Portál AbcLinuxu, 30. dubna 2025 11:21
make
skončí s chybou, nebo se při patchování nepodaří aplikovat patch a musí se patchout ručně, případně když začnete kód opravovat a/nebo upravovat ...
BTW: Jo, když člověk neřeši chyby s tím, že mu editor/překladač/interpretr/validátor/janevímcoještě sám oznámí, že tam je chyba, tak je možné, že podobnou funkci očekává i v lidském jazyce Všechny vyprodány, až na jednoho chlápka kterej si jich objednal 5 a nezaplatil.
Tak to si byl jeden z těch co napsali pozdě, určitě jsem ti odesílal mail s omluvou a informacemi
Vážně? To se mi nezdá, hoď sem kousek tvýho mailu, zkontroluju to
Ksakru, opravdu, no každopádně se omlouvám že jsem na tebe zapomněl, pár jich tu ještě mám, tak kdybys měl zájem...
Jestli je to na mě, tak syntaxe je důležitá pro výslednou rychlost strojového kódu, stejně tak jako pro bezpečnost programu a další.to je totalni blbost... uz jsem vam to vysvetloval nekolikrat...
Podle syntaxe dostane kompilátor příslušné penzum informací o úmyslech programátora a jeho cílech a má to značný vliv na kvalitu a možnosti optimalizace.v jednoduchosti... syntaxe = pismenka, ktera dostane prekladac, nic vic... to co s nima udela, je uz na nem a zove se to operacni semantika jazyka. i.e., jeden stejny retezec muze mit vic sementickych vyznamu dle jazyka a opacne, ruzne syntaxe muzou mit stejny vyznam. napr. vyraz
x = y + 1
v C a v Pascalu ma uplne jiny vyznam (prirazeni vs. porovnani) ale muzu pouzit i jinou syntaxi bez zmeny semantiky, napr. v lispu... (setq x (+ y 1))
, resp. (= x (+ y 1)).
Problém je, že syntaxe oblivňuje rychlost strojového kódu.problem je, ze vy vubec, ale vubec nevite, co je to syntaxe a semantika programovaciho jazyka. prosim vas, priste, az budete chtet o necem psat, doporucuji nahlednout aspon do uvodnich kapitol nejake relevantni literatury.
Součástí syntaxe C je také třeba informace o typu proměnných x a y (která je syntaxí jazyka C zapsána někde předtím) a výsledný strojový kód potom je přesně ušit na míru daným typům.zase blbost, opravdu velka blbost. deklarace typu je opet soucasti semantiky jazyka.
Už jenom u výrazu v LISPu (= x (+ y 1)) a téhož v C x = y + 1 dostane případný kompilátor naprosto odlišnou sadu informací s tvrdým důrazem na rychlost.jsou to vyrazy, ktere jsou ekvivalentni v semanticke rovine. mimochodem, i v LISPu jde deklarovat typ promenne. viz vyraz (declare ...) zbytek uz jsou jen obvykle nesmysly vyvozene z nesmyslu.
Ostatně realita je na mé straně. Operační systému se píší většinou v C, nebo v C++o uspechu programovacich jazyku nerozhoduje ani rychlost, ani jejich celkova kvalita... ale spousta jinych faktoru... takze dalsi diskuze o tomto je bezpredmetna.
Teorie, že výsledná rychlost strojového kódu nezávisí na syntaxi programovacího jazyka je blbost na entou, navíc i skutečnost a praxe to plně potvrzují.ta vase teorie je totiz zalozena na tom, ze vubec nemate predstavu, co je to syntaxe a sementika... tudiz v takove teorii je mozne dokazat opravdu cokoliv
Á děda jablko. Já už vím, v čem je problém, já jediný se tu namáhám s důkazy toho, co tvrdím, zatímco třeba děda jablko se s konrétními důkazy ani nenamáhá, prostě napíše, že je to blbost a my ostatní tomu věřme. Děda jablko je nadčlověk, který se s důkazy nehodlá vůbec namáhat.prosim, muzete citovat _dukaz_, ktery doklada, ze syntaxe ma vliv na rychlost? mimochodem, ja jsem sva tvrzeni dolozil priklady, jasne ukazujicimi, ze jeden syntakticky konstrukt ma dva semanticke vyznamy a jeden semanticky vyznam lze vyjadrit vice syntaktickymi konstrukty. i.e., jedna se o protipriklady k vasi ,,teorii''.
Syntaxe je soubor pravidel pro symboly, které vedou k platnému zápisu jazyka. Problém je, že syntaxe a sémantika spolu souvisí. Sémantika nad tím vytvoří příslušný význam, ovšem jen tehdy, pokud ho lze rozumně do syntaxe zanést.syntaxe ma pro semantiky pramaly vyznam... napr. vezmete si vas oblibeny jazyk C++, ktery je dle vas nejrychlejsi jazyk na svete... a ukazte mi, ktery vyraz nejde zapsat pomoci _syntaxe_ napr. lispu.
to spolu nesouvisi. jsou to vyrazy jako kazde jine.sou to vyrazy, ktere jsou ekvivalentni v semanticke rovine.Ale nikoli ekvivalentní v množství informací, které dávají příslušnému optimalizátoru.
Pane děda jablko, pochopil jsem. Sám napíšete kulové, sám vyjádřit kompletně svojí myšlenku a obhájit jí neumíte. Zato blbost, kulové, nesmysly je asi vrchol, co jste v českém jazyce zvládnul. Při podrobnější argumentaci byste se sám rozstřílel a neobhájil, takže se o to nepokoušíte.vazeny pane pankraci. myslenku vyjadrit umim, ale nechci zabihat do detailu, protoze se tvarite, ze vecem rozumite... a tak nechci abyste vypadal hloupe, kdybych vam musel vysvetloval zakladni veci...
Při podrobnější argumentaci byste se sám rozstřílel a neobhájil, takže se o to nepokoušíte.podivejte se... ja uz jsem obhajoval sve nazory a praci pred lidma trosku jineho formatu a zatim docela uspesne... :-]]
Osobně mohu přidat další desítky (tak 60 lidí) prátel, Win. userů a ŽÁDNÝ z nich není ani tak IT gramotný aby se k nějakému programovaní dostal...
Když máme desítky zde, desítky o kousek hořejš, to už máme tak stovku lidí, to už jde ne?
Blogpost je výsledkem mého sledování a subjektivního názoru vytvořeného podle okolností které mě provázejí, nikomu svůj názor nenutím, tímto blogpostem a anketou se snažím získat objektivní pohled, proto bych byl rád kdybys nezpochybňoval můj úsudek, vědomosti či školní docházku.
Děkuji
tímto blogpostem a anketou se snažím získat objektivní pohledNic proti, ale tady na ABC bude asi skutečně relevantní vzorek uživatelů
Myslíš že ne?
Snažím se zjistit, kolik lidí z Linuxové komunity programuje, jelikož Abíčko je web sdružující komunitu, myslím že relevantní to bude až na půdu.
No, na linuxovém portálu to dost dobře nejde, a o to mi ani nešlo, popisoval jsem to níže.
Zřejmě si špatně pochopil o co mi vlastně šlo, možná se to stalo mojí vinou, proto se to pokusím osvětlit.
Cílem blogpostu a ankety je, jak již vystihuje nadpis, zjistit, kolik LINUXÁKŮ (viz. dole) programuje (viz. dole).
V zápisku i anketě je zmiňován win. a to jen z toho důvodu, že sem chodí i win. useři (asi obdivovat sekci desktopy) a je dokázáno že člověk se rád účastní různých anket - dává najevo svůj názor, pokud by v anketě nebyla jiná možnost bylo by hlasování ohledně linuxu win. userama znehodnoceno.
Dále ty pojmy, jelikož jsem nikde nedeklaroval užití pojmů, pochopitelně si je má každý člověk deklarovat sám, pokud se tedy tvá babička, která ač neúspěšně se dlouho a snaživě pokoušela něco hezkého naprogramovat a nakonec se jí to líbilo a myslí si že to pěkně NAPROGRAMOVALA, může hlasovat že umí programuje (programovala) v 1-2 jazycích.
Pokud Pepa z druhýho patra konečně po tejdnu zkompiloval tu super střílečku, byl za to rád a získal další zkušenosti, zvedlo se mu ego a už ví jak se v linuxu kompiluje, klidně si může říci že už je linuxák, protože na linux přešel a již se naučil a stále se učí jak s linuxem pracovat.
Dle tvého vystupování soudím, že jsi nadmíru inteligentní člověk, tak prosím nejdříve přemýšlej, ať to pochopíš jako většina lidí zde.
Děkuji
programování == "napsání jednoduchého shell skriptu" ? linuxák_programátor = "spousta" : linuxák_programátor = "málo kdo"
Jo to je docela sranda :) Tak to proste chodi.
To mi pripomnelo jednu knihu, kterou jsem si pred rokem koupil a po precteni pulky jsem se ji rychle zbavil (prodal): PHP 5 a MySQL 5 - hotova reseni. Cituju o autorovi: "Luboslav Lacko je předním slovenským odborníkem na databázové technologie a webové programování s více než patnáctiletou praxí." Koho by napadlo, ze obsah knihy je ale v celku k nicemu a ze se autor v PHP a MySQL moc dobre nevyzna? Dokonce ja - tehdy uplny zacatecnik v PHP a MySQL - jsem u nekterych odstavcu musel kroutit hlavou a rikat si, ze to snad ani neni mozne, ten clovek tu knihu sestavil urcite z ruznych zdroju a poradne tomu ani nerozumi. Na nekolika malo mistech byly opravdu silene veci, ktere by dovedl napsat jen zacatecnik (nezavisle na programovacim jazyku). Pokud se mylim a pan Lacko je profik, tak knihu splacal z ruznych utrzku narychlo dohromady jen za ucelem nejakeho vydelku.
Tiskni
Sdílej:
ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.