Portál AbcLinuxu, 12. května 2025 09:21
forever { // zpracovávání zpráv pro okna while (PeekMessage(/*...*/)) { TranslateMessage(/*...*/); DispatchMessage(/*...*/); } // nějaký blokování Sleep(1s); }
Kde blokování je dost krátké na to, aby systém stále považoval aplikaci za odpovídající (řádově sekundy), ale na uživatele to působilo sekaně kvůli blokování, aplikace v takovém případě reaguje, ale pomalu, 'ghost' window se nepoužije.
Pokud se však bude jednat o zacyklení a v cyklu se nezpracovávají zprávy, tak v tom případě se objeví ono 'ghost' okno a je možné přesouvat a mačkat na něm čudlíky.
forever { Sleep(50s); } // bez zpracování zpráv okna neodpovídají na ping
pomocí Windows api (nemusí ručně, tím, že posílá určité zprávy do DefWindowProc() je to zařízeno) a pokud aplikace neodpovídá (tj. nečte zprávy z fronty, kde se posílá ping), je okno nahrazeno ghost oknem a lze jím pak manipulovat a zavřítROFL, možná tak teoreticky, v praxi to ještě nikdo nepozoroval
Robi to aj mutter (pripadne ina podcast gnome-shellu). Detekcia je celkom rychla (do par sekund od zamrznutia okna).
Toto celkom pekne riesi aj v starsich verziach gnome-shell zmena temy (pripadne rozsirenie Maximus). V teme je mozne relativne jednoducho vypnut listu okna. Tiez je mozne listu vypnut napr. len pre maximalizovane ci polomaximalizovane okna.
pokud jich je stovka, tak je asi něco špatněTak vzhledem k tomu, že se Gnome s každou verzí vzdaluje konfiguraci, kterou chci používat, tak předpokládám, že za chvíli jich stovka bude, ale tou dobou už Gnome jistě používat nebudu nebo v něm budu mít některé komponenty nahrazené něčím z komunity.
Rozhodně kvůli tomuhle nebudu přece měnit celou distribuci a říkat, jak je pro mě Fedora nepoužitelná, protože jsem lempl, co si to neumí nastavit.Proč to sem taháš?
Já mám jen trackpoint a výchozí nastavení ho neumožňuje používat k rolování ;). GUI pro konfiguraci trackpointu Gnome nedisponuje. Ani tweak tool. Mám dojem, že to nejde smysluplně poladit ani v settings z příkazové řádky. Takže používám skript složený z příkazů xinput jako u toho nejprimitivnějšího window manageru. Mimochodem při suspend to disk Xka nastavení neudrží, pak pouštím skript ručně.Tohle je už samozřejmě problém.
Tak vzhledem k tomu, že se Gnome s každou verzí vzdaluje konfiguraci, kterou chci používat, tak předpokládám, že za chvíli jich stovka bude, ale tou dobou už Gnome jistě používat nebudu nebo v něm budu mít některé komponenty nahrazené něčím z komunity.Ano, to se samozřejmě může stát, potom změna prostředí je oprávněná, když ti nevyhovuje v mnoha směrech, proč se trápit.
To měla být analogie k výměně prostředí kvůli blbosti.Rozhodně kvůli tomuhle nebudu přece měnit celou distribuci a říkat, jak je pro mě Fedora nepoužitelná, protože jsem lempl, co si to neumí nastavit.Proč to sem taháš?
To měla být analogie k výměně prostředí kvůli blbosti.To mi nepřišlo úplně zřejmé. Nicméně vyměnit prostředí X za prostředí Y mi za předpokladu, že Y vyhovuje lépe, vůbec nepřijde jako špatný nápad. Slova typu nepoužitelné je lepší brát ve většině případů jako nadsázku.
[pavlix@dragon ~]$ cat autostart.sh #!/bin/bash xinput set-int-prop "TPPS/2 IBM TrackPoint" "Device Accel Profile" 8 3 xinput set-float-prop "TPPS/2 IBM TrackPoint" "Device Accel Velocity Scaling" 30 xinput set-int-prop "TPPS/2 IBM TrackPoint" "Evdev Wheel Emulation" 8 1 xinput set-int-prop "TPPS/2 IBM TrackPoint" "Evdev Wheel Emulation Button" 8 2 xinput set-int-prop "TPPS/2 IBM TrackPoint" "Evdev Wheel Emulation Timeout" 16 200 xinput set-int-prop "TPPS/2 IBM TrackPoint" "Evdev Wheel Emulation Axes" 8 6 7 4 5
sudo pm-hibernate
by měl stále fungovat.
Doplnek ceho? Tohle je vec XSettings a gtk.
Ne, to vazne ne Kazdy toolkit si to implementuje po svem a v tom je prave ta krasa, ze se doposud vsichni dokazali domluvit a respektovat zvyklosti (nepsane standardy). Navic gnome-shell ma vlastni, jiny toolkit.
V Gtk+ (rev. 3) je to reseno momentalne pres GtkSettings property, zatim. Pridano relativne nedavno: https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=665243
Vice o planovanych zmenach napr. zde: https://wiki.gnome.org/GnomeOS/Design/Whiteboards/Selections
Kazdy toolkit si to implementuje po svem a v tom je prave ta krasa, ze se doposud vsichni dokazali domluvit a respektovat zvyklosti (nepsane standardy)Ono je to někde i sepsané do jednoho dokumentu.
To je docela mozne, ale zjevne neni zavazny. Jestli ho najdes, dej mi link prosim, pouzil bych to pak jako protiargument, az prijde cas
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.