Portál AbcLinuxu, 10. května 2025 23:44
Každopádně je zábavné vidět, že vývojáři GNOME místo toho, aby svůj prohlížeč prosazovali kde se dá, dají přednost Firefoxu.Což ovšem nemusí být úplně na škodu.
Ale když už jsme u toho – co jsi myslel tím, že se LukynZ nevyzná?Mno, on spíš zřejmě zprávičku nepochopil, protože píše do diskuze přesný opak toho, co říká zprávička i odkazovaný zdroj. Viz:
* There are some bugs that currently cause the browser plugin to not work correctly in WebKit-based browsers like Epiphany or Chrome. We will fix these bugs in subsequent releases of GNOME Shell, but for now using Firefox to access extensions.gnome.org is advised.Mně to přijde více než jasné sdělení (i když mě přijde vcelku srozumitelné i znění zprávičky).
lze prozatím k instalaci doplňků použít pouze prohlížeč Mozilla Firefoxa
There are some bugs that currently cause the browser plugin to not work correctly in WebKit-based browsers like Epiphany or Chrome. We will fix these bugs in subsequent releases of GNOME Shell, but for now using Firefox to access extensions.gnome.org is advised.
yum install firefox-extension-foo
a nainstalovat extension Foo, jednou a pro všechny, která se bude normálně aktualizovat, jako všechno ostatní?
Rozhodne nebudem firebug instalovat kazdemu v domacnosti preto, ze ho chcem pouzivat ja.Ježiš, to abych odinstaloval desítky programů, které používám sám, a všechny si je zkompiloval přímo do home!
Nainstalovaný programy zbytečně neplejtvaj pamětí dokud je nespustíš. Firefox zaplněný pluginama plejtvá pamětí (+ můžou překážet v UI) i když je nepoužíváš.Pokud ti vypnuté (disabled) pluginy žerou paměť, nahlaš to jako chybu.
Aha, takze nainstalujem system-wide extension a potom to budem per-user vypinat? Okrem toho stale nechapem, co je na tom zle..Nainstalovaný programy zbytečně neplejtvaj pamětí dokud je nespustíš. Firefox zaplněný pluginama plejtvá pamětí (+ můžou překážet v UI) i když je nepoužíváš.Pokud ti vypnuté (disabled) pluginy žerou paměť, nahlaš to jako chybu.
Nie ze by mi tato moznost nenapadla, ale vychadzal som z praxeTy jsi vycházel spíš z cíle, kterým je danou věc odmítnout, a dodatečně k tomu hledáš všelijaké pseudoargumenty.
Tiez je ta hranica medzi balickom a rozsirenim dost nejasna.Hmm, asi byses měl nejdřív podívat na balíčky, které v různých distribucích existují a pak teprve řešit, co může být balíčkem a co ne.
Ukazes mi prosim, kde presne som pisal, ze som proti balickom s pluginmi/rozsireniami/skinmi v akejkolvek distribucii?Nie ze by mi tato moznost nenapadla, ale vychadzal som z praxeTy jsi vycházel spíš z cíle, kterým je danou věc odmítnout, a dodatečně k tomu hledáš všelijaké pseudoargumenty.
Myslim, ze sa zhodneme na tom, ze neexistuje distribucia, ktora by mala balicky aspon na 10% Personas, alebo Extensions Firefoxu. Preco to tak je, ked je to tak neskutocne prakticke? A je mi jasne, ze existuju vselijake balicky, v Debiane bezne clovek narazi na balicek, ktoreho jedinou funkciou je mat zavislost na inych, to ale neznamena, ze budem robit repozitar balickov s wallpapermi namiesto toho aby som spravil zopar defaultnych a dal pouzivatelovi moznost nastavit si na ploche lubovolny jpeg.. Ale opat podotykam, ze nie som proti takym balickom, hoci ich osobne asi nevyuzijem.Tiez je ta hranica medzi balickom a rozsirenim dost nejasna.Hmm, asi byses měl nejdřív podívat na balíčky, které v různých distribucích existují a pak teprve řešit, co může být balíčkem a co ne.
Mnohe dokonca nevedia jednotlive pluginy vypnut, len globalne zapnut/vypnut vsetky pluginy. (Midori napriklad)
Midori umi zapinat a vypinat jednotlive rozsireni. Nejspis si ho jen s necim pletete.
Rači mám software, různé témata, ikonky i rozšíření nainstalované system-wide, pokud to jde, protože je to prostě jednodušší na správu.
Mozno som zle hladal, alebo mam nejaku cudnu verziu, ale v nastaveniach som mohol vypnut/zapnut len vsetky pluginy naraz. Inak ja tiez vacsinu veci tiez instalujem system-wide hlavne koli updatom, ale vela veci nie uz len koli tomu, ze nechcem inym pouzivatelom spristupnit ten kus SW (napr. v tej konkretnej verzii)Mnohe dokonca nevedia jednotlive pluginy vypnut, len globalne zapnut/vypnut vsetky pluginy. (Midori napriklad)Midori umi zapinat a vypinat jednotlive rozsireni. Nejspis si ho jen s necim pletete.
Rači mám software, různé témata, ikonky i rozšíření nainstalované system-wide, pokud to jde, protože je to prostě jednodušší na správu.
1) množství pluginů a reálnost jejich zařazení do repozitářeTo asi nebude reakce na mě, že?
2) je opravdu nutné nutit uživatele aby kvůli blbému pluginu škemrali u roota? Zvlášť když jejich aktualizaci si prostě aplikace sama pořeší při startu a dál s tím neotravuje?Tak tohle už vůbec nebude reakce na mě a nechápu z jakého důvodu se to nachází pod mým komentářem. Doporučuju ještě jednou přečíst toto:
Pokud ti vypnuté (disabled) pluginy žerou paměť, nahlaš to jako chybu.A pak si to srovnat s reacemi.
Debian Stable Archlinux: Community/firefox-adblock-plus Community/firefox-noscript/ AURA když chvíli pohledáš, tak určitě uspěješ i u dalších distribucí.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.