Portál AbcLinuxu, 1. května 2025 08:47
Druhá, pravděpodobnější, varianta je, že v autorově dialektu znamená dýl = později. Jak to dělá, když chce opravdu říct dýl, to nevím.
Q:Vodkundapapa ty ses? A:Zez Plzne...(ze, mibo
Člověk s vysokoškolským vzděláním, který nedokáže zachránit topícící se dítě, protože neumí plavat. Neunese svoje vlastní batohy, nebo nevyběhne ani schody - to už není moc vtipné.Ve vlastním zájmu přiznej, že to nemáš z vlastní hlavy!
Ja si na telocvik nemuzu stezovat. Sice je povinny, ale da se vybrat ze sportu od plavani, pres voleybal az po bowling. Takze si jdu ted proste jednou tydne s kamaradam placnout do balonu. Jak uz nekdo psal. Sport je jedna z mala moznosti kde potkat spoluzaky.
Navic pokud by to cleveka hodne trapilo, tak neni problem zaridit si uvolneni.
Cítím s tebou a vřele souhlasím s několika předřečníky, kteří soudí, že tělocvik na VŠ by rozhodně neměl být povinný. Dokonce bych se odvážil tvrdit, že povinná tělesná výchova (nejen na VŠ) je čítanková, neředěná, laboratorně čistá buzerace (dámy prosím prominou).S buzerací si dovolim nesouhlasit. Je potřeba si uvědomit, že sport na týhle úrovni dělá člověk předevšim pro sebe. A ačkoliv se to teď spoustě lidí nezdá, je to potřebný a potvrdí vám to zřejmě každej doktor. Tělo prostě nějakou aktivitu potřebuje a i kdyby si člověk na tělocviku dvakrát za rok něco zlomil, což bejvá pravděpodobně nejčastější vážnější úraz (zejména u kolektivních sportů), je to pořád příjemnější zážitek, než o deset let pozdějc bolesti zad a kloubů (a jejich deformace) v důsledku jejich enormní námahy, která je způsobená ochablym svalstvem. To jsou narozdíl od běžnejch zlomenin těžko léčitelný a často trvalý následky, za který si v drtivý většině případů můžeme sami.
Argument, že i vysokoškolák by měl ovládat základní fyzické aktivity, je sice naprosto správný, ale tady jde o zcela jiný problém.Základní fyzický aktivity by se pravděpodobně měly učit na základní a střední škole. Neni jich tolik, pravděpodobně půjde o nějakou tu atletiku, trochu gymnastiky a akrobacie, patří tam nějaká ta koordinace pohybů a samozřejmě základy běžnejch kolektivních sportů, předevšim míčovejch her. Učit se to v prváku na VŠ je docela pozdě. Už na střední škole se nedostatky blbě doháněj.
Tady jde o to, že člověk je (měl by být) bytost nadaná rozumem a měl by dělat věci proto, že je považuje za správné. Ne proto, že jsou mu nařízeny. Každá takováto povinná pitomost (pitomá povinnost, chceme-li) je urážkou druhu Homo Sapiens.To je hezká idea, ale v praxi to nefunguje. Jinak bysme nikdy nepotřebovali žádný řády, nařízení, vyhlášky nebo zákony. Ale zpět ke sportu a tělocviku. Ještě jsem neslyšel, že by se nedal tělocvik nějak "pořešit" ke spokojenosti obou stran (nebo aspoň tak, aby tam člověk nechodil s větším odporem, než do práce). Mě třeba baví florbal a vybral jsem si hodinu, kde po nás profesor nechce žádný světový rekordy ani jiný šílený výkony, prostě jenom hrajem, od začátku do konce, jak kdo umí, může a chce (v rámci pravidel hry). Lidem, který sport nebaví, nezajímá je a na tělocvik choděj "z donucení", doporučuju posilovnu. Většinou se tam dá aspoň poslouchat hudba, takže to rychlejc uteče a člověk nemusí poslouchat jen vrzání strojů.
doporučuju posilovnu. Většinou se tam dá aspoň poslouchat hudba, takže to rychlejc uteče a člověk nemusí poslouchat jen vrzání strojů.On takový pobyt v posilovně taky není nic moc po psychické stránce, pokud člověk vidí, kolik ty vazby kolem uzvednou a on se trápí s osmi kilovou jednoručkou.
zhuntuje se hůř, než kdyby se válel na gaučiNa druhou stranu, existuje přísloví - Co bolí, to roste
Bohužel, smutná pravda je, že ty bolesti zad a kloubů čekají každéhoNo dobře, ale to není argument proti cvičení, ne? Ostatně vrcholový sport naopak vede k vyššímu opotřebení ...
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.