jadro s podporou vice procesoru poznas mimo jine podle vypisu z /proc/cpuinfo, kazde jadro by tam melo byt vypsane.
Musim te upozornit, ze byva dobrym zvykem zakladat pro nove a nesouvisejici dotazy nove poradny. Jednak to ulehci hledani lidem se stejnym problemem, druhak to nezneprehlednuje puvodni poradnu. Dik
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.